Προς το περιεχόμενο

Γιατί καλή μου Fender;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και πληκτράς (δηλώνω τουλάχιστον), έχω παρατηρήσει ότι τα τελευταία χρόνια η Fender κάνει ένα έγκλημα κατά την ταπεινή μου άποψη σε ό,τι αφορά το design των οργάνων της.

 

Αναφέρομαι φυσικά στην όλο και αυξανόμενη υιοθέτηση του ΧΑΛΙΑ large headstock 70's style στις Strat αντί για τα πανέμορφα μικρά headstock των American series! Αυτό το πράγμα χαλάει όλη την αρμονία της κιθάρας, είναι αίσχος!

Πάρτε ως παράδειγμα την ανανεωμένη σειρά Highway. Όλα τα μοντέλα της σειράς έχουν πλέον το λάθος headstock! ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΝ! :evil:

 

Καλώ όλους όσους αντιπαθούν τα μεγάλα headstocks να ταχθούν μαζί μου με σκοπό να αποστείλουμε μια ομαδική επιστολή στη Fender προς αποκατάσταση των ισορροπιών στα headstocks. Φαρδύ μόνο στις American Vintage, τις CS, άντε και στις Classic series επειδή είμαι στις καλές μου... :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλα βρε Αλχημιστούλη... χαλάρωσε! :P :lol:

 

Και αυτό μέσα στην Ιστορία της φίρμας είναι... και εμένα μου κακοφαίνεται (το τσαρούχι...), αλλά...

 

¶σε που ευνοεί το sustain η μεγαλύτερη μάζα στο headstock (αποδεδειγμένο και εύκολα αποδείξιμο πειραματικά, για όποιον γουστάρει να δοκιμάσει).

 

Γι'αυτό, σε πιο γκαζιάρικες Strat, ίσως είναι καλύτερο (ο taq θα μας πει γι'αυτά, είναι ο επίσημος Strato-κάφρος του forum :P :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστύχος θα διαφωνήσω καθώς θεωρώ πως το CBS Headstock είναι το ωραιότερο που υπάρχει (κατ'εμε πάντα) από γεννέσεως της ηλεκτρικής κιθάρας.

 

Ιδού και ένα ανάλογο προυπάρχον topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι οπαδος του μεγαλου headstock ειναι κατα πολυ ομορφοτερο του μικρου..μου αρεσει ομως αυτο της περιοδου 1966-1971 (χωρις το bullet δηλ) :wink:

 

Το μικρο σαν..κουτσουρεμενο μου κανει.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι οπαδος του μεγαλου headstock ειναι κατα πολυ ομορφοτερο του μικρου..μου αρεσει ομως αυτο της περιοδου 1966-1971 (χωρις το bullet δηλ) :wink:

 

Το μικρο σαν..κουτσουρεμενο μου κανει.. :wink:

 

Αν my_strat_headstock.jpg αυτό σου φαίνεται κουτσουρεμένο' date=' τότε τι να πει αυτό:

 

[img']http://www.squierjv.info/Tim%20Pershing%20%20Greco/Tele%20Headstock-large.jpg[/img]

 

????

8) 8) 8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παντοφλα-τσαρουχι headstock, ειναι λες και καποιος εχει ξεχασει να το κοψει σωστα,πολυ ακαλαιαθητο.Σε αντιθεση με το μικρο, που ειναι το πιο κομψο heastock που υπαρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι οπαδος του μεγαλου headstock ειναι κατα πολυ ομορφοτερο του μικρου..μου αρεσει ομως αυτο της περιοδου 1966-1971 (χωρις το bullet δηλ) :wink:

 

Το μικρο σαν..κουτσουρεμενο μου κανει.. :wink:

 

Αν my_strat_headstock.jpg αυτό σου φαίνεται κουτσουρεμένο' date=' τότε τι να πει αυτό:

 

[img']http://webstarter.easily.co.uk/users/www.guitaremporium.co.uk/upload/my_strat_headstock.jpg[/img]

 

????

8) 8) 8)

 

φυρανες.. :lol: δυο ιδια headstock μου εβαλες να συγκρινω.. :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυρανες.. :lol: δυο ιδια headstock μου εβαλες να συγκρινω.. :lol: :lol:

 

ή αλλιώς...Σιούριξα!!! :lol: (το διόρθωσα το link...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου