Προς το περιεχόμενο

The loner Gary moore


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όπως το Messiah που το έπαιξε αξεπέραστα ο Buchanan!!! Καλός εδώ ο Gary, Βασίλη, αλλά ο Roy, άλλο πράμα....

O οποιος (τεραστιος) Roy πηρε την βασικη ιδεα απο το παρακατω κομματι του Charlie Daniels.

 

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα βρε Γιώργο, δεν το ήξερα :o. Με έπιασες αδιάβαστο.... :-X

 

Ήταν και ο gary moore στην ηχογράφηση του lp το 1979 αλλά έπαιξε μόνο σε ένα κομμάτι (όχι το the loner)...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Over_the_Top_(Cozy_Powell_album)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν κλείσω τα ματάκια μου.... τι παίχτουρα ήταν...  :'(

Ευτυχώς πρόλαβα και τον είδα πριν κλείσουν τα δικά μου ματάκια!

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα κανονισμένο με δύο φιλαράκια να κατέβουμε Αθήνα οδικός, είχαμε πάρει εισιτήρια (από Θεσ/νικη) και τελικά για μιά μ@λ@κί@ (δεν θέλω να την θυμάμαι >:()  δεν μπόρεσα να πάω. Μου την περιέγραψαν :P  βέβαια, οι φίλοι, που τελικά κατέβηκαν με τραίνο. Που να ήξερα ότι του έμεναν 2,5 χρόνια ζωής..... Είσαι πολύ "τυχερός" fusion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς πρόλαβα και τον είδα πριν κλείσουν τα δικά μου ματάκια!

 

 

ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ τυχερέ..εσύ και όσοι τον απόλαυσαν..

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το χρόνο που λες φίλε ,παίζεις αρκετά καλά !!!!

 

Απλώς ,όπως προανέφερε και ένας φίλος, μη πετάς τόσα πολλά εφφέ όταν παίζεις ... χάνεις την ουσία !  ;D ;D

 

Μόνο λίγο reverb και let the blues roll !!!  ;D ;D

Φίλε johny kai Geodimitri και σε όσους μου είπαν να αφαιρέσω τα πολλά εφέ...ΕΚΑΤΣΑ δύο μέρες και ασχολήθηκα με τον ήχο του ενισχυτή μου (Fender Mustang II) πειραματιστικα έσπασα την κεφάλα μου να πιάσω ήχους Gary και έχετε ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟΓΕΙΟΘΗΚΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...Μόνο λίγο reverb και δεν πιστευω στα ...χερια μου ευχαριστώ και ...δείγμα ....όταν πρέπει ;D ;D ;D

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε johny kai Geodimitri και σε όσους μου είπαν να αφαιρέσω τα πολλά εφέ...ΕΚΑΤΣΑ δύο μέρες και ασχολήθηκα με τον ήχο του ενισχυτή μου (Fender Mustang II) πειραματιστικα έσπασα την κεφάλα μου να πιάσω ήχους Gary και έχετε ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΑΠΟΓΕΙΟΘΗΚΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ...Μόνο λίγο reverb και δεν πιστευω στα ...χερια μου ευχαριστώ και ...δείγμα ....όταν πρέπει ;D ;D ;D

Είσαι δύναμη Βασίλη! Περιμένουμε το επόμενο.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου