Προς το περιεχόμενο

under the bridge cover


giorgosoik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Καταρχας ειναι η πρωτη αποπειρα ηχογραφησης και θα ηθελα να ειστε επιεικεις μαζι μου!Ζηταω συμβουλες και σχολια ως προς το τι να βελτιωσω σε αυτο που ακουτε,τυχον λαθη που μπορουν να με βοηθησουν(παντα απο την σκοπια της ηχογραφησης..το παιξιμο ειναι αλλο προβλημα :P).Εγραψα 2 φορες την κιθαρα εξου και οι διαφορες φασης(σαν ντιλει).Μικροφωνο sennheiser md 421 σε μια focusrite scarlett 2i4.Ενισχυτης vox ac30 hw κομπρεσορας wampler ego και μια fender strat highway one με custom 54' μαγνητες.Αυτα το ολιγα,περιμενω απαντησεις απ'όσους δεν βαριεστε!

under_the_bridge_cover.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι μια χαρα το παιζεις το τραγουδι,για πρωτη αποπειρα μια χαρα και αυτο το ντιλει εφε δεν με χαλασε προσωπικσ καθολου.Μου αρεσε πολυ επισης ο ηχος απο τις κιθαρες αν και λιγο Thin.Δεν μου λες οι 54 αρηδες τι λενε γενικα σαν μαγνητες .Εισαι ευχαριστημενος?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι μια χαρα το παιζεις το τραγουδι,για πρωτη αποπειρα μια χαρα και αυτο το ντιλει εφε δεν με χαλασε προσωπικσ καθολου.Μου αρεσε πολυ επισης ο ηχος απο τις κιθαρες αν και λιγο Thin.Δεν μου λες οι 54 αρηδες τι λενε γενικα σαν μαγνητες .Εισαι ευχαριστημενος?

Σιγουρα καλυτεροι απο τους στοκ.Γενικοτερα δεν ειμαι και σουπερ ευχαριστημενος αλλα εξαρταται και το ειδος που θελεις να παιξεις.Ειναι λιγο θιν για τα γουστα μου αλλα με τις καταλληλες ρυθμισεις στον ενισχυτη πιστευω πως ενα καλο καθαρο ηχο μπορεις να τον παρεις ευκολα.Οσον αφορα τα βρωμικα ανταποκρινονται μια χαρα!Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ωραιο.

Μ'αρεσε και ο κιθαροηχος πολυ.

 

Σε ευχαριστω πολυ!Δεν σου ξενισε δηλαδη κατι?Οχι οτι περιμενω να ακουστει σαν του φρουσιαντε(καμια σχεση ο εξωπλισμος μας..ποσο μαλλον τα χερια μας!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου ξενισε δηλαδη κατι?Οχι οτι περιμενω να ακουστει σαν του φρουσιαντε(καμια σχεση ο εξωπλισμος μας..ποσο μαλλον τα χερια μας!)

Οχι,μη σου πως αδερφε βαλε κι ενα μπακιτρακι αποκατω μπασοτυμπανα να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι,μη σου πως αδερφε βαλε κι ενα μπακιτρακι αποκατω μπασοτυμπανα να γουσταρουμε.

Το μπασακι ισως αν δεν τεμπελιασω να κατσω να το γραψω εγω αλλα δεν εχω ενισχυτη..πρεπει απευθειας στην καρτα ηχου και ψιλοχαλιεμαι..δεν το εψαξα η αληθεια για μπακινγ τρακ..ολο και κατι θα υπαρχει στο νετ!θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπασακι ισως αν δεν τεμπελιασω να κατσω να το γραψω εγω αλλα δεν εχω ενισχυτη..πρεπει απευθειας στην καρτα ηχου και ψιλοχαλιεμαι..

Aκομα καλυτερα να βαλεις το Φλιμπασο handmade. ;D ;D

Και καρφι να το γραψεις,βαλε το μετα σε καποιο μπασοvst(πρεπει να υπαρχουν καποια δωρεαν στο νετ,αν δεν εχεις ηδη) και θα 'ναι μια χαρα.

Γι'αυτο μην τεμπελιασεις οπως λες ;D,δωστου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πάρα πολύ ωραίο! Και ο ήχος μ' άρεσε! Μπράβο!  :)

 

Θα ήθελα κι εγώ τουλάχιστον το μπάσο για να εμπλουτιστεί λίγο το κομμάτι. Με τύμπανα θα ήταν ακόμα καλύτερα.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μ' αρεσε ο ήχος σου, θα προτιμούσα παραπάνω reverb και λιγότερο delay !!!

απίστευτη μελωδία πάντως, απο τα τραγούδια που πραγματικά αξίζει να τα παιζεις....

συνέχισε έτσι δυνατα !!!!

magicalhomes.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου