Προς το περιεχόμενο

Bill Trantos-4th violin concerto (sample)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ωραιο ειναι Μπιλ.

Και το βιμπρατο θεαματικη βελτιωση.

Cool! 8)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ gvour,προσπαθώ! :)

 

Πολύ ωραίο Βασίλη!

 

Ο ήχος πολύ καλός και το παίξιμο, ειδικά το βιμπράτο, είναι βελτιωμένο από την τελευταία φορά. Λίγο στο χρόνο ξέφυγες μια δυο φορές (κοίτα ποιος μιλάει  ;D).

 

Θα αρχίσω να παίζω πιο πολύ σε κάνα μήνα,οπότε θα τα φτιάξουμε όλα σιγά σιγά! ;)

Ρε συνονόματε συνέχισε το το ρημάδι μας άφησες στα κρύα του λουτρού  ;D

Sorry παιδιά,το παρόν clip ήταν κυρίως για να δουλέψω το vibrato μου,το timing και τη μίξη,καθώς έπρεπε να μιξάρω πολλά όργανα!Στο μέλλον θα είναι κάτι καλύτερο! :)

 

ωραίο!!!

 

Thanks!!

 

Βασίλη στρώσου και δούλεψε. Αυτά είναι χαζομαρούλες. Θες να παίξεις Yngwie, παίξε Yngwie. Αν δεν μπορείς, μην παίζεις.

 

Καταλαβαίνω αυτή την άποψη και τη θεωρώ εν μέρει σωστή.Αλλά το πάω βήμα-βήμα κάθε φορά.Ήθελες να λέει μόνο Paganini;Θα μπορούσε,αλλά εγώ από τον Malmsteen το άκουσα πρώτη φορά.

 

Ήθελες να είναι και το Adagio που παίζει αμέσως μετά ο Yngwie στα lives του;Κι εγώ θα το ήθελα αλλά δεν το βγάζω 100% note for note.

 

Αν σου ακούγεται τόσο κακό και λάθος,θα ήθελα να ξέρω τι ακριβώς σε κάνει να το ακούς έτσι.Τώρα για το αν δουλεύω,σε συμβουλεύω να ακούσεις τα clips μου στο soundcloud από το 2012 που το ξεκίνησα.Γι'αυτό τα έχω αφήσει,για να βλέπω πώς ακούγομαι όσο περνάει ο καιρός!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου!

 

Θέλει αρετή και τόλμη, τα έχεις και τα δύο, δώσ' του να καταλάβει.

 

Πολύ ωραίο!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπράβο σου!

 

Θέλει αρετή και τόλμη, τα έχεις και τα δύο, δώσ' του να καταλάβει.

 

Πολύ ωραίο!

 

Σ'ευχαριστώ για τις φιλοφρονήσεις,μακάρι να ισχύουν! :)

 

Προσπαθώ όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος μου!Από Ιούνιο θα δούμε/δείτε άλλα πράγματα! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Βασίλη για την προσπάθεια!

Έχεις μεγάλο πάθος με αυτό και πιστεύω ότι σε κάνει ολοένα και καλύτερο.  :D

Βελτίωσε όμως κάποια φάλτσα που ακούγονται προς το τέλος  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το πάω βήμα-βήμα κάθε φορά.Ήθελες να λέει μόνο Paganini;Θα μπορούσε,αλλά εγώ από τον Malmsteen το άκουσα πρώτη φορά.

 

Ήθελες να είναι και το Adagio που παίζει αμέσως μετά ο Yngwie στα lives του;Κι εγώ θα το ήθελα αλλά δεν το βγάζω 100% note for note.

 

Bill είσαι καλό παιδί με σωστές αρχές και σε συμπαθώ - όπως και όλοι, γι'αυτό και βλέπεις πάντα ενθαρρυντικές κριτικές. Αλλά λίγο ειλικρίνεια δεν έβλαψε κανέναν.

 

Θέλω να μην αυτο-ψήνεσαι ότι παίζεις Malmsteen όταν παίζεις αυτό το "κομμάτι". Ούτε να προσπαθείς να ψήσεις εμάς.

Ξέρω ότι είσαι τρελός φαν του χοντρού. Θες λοιπόν να παίξεις Malmsteen; Κάτσε, στρώσου και βγάλε κάτι που θα μας αφήσει άφωνους με την πρόοδό σου.

 

Δεν είναι ανάγκη να βγάλεις τα πιο δύσκολα. Αλλά κάτι που θα είναι σίγουρα Malmsteen, με τα αρπέτζια, τα ανεβάσματα, τα κατεβάσματα.

 

Περιμένω από Ιούνιο. ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Bill είσαι καλό παιδί με σωστές αρχές και σε συμπαθώ - όπως και όλοι, γι'αυτό και βλέπεις πάντα ενθαρρυντικές κριτικές. Αλλά λίγο ειλικρίνεια δεν έβλαψε κανέναν.

 

Θέλω να μην αυτο-ψήνεσαι ότι παίζεις Malmsteen όταν παίζεις αυτό το "κομμάτι". Ούτε να προσπαθείς να ψήσεις εμάς.

Ξέρω ότι είσαι τρελός φαν του χοντρού. Θες λοιπόν να παίξεις Malmsteen; Κάτσε, στρώσου και βγάλε κάτι που θα μας αφήσει άφωνους με την πρόοδό σου.

 

Δεν είναι ανάγκη να βγάλεις τα πιο δύσκολα. Αλλά κάτι που θα είναι σίγουρα Malmsteen, με τα αρπέτζια, τα ανεβάσματα, τα κατεβάσματα.

 

Περιμένω από Ιούνιο. ;)

 

Θα ήθελα να βλέπω ευσταθή σχόλια και όχι σχόλια επειδή είμαι συμπαθής,ή νεαρός,ή δεν ξέρω κι εγώ τι.Οπότε καλά έκανες και από την αρχή σου έδειξα ότι ούτε παρεξηγούμαι,ούτε τίποτα.Ίσως είναι λίγο περίεργος ο γραπτός λόγος.

 

Προσωπικά θα πω ότι έφτασα στο επίπεδο να παίζω Malmsteen όταν ξυπνάω το πρωί,κατεβαίνω από το κρεβάτι μου,πιάνω την κιθάρα και παίζω κατευθείαν το ''Far Beyond the Sun''.Έως τότε θα θεωρώ τον εαυτό μου ως έναν απλό fan και τίποτα παραπάνω.

 

Σ'ευχαριστώ για την ειλικρίνεια και την καθοδήγηση!  :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

 

 

Προσωπικά θα πω ότι έφτασα στο επίπεδο να παίζω Malmsteen όταν ξυπνάω το πρωί,κατεβαίνω από το κρεβάτι μου,πιάνω την κιθάρα και παίζω κατευθείαν το ''Far Beyond the Sun''.Έως τότε θα θεωρώ τον εαυτό μου ως έναν απλό fan και τίποτα παραπάνω.

 

 

 

Ζέσταμα πρώτα Biiiill  !!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζέσταμα πρώτα Biiiill  !!! ;D

Και μια πίτσα με χοιρομέρι και πέντε μπύρες για πρωινό. ;D

 

EDIT: Μα που είναι αυτός ο YNGWIE (που είναι και συμφορουμίτης) να σε περιλάβει ....  :D

Πήγε να ψηφίσει? ::)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η συνταγή του χοντρούλη είναι:

 

-5 donuts με γέμιση σοκολάτα για πρωινό.

-8 chicken nuggets για δεκατιανό.

-2 Big Mac με 3 μερίδες πατάτες για μεσημεριανό.

-2 donuts για να φύγει η αλμύρα.

-1 Milkshake μετά τον ύπνο.

-3 Αμερικανικού μεγέθους μπριζόλες με την κατάλληλη συνοδεία.

 

Δε χρειάζεται να παίζεις 10 ώρες τη μέρα για να παίξεις έτσι.Όλα είναι θέμα διατροφής! ;D ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνταγή του χοντρούλη είναι .....

Την έχει ανεβάσει στο site του, στην σελίδα για το gear? ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου