Προς το περιεχόμενο

Πού και πώς βρέθηκαν τόσες κιθάρες μαζί???


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το δικο μου το οργανο μονο ο Βασιλης εχει παιξει........και του αρεσε...πολυ..... :D

 

Βασικά μου άρεσε πολύ το χρώμα του καθώς και η αίσθηση στο χέρι... :oops: :oops: :oops: Α' date=' ήταν και πολύ ελαφρύ και ζυγισμένο... :?: :idea:

 

το κάψαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ ξέρω ότι ο Ηλίας ποτέ δεν θα τα έκανε αυτά... δεν τα πιστεύω... συκοφαντίες φαιδρών εγκάθετων Gibsonάκηδων...

παληκάρι...)

 

μην εισαι και τοσο σιγουρος abraxas :lol: οι φωτογραφιες δεν λενε ποτε ψεμματα...

 

+1000

οταν αποκαλυφθει αυτη η photo(ναι ηλια ξερεις ποια.. :lol: ),θα αποκαλυφθει και η αληθεια... :lol: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εντυπώσεις μου ήταν οι εξής:

3) Εντυπωσιάστηκα από την ποιότητα κατασκευής της Tokai. Πολύ ωραίο το σώμα της Γεωργ...εεεεε... της Love Rock (:lol: Τάκη με το συμπάθειο)

;)

 

θα σε σκισω! :lol: :lol: 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κανετε και κανα σχολιο οι εμπλεκομενοι σεχτικο με τις εντυπωσεις σας απο τις κιθαρες .

 

εγω εντυπωσιαστικα ΠΑΡΑ πολυ με τις rockinger του ηλια και του μιχαλη..παρα πολυ καλη κατασκευη και ειναι αλλη μια αποδειξη οτι δεν χρειαζεται να χαλας πολλα λεφτα για να βρεις μια ΠΟΛΥ καλη (ιδιαιτερα bolt on)κιθαρα!

επισης φοβερη και η warmoth του vag οπως και ο pro junior του...elavd! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον pro junior το μετάνιωσα πικρά που τον έδωσα γι αυτό και τον ξαναπήρα άλλωστε :D 8)

 

τι;;ποτε προλαβες;;; :lol:

αυτο παντως ειναι μια παρηγορια νομιζα οτι μονο εγω ειμαι τρελος εδω μεσα με το παρε δωσε του gear μου...αλλα απο οτι φαινεται με φτανεις λιγο με αυτην σου την κινηση :lol: :P :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά η strat του Ηλία ήταν η σταρ! Η καλύτερη Stratocaster που έχω πιάσει στα χέρια μου!

 

Ελα ρε!!! 8O Αφου δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση με την "επιδραστικοτερη φιρμα του πλανητη"!! 8O 8O (Τολη ακους??? :lol: :lol: :lol: )

Παραισθησεις θα ειχες... :lol:

 

 

 

1) Φοβερή η rockinger Τele του Μιχάλη (επειδή το ξένο είναι πάντα πιο γλυκό, μου άρεσε περισσότερο από τη δική μου!!!)

 

αγορι μου αυτο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ αφου την εχει σεταρει το χερι του...Superfunk... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να δηλώσω πως την παράσταση έκλεψε του Ηλία...

 

Ολοι με του Ηλία παίζαμε...

 

Μόνος του ελάχιστα πρόλαβε να την παίξει...

 

Ευτυχώς που είχαμε φέρει τις δικιές μας και τουλάχιστον απασχολούταν και αυτός...

 

Σοβαρά τώρα όλοι με την Rockinger πάθαμε πλάκα.. και εγώ προσωπικά ετοιμάζομαι στο μήνα να παραγγείλω ένα παρόμοιο μπράτσο για ένα project που δουλεύω.

 

Εξίσου φυσικά καλή και η Τελε οτυ Μιχάλη αν και δεν δηλώνω ιδιαίτερος φαν των τελε 8O <--------(Στην πυρά????)

 

Στην Τokai πραγματικά με ενθουσίασε η ποιότητα κατασκευής και το πόσο ευκολόπαιχτη ήταν. Στην σύγκριση με την Gibson LP Classic ίσως κατεμέ να έμεινε λίιιιιιιιιιιιιιγο πίσω αλλά ας μην ξεχναμε πως κοστίζει και το 1/3.

 

Πραγματική έκπληξη ήταν η Squier Tele Affinity με τους Twang King.... Φανταστικο μπράτσο, πολύ καλός ήχος, πολύ καλή κατασκευή. Ένα όργανο που όχι απλά αξίζει τα 200-250 (συνολικά) ευρώ του, αλλά θα άξιζε και άλλα τόσα.

 

Για την Squier JV νομίζω τα λόγια είναι περιττα...

 

Αυτή εκεί η πράσινη Suhr-o-strat-o-warmoth όμως ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠ'ΟΛΕΣ!!!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

 

Για την ιστορία πρόκειται για Warmoth parts με Suhr Headstock ( :cry: ) alder body, 2 x Van Zandt Vintage Plus Single + 1 Truebucker, Wilkinson VS100 Tremolo, LSR Nut, Sperzel keys και κάτι άλλα ψιλολόγια...

 

Αυτά από μένα...

 

Υ.Γ. Φυσικά ευχαριστούμε για τις όμορφες ώρες που περάσαμε εκεί την Γεωρ...... εεεεε τον Τάκη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για τον pro junior το μετάνιωσα πικρά που τον έδωσα γι αυτό και τον ξαναπήρα άλλωστε :D 8)

 

τι;;ποτε προλαβες;;; :lol:

αυτο παντως ειναι μια παρηγορια νομιζα οτι μονο εγω ειμαι τρελος εδω μεσα με το παρε δωσε του gear μου...αλλα απο οτι φαινεται με φτανεις λιγο με αυτην σου την κινηση :lol: :P :wink:

 

:lol: :lol: :lol: :lol: Απο εσένα το κόλλησα!

 

Με ξελόγιασε ο Elavd:lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να δηλώσω πως την παράσταση έκλεψε του Ηλία...

 

Ολοι με του Ηλία παίζαμε...

 

Μόνος του ελάχιστα πρόλαβε να την παίξει...

 

Ευτυχώς που είχαμε φέρει τις δικιές μας και τουλάχιστον απασχολούταν και αυτός...

 

8O 8O 8O 8O

 

Έχει κάνει μεγάλη ζημιά ο Ζαγοραίος... :roll: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να δηλώσω πως την παράσταση έκλεψε του Ηλία...

 

Ολοι με του Ηλία παίζαμε...

 

Μη δείτε ηλιοκαμμένο όργανο...αμέσως να πωρωθείτε!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου