Προς το περιεχόμενο

80's Style Rock Solo - Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ! Πειραματιζομουν με ενα ωραιο patchακι στο Axe σημερα και μου θυμιζε καπως ηχο απ τα αγαπημενα 80s. Ειπα να κανω ενα take να δω τι θα βγει. Ελπιζω να σας αρεσει!

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παίξιμο να μην τα λέμε συνέχεια...πάρα πολύ καλό!

Επίσης μου αρέσει ο τρόπος που χτίζεις το σόλο. Ο ήχος ωραίος και ταιριαστός για 80's rock/metal soloing.

 

Εύγε!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θυμιζει απλα 80ies....ειναι ΚΑΡΑ-θ0ies...!!!

 

εμενα με πηγε και σε ηχο lukather-satriani...ωραιο vibrato-bend-legato..!!!

 

και καποιες ερωτησεις σχετικες μεταξυ τους που ισως οδηγησει αλλου το θεμα αλλα ειναι χαμενος χωρος να ανοιξω ξεχωριστη συζητηση για αυτο...

 

το axefx συνδεεται σε λαμπατο τελικο..??το εχεις δοκιμασει,και αν ναι ποιο το αποτελεσμα?καλυτερο η οχι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θυμιζει απλα 80ies....ειναι ΚΑΡΑ-θ0ies...!!!

 

εμενα με πηγε και σε ηχο lukather-satriani...ωραιο vibrato-bend-legato..!!!

 

και καποιες ερωτησεις σχετικες μεταξυ τους που ισως οδηγησει αλλου το θεμα αλλα ειναι χαμενος χωρος να ανοιξω ξεχωριστη συζητηση για αυτο...

 

το axefx συνδεεται σε λαμπατο τελικο..??το εχεις δοκιμασει,και αν ναι ποιο το αποτελεσμα?καλυτερο η οχι??

 

Ευχαριστω για τα λογια σου φιλε! Οσο για το Axe, σαφως και συνδεεται σε τελικο. Προενισχυση με εφε ειναι το Axe. Λειτουργει οπως ολα τα ρακ. Εχω τελικο στο σπιτι μου ενα λαμπατο Mesa Boogie αλλα δεν εχω μπει ακομα στον "κοπο" να το συνδεσω ετσι να δω πως ακουγεται. 1ον μαλλον ειμαι πολυ lazy και 2ον την εχω καταβρει με το ποσο τελεια και αμεσα λειτουργει σαν καρτα ηχου με usb στο pc. Ηχογραφω απευθειας στο Cubase πιο γρηγορα και ποιοτικα απο ποτε. Μαλλον βολευτηκα ετσι.. Αλλα θα το δοκιμασω και στον τελικο με εξοδο σε καμπινα να δω τι θα βγει.

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το σολάκι όντως είναι πολύ 80ήλα

 

... και αυτό το λέει μάλλον για καλό - και θα συμφωνήσω. Ηχάρα αλλά και έξυπνες φράσεις. Μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, είσαι ένας μικρός guitar hero(*).

;D

 

 

(*) Το "μικρός" έχει να κάνει μόνο με την .... εμπορικότητα. Κατά τα άλλα το μόνο που σου λείπει είναι να πας στο 1985 / Αμερική, παραπάνω... μαλλί και μία g(l)amάτη μπάντα. Δεν ξέρω αν θα αγόραζα το LP σας :-) αλλά σίγουρα θα το αντέγραφα σε κάποια TDK που θα έλιωνε στο walkman μου. Ωραίες εποχές!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου