Προς το περιεχόμενο

μαθηματα μπασου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα συνφορουμιτες μου...θα μπω κατευθιαν στο "ψητο" για να μην σας κουρασω.Καταρχας μενω στην περιοχη της λαρισας και αφου επαιζα μονος μου μπασο σκεφτηκα να κανω καποια μαθηματα ωστε καταρχας να μαθω μουσικη καθως ειμαι εντελως αρχαριος και κατα δευτερον να μαθω να παιζω σωστα.Εχω κοιταξει απειρες αγγελιες χωρις να βρω κατι...παρακαλω βοηθεια!!!(ευχαριστω εκ τον προτερων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, καθηγητή για σένα είναι λίγο δύσκολο να σου βρούμε (εκτός, αν κάποιος φίλος από Λάρισα προτείνει κάποιον), αλλά αν θέλεις να ξεκινήσεις μόνος σου, το παρακάτω site είναι αξιόλογο:

 

http://www.scottsbasslessons.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζω την σελιδα αυτη αλλα επειδη δεν ειχα ξανα καποιο οργανο πιστευω οτι καποια μαθηματα θα βοηθουσαν πολυ περισσοτερο

 

εννοείται!

 

Γιατί δεν ανεβάζεις εσύ μια καταχώρηση στο αντίστοιχο τμήμα των αγγελιών για δάσκαλο μπάσου;

Δε χάνεις τίποτα...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα φίλε μου με βοήθησε κάπως αυτό εδώ. κάπου έχει κ μετρονόμο κ μου άρεσε αρκετά αυτό. αλλά ετοιμάσου για πολύ (πολύ όμως!!!!!!) διάβασμα μέχρι να ξεχωρίσεις αυτά που θές.....

 

http://www.studybass.com/lessons/basics/bass-guitar-resources/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πάει να πει ότι πιθανότατα έχεις αρκετό χρόνο στην διάθεση σου για μελέτη, είσαι αρκετά νέος (ίσως χωρίς πολλές υποχρεώσεις) και σε αυτή την περίπτωση το καλύτερο είναι να γραφτείς σε ένα ωδείο ή να βρεις ένα δάσκαλο που θα σου μάθει τουλάχιστον βασική θεωρία την μουσικής (πάρα πολύ βασικό για να ξέρεις τι συμβαίνει και να συνεννοήσε με άλλους μουσικούς), ρυθμικό σολφέζ, βασική ανάγνωση παρτιτούρας. έτσι έκανα και εγώ στην ηλικία σου και με την καθοδήγηση του δάσκαλου προχώρησα γρήγορα (1 χρόνος) με αποτέλεσμα αργότερα να μπορώ να μελετάω ότι θέλω (στα μέτρα του δυνατού για μένα) μόνος μου 

The Bass Dredd

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου