Προς το περιεχόμενο

συνδεση sampler


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σ'ολους.Θελω να συνδεσω το samplerακι μου σε καρτα ηχου.Το samplerακι λοιπον εχει δυο εισοδους L\mono και R. Η καρτα εχει balanced  εισοδους και θελω να χρησιμοποιησω ΜΙΑ απ'αυτες.Οταν χρησιμοποιω Υ καλωδιο(TRS σε δυο TS),εχω προβλημα με το paning.Ακουω και τα δυο καναλια να παιζουν αλλα με διαφορα εντασης.Μπορω να το συνδεσω κατ'αυτον τον τροπο και να τα το χειριζομαι σαν mono καναλι στον υπολογιστη μου ή πρεπει να χρησιμοποιησω ΔΥΟ διαφορετικες εισοδους της καρτας? Τι καλωδιο χρειαζομαι? Πως μπαινει το ελληνικο ερωτηματικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες οποσδηποτε δηλαδη mono ηχο ετσι; Δηλαδη βγασεις 2 ts απο το sampler και καταληγει σε trs στην καρτα; Δεν προσδιοριζεις ακριβως τι εχεις συνδεσει και τι ακριβως θες. Συνηθως χρησιμοποιουνται μονοφωνικα καλωδια και αποφευγεται το trs ,το οποιο το εχω δει σε καρτες ηχου μονο για ακουστικα. Συνδεσε καλυτερα ts καλωδια,και πες τι καρτα ηχου και τι sampler εχεις για να γινεις πιο κατανοητος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αυτο που θελω ειναι να εχω περισσοτερες διαθεσιμες εισοδους στην καρτα μου.

εχω μια tascam fw 1884 ενα korg esx με L-R και δυο μονο και ενα Yamaha rs 7000 με L-R main και 6 mono.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου