Προς το περιεχόμενο

Power block ή μετασχηματιστης για 5,6 πεταλια.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους.

Θα ηθελα κι εγω μια οικονομικη λυση power block.Απλα εχω ενα λαμπατο πεταλι που δουλευει στα 12 AC 500 mA.Πιστευω οτι το harley benton μου κανει αλλα ηθελα μια δευτερη γνωμη.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για μένα μην "παίζεις" με το ρεύμα με κινεζιές αμφιβόλου προέλευσης. Αν είναι να πάρεις κάτι φτηνό πάρε απο το τόμαν που έχει εγγύηση, κάνει επιστροφές και είναι γνωστό σάιτ για την αξιοπιστία του και το after sales. Επίσης αν κατι πάει στραβά με το ρεύμα θα κλαίς και τα πετάλια μετα....

Δεν διαφωνω καθολου αλλα ,να κανει 30 ευρω πχ και το πληρωσω 50 με κακοφενεται.Δεν σκοπευω να παρω τπτ αλλο απο Θωμα γιαύτο.Αν εβαζα ολη την παραγγελια εκει οκ.Αλλα η διαφορα στα λεφτα σε αυτα που θελω με Θωμα και Ebay ειναι μεγαλη,γαμωτο ,γιύτο εψαχνα εναλακτικες απο Ebay.Γενικα βρηκα παντως.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πετάλια σου αξίζουν παραπάνω απο ενα 20ρικο (μεταφορικα τόμαν)

επίσης σίγουρα μπορείς να βρείς άτομα απο εδω μέσα για ομαδική παραγγελια

ήδη εγώ μάνι μάνι υπάρχει περίπτωση να παραγγείλω κάτι στα 200€, βέβαια εγώ είμαι Καβάλα κ δεν πολυβολεύει. Αλλά θέλω να σου πω πως τοοοσοι είμαστε εδω μέσα...ίσως υπάρχει και θρεντ για ομαδικές παραγγελιες...για ψάξτο.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνω καθολου αλλα ,να κανει 30 ευρω πχ και το πληρωσω 50 με κακοφενεται.Δεν σκοπευω να παρω τπτ αλλο απο Θωμα γιαύτο.

Κοίτα και απο Ελλάδα (για να μη δώσεις +20).Εγώ το είχα πάρει με 5 ευρώ παραπάνω.

Κοίτα και στις αγγελίες αν δεν έχεις πρόβλημα για μεταχειρισμένο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τονισω οτι εκτος απο τα volt που δινει θα πρεπει να τσεκαρεις αν υπαρχει κανα πεταλι που παιρνει AC αντι για DC που βγαζει η πλειοψηφια των κατασκευαστων!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα mA που σηκώνει το τροφοδοτικό του. Συχνά τα delay πετάλια τραβάνε πολλά αμπέρ ως εκ τουτου κανε τη προσθεση πριν αγοράσεις...

 

(πεταλιέρα και πάλι πεταλιέρα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο....ουπς!  :o το έχουμε συζητήσει 600.000 φορές αυτό..... :-X)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Σκεφτομαι να χτυπησω κατι Joyo απο Ebay .Τα βρηκα φτηνα και χωρις μεταφορικα και δεν εχω καμια διαθεση να τα παρω 30 ευρω μεταχειρισμενα συν το ταχυδρομιο απο αγγελια .  Το θεωρω κοροιδια και το εχω ξαναπει .Οταν ενα πεταλι κανει 25 φραγκα και χωρις μεταφορικα απο εξω δεν πληρωνω το αλανι που λογω Hype ή δεν ξερω το θελει 30.Και μην ξεχναμε οτι οταν κατι βγαινει απο το σακουλι αυτοματως χανει και ενα ποσοστο απο την αξια ασχετα αν το πατησες ,το πεταξες στον τοιχο ή το πηρες μονο για διακοσμιση.Με τπτ.Τωρα κοιταξα και το τροφοδοτικο μου και βγαζει μεχρι 1000mA.Που νομιζω με καλυπτει ανετα .Ειναι λιγο γκουμουτσα Βεβαια αλλα το εχω 20 χρονια και ειναι και Philips .Αρα πιστευω με μια πλεξουδα για την ωρα βολευομαι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κατι ακομα αυτα τα τρια πεταλια που εχω τα δινω στα 12 volt ενω ειναι 9 ολα.Πειραζει ?Ειναι καλυτερα,χειροτερα ή το ιδιο.

 

κανονικα επρεπε να στα ειχε καψει.

 

Αν τα υλικά έχουν voltage rating για περισσότερο απο 9V (που τα περισσότερα άν όχι όλα έχουν) δεν έχεις θέμα. Όπως επίσης αν έχουν Voltage regulators για να παίρνουν ακριβώς 9 ή λιγότερα DC τα κυκλώματα.

Λογικά έχεις και μικρή αλλαγή στον ήχο, πχ σε βρωμοπέταλα θα έχεις λίγο παραπάνω Headroom.

 

Αν δεν άντεχαν τα παραπάνω Volt  θα είχαν καεί, αλλά κι εσύ μην τα "τεντώνεις"...  ;)

 

Πάρε ένα καλό σταθεροποιημένο τροφοδοτικό με ικανά Ampere, ή κάποιο απο τα γνωστά της αγοράς, κι έγινες!

 

Αν εισαι στη Θεσσαλονίκη ο Μουτσιούλης είχε κάποτε (και τα δύο που έχω είναι απο κει), αλλά έχω την εντύπωση οτι δεν υπάρχουν πλέον. Δεν χάνεις τίποτα να δεις.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου