Προς το περιεχόμενο

Fender Telecaster Thinline Reisssue '69


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι δεν ειναι One piece,ειναι two piece (για εμενα ειναι καλυτερο μια και τα 2 piece necks ειναι παντα πιο σταθερα και ακαμπτα απο τα one piece,η δικη μου εχει να ρυθμιστει απο το 1991 που την πηρα..)

 

και η μεξικανικη το ιδιο.

 

 

Ναι έχεις απόλυτο δίκιο , εγώ μπερδεύτηκα με ρετρό διαφήμιση της στο ίντερνετ που έγραφε one-piece fretboard neck !! 

Τα τάστα της μεξικάνας μήπως ειναι Vintage style frets και όχι vintage ? δεν ξέρω μπορεί να λέω και χαζομάρα άλλα ήταν πιο "ψωμωμένα" από της Γιαπωνέζας, οχι σαν jumbo αλλά υπήρχε εμφανής διαφορά, μπορεί και λόγω φθοράς ... 

 

Χορδές να ξαναβάλω 10άρες ή μου προτείνετε κάτι άλλο ?  στις στρατοκάστερ μου παίζω με 9άρες και γενικά θέλω μαλακή αίσθηση που στην στρατ λίγο-πολύ, είτε με τα ελατήρια του τρέμολο είτε με το σετ απ γενικά με ενιάρες το πετυχαίνω, στην τελέ δεν ξέρω αν βαλλω 11-12άρες αν γίνεται .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου