Προς το περιεχόμενο

Axe-FX II Best Clean Presets Test - by Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα! Ετοιμασα λιγο νωριτερα και το 2ο βιντεο απο το "test drive" που κανω στο Axe Fx 2. Αυτη τη φορα ενα μικρο βιντεο με τα 10 καλυτερα κατα εμε παντα, καθαρα presets. Ελπιζω να σας αρεσει!

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο βίντεο, όπως και το προηγούμενο ;-)

 

Σε αυτά τα βίντεο ακούμε το Axe καρφί στην κάρτα ήχου ή έχεις περαιτέρω συνδεσμολογία/equipment που εμπλέκεται;

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πωπωπω τι μηχανηματάρα είναι αυτή;! ;D ;D

 

Τα καθαρά του δεν υπάρχουν!!

 

Άντε να κανονίσουμε meeting τον άλλο μήνα να ακούσουμε II και Ultra δίπλα δίπλα! 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παδιά μην το πάρετε στραβά αλλά δεν βρίσκω (από αυτό το δείγμα) τίποτα που να μην μπορεί να ακουστεί από το GT-8 που έχω!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε παδιά μην το πάρετε στραβά αλλά δεν βρίσκω (από αυτό το δείγμα) τίποτα που να μην μπορεί να ακουστεί από το GT-8 που έχω!

 

Really??

 

Εγώ πάντως έχω ακούσει τη GT-6-8-10 και όλες μου φάνηκαν πάαααρα πολύ πλαστικές.Μπορεί να κάνω και λάθος όμως,δεν ξέρω!

 

Πάντως τα καλύτερα καθαρά σε modeller τα έχω ακούσει (από κοντά) στο Axe Fx Ultra.Είναι πάαααρα πολύ κοντά στο ''real thing'',με τη διαφορά ότι δε χρειάζεται να σε ακούσει όλη η γειτονιά για να βγει το headroom! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Really??

 

Εγώ πάντως έχω ακούσει τη GT-6-8-10 και όλες μου φάνηκαν πάαααρα πολύ πλαστικές.Μπορεί να κάνω και λάθος όμως,δεν ξέρω!

Ναι βρε Βασίλη, σοβαρά μιλάω.

Η "πλαστικότητα" είναι καθαρά θέμα ρυθμίσεων.

Ειδικά στα καθαρά patches δεν τίθεται καν τέτοιο θέμα.

 

Ξαναλέω, χωρίς παρεξήγηση παιδιά!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ναι βρε Βασίλη, σοβαρά μιλάω.

Η "πλαστικότητα" είναι καθαρά θέμα ρυθμίσεων.

Ειδικά στα καθαρά patches δεν τίθεται καν τέτοιο θέμα.

 

Ξαναλέω, χωρίς παρεξήγηση παιδιά!

 

Τι να παρεξηγήσουμε,είναι τα καλύτερα 1200 ευρώ που έχω δώσει ποτέ μου! 8)

 

Είναι καθαρά θέμα γούστου εν τέλει,σιγά μην τα χαλάσουμε γι'αυτά! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο βίντεο, όπως και το προηγούμενο ;-)

 

Σε αυτά τα βίντεο ακούμε το Axe καρφί στην κάρτα ήχου ή έχεις περαιτέρω συνδεσμολογία/equipment που εμπλέκεται;

 

Οχι παιζω καρφι την κιθαρα στο Axe. Εχω βαλει το ιδιο το Axe να ειναι καρτα ηχου. Αυτο το κανει φοβερα αμεσο.

 

Ρε παδιά μην το πάρετε στραβά αλλά δεν βρίσκω (από αυτό το δείγμα) τίποτα που να μην μπορεί να ακουστεί από το GT-8 που έχω!

 

Αυτο που ακους σκεψου οτι ειναι αποτελεσμα των εργοστασιακων ρυθμισεων. Τραβαει ακομα περισσοτερο απο θεμα ρυθμισης. Η ποιοτητα απο κοντα ειναι πολυ καλυτερη απο οποιαδηποτε πενταλιερα. Ειχα για χρονια την gt8 και απλα καμια επαφη το να με το αλλο. Αλλη τεχνολογια. Τα 2 dsp που λειτουργουν μαζι στο Axe Fx 2 δε μπορει καν να τα φτασει η gt. Τωρα τα καθαρα.. δεν ειναι κ τοσο stress test για ενα μηχανημα. Οκ ειναι σχετικα καλα κ στις πενταλιερες, αν τις κουμπωνεις σε καλο ενισχυτη η με καλο setup οπως κ να χει. Ομως στα drived sounds η διαφορα ειναι αδιανοητα τεραστια. Στα επομενα 2 βιντεο που θα ανεβασω με τα Soloing Presets και τα Drived Presets θα καταλαβεις ποσο τεραστια ειναι η διαφορα. No offense παντα φιλε! Ας μη ξεχναμε οτι τις περισσοτερες φορες ο ηχος ειναι στα δακτυλα!  ;D

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ακους σκεψου οτι ειναι αποτελεσμα των εργοστασιακων ρυθμισεων. Τραβαει ακομα περισσοτερο απο θεμα ρυθμισης. Η ποιοτητα απο κοντα ειναι πολυ καλυτερη απο οποιαδηποτε πενταλιερα. Ειχα για χρονια την gt8 και απλα καμια επαφη το να με το αλλο. Αλλη τεχνολογια. Τα 2 dsp που λειτουργουν μαζι στο Axe Fx 2 δε μπορει καν να τα φτασει η gt. Τωρα τα καθαρα.. δεν ειναι κ τοσο stress test για ενα μηχανημα. Οκ ειναι σχετικα καλα κ στις πενταλιερες, αν τις κουμπωνεις σε καλο ενισχυτη η με καλο setup οπως κ να χει.

Δεν διαφωνώ καθόλου!

Δεν σύγκρινα μηχανήματα, εννοείται ότι απέχουν έτη φωτός.

Απλά αναφέρθηκα στους ήχους του συγκεκριμένου βίντεο, που είναι βέβαια μόνο presets.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου