Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτικό βιδάκι Floyd Rose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

DSC01400.JPG

Στα αριστερά βλέπετε ποια βίδα είχε χαλάσει.

Καλύτερα να πάαρεις έναν Floyd Rose αν δε λύνεται το πρόβλημα.Οι double locking καβαλάρηδες από πολλές κιθάρες δεν είναι αυθεντικοί(Licenced Under Floyd Rose)και όχι και τόσο καλοί πάντα.¶ρα αν θες πάρε έναν καλό Floyd Rose για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Ψάξτο πολύ όμως γιατί δεν έχω καταλάβει τελείως το πρόβλημά σου

 

Να πάρω γνήσιο Floyd σε κιθάρα των ¤450;

 

Δεν μου τρέχουν απο τα μπατζάκια -δυστυχώς- γι' αυτό ψάχνω για ανταλλακτικό!

 

Ευχαριστώ πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου τρέχουν απο τα μπατζάκια -δυστυχώς- γι' αυτό ψάχνω για ανταλλακτικό!

Είπα σε περίπτωση που δε βρίσκεις ανταλακτικό :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πως τα λες ανταλλακτικό σημαίνει τη βάση του τρέμολο δηλαδή σχεδόν το μισό τρέμολο.Και για να βρεις baseplate για Edge III είναι λίγο πίκρα εκτός αν έχεις θείο στην Ibanez.Γνώμη μου είναι η να κάνει πατέντα κανένας μάστορης ή να πάρεις ένα γνήσιο να ησυχάσεις.

 

Υ.Γ Εγώ έβαλα γνήσιο σε κιθάρα 500 ευρώ ε καί;Το αποτέλεσμα που ήθελα το έχω. :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Ντόκτορα' date=' επειδή ήμουν μπροστά όταν τα λέγατε με το 'παληκάρι' στο Ροκπάιλ (θα του το πω του Πήτερ ότι τον είπες παληκάρι, θα σε συμπαθήσει! :lol: ) θα σε συμβούλευα να ακολουθήσεις τις υποδείξεις του.

 

Διαφορετικά μόνο μέσω κάποιων εξειδικευμένων με Ibanez φόρουμ θα βρεις κάποια άκρη... και αν.[/quote']

 

Δυστυχώς ούτε στο forum του Ibanez.com μπορούν να με βοηθήσουν τα παιδιά αλλά ούτε και στο jemsite.com. H τελευταία μου ελπίδα είναι να μου απαντήσουν στο mail που έστειλα στην κεντρική αποθήκη της μητρικής εταιρίας στις ΗΠΑ (ναι μέχρι και εκεί έφτασε η αναζήτησή μου!).

 

Πάντως πες το του Πήτερ να χαρεί (δεν θυμόμουν το όνομα ρε γαμώτο...) οτι τον είπα παλικάρι, χαχαχα! Όπως προείπα ήταν ο μόνος που ασχολήθηκε σοβαρά με το "προβληματάκι" μου και είναι ένα από τα λίγα θετικά που έχω δει στην αγορά χρόνια τώρα. Και για να προλάβω αυτούς που θα θελήσουν να που οτι έχω πρόβλημα με τον κάθε αντιπρόσωπο ή τα προϊόντα, σας λέω οτι παίζω με Ibanez εδώ και 17 χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βαλεις το edge -edge pro απο ιβανεζ της προκοπης!και ασε το οριτζιναλ για τους οριτζιναλ!!!!παιξε με το edge βγαλτου την πιστη κι αν χασει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βαλεις το edge -edge pro απο ιβανεζ της προκοπης!και ασε το οριτζιναλ για τους οριτζιναλ!!!!παιξε με το edge βγαλτου την πιστη κι αν χασει...

 

Αρχίζω και πιστεύω ότι είσαι χειρότερος απο τους Fenderόπληκτους :lol: :lol: :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τσέκαρε εδώ

 

http://guitarpartsdepot.com/Merchant2/merchant.mvc?LNG=en-US&Screen=CTGY&Category_Code=TRS-Tremolo-Parts

 

την είχα πάθει και εγώ έτσι.Εσπασε το saddle.εκει βρήκα[/url]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου