Προς το περιεχόμενο

Στα κατεχόμενα για συναυλία οι Deep Purple


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντίστοιχα με το "μέγεθος" των DP υπάρχουν και managers παρομοίου βελινεκούς, έτσι;

Eτσι. Και τους εχουν (οι DP) και δουλευουν για παρτη τους, τα τελευταια 40+ χρονια.

 

Το "μέγεθος" των DP, πλεον δεν είναι δα και τόσο μεγάλο (προσωπική γνώμη, έτσι?)

Δεν εχει κανενα νοημα να συγκρινουμε περιοδους, "στα 70s ηταν ετσι και στα 90s αλλιως" κλπ.

Η ως τωρα πορεια τους, μια πορεια που σπανια συναντας σε αλλες μπαντες οποιουδηποτε στυλ, δειχνει οτι το μεγεθος αυτης της μπαντας δεν ειναι μεγαλο αλλα τεραστιο. Κι αυτο δεν ειναι προσωπικη αποψη αλλα γεγονος.

 

Τωρα, το γεγονος οτι καποιοι που δεν εχουν ακουσει ουτε το Smoke On The Water ερχονται να μας πουν εν ετει 2014 ουτε λιγο ουτε πολυ οτι οι DP ειναι ενα γκρουπακι αβουλων μουσικων που τους κινουν σαν τις μαριονετες μερικοι managers, μονο γελιο προκαλει. Συνελθετε μερικοι γιατι η μπουρδολογια εχει και τα ορια της.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ακόμα κι αν οι managers είναι αυτοί που κινούν τα νήματα αν οι DP ήξεραν τι πάνε να κάνουν δεν θα μπορούσαν να πουν όχι; Νομίζω ότι μια χαρά θα μπορούσαν. Σε κάθε περιπτωση πρόκειται για φάουλ επικών διαστάσεων.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε

Δεν γουστάρω να ανοιξω flame ιδιαιτερα με ανθρωπους που δεν γνωριζω.

Δεν ξερω για σενα εγω πάντως ημουν 15 οταν βγηκε το smoke on the water και ηταν μια από τις αιτίες που με σπρωξανε στην κιθαρα.

Εισαι εξαιρετικά προσβλητικός με τους συνομιλητές σου.

Εφ οσον γνωρίζεις αγγλικα διαβασε εδω πως στηθηκαν οι purple απο τους Hire Edwards Coletta

 

http://books.google.gr/books?id=LzzCw6xs9roC&pg=PA28&lpg=PA27&focus=viewport&dq=Hire-Edwards-Coletta+1967&hl=el&output=html_text

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεται να διαβασω τιποτα. Δεν τους εμαθα χτες. Τωρα το αν ειμαι προσβλητικος αστο. Προσβλητικος εισαι εσυ απεναντι τους με τις μπαρουφες που γραφεις, προσβλητικος επισης εισαι απεναντι μας που διαβαζεις μια προταση στα Αγγλικα και την διαστρεβλωνεις και μεταφραζεις οπως γουσταρεις για να βρεις πατημα, λες κι εμεις ειμαστε ηλιθιοι και δεν καταλαβαινουμε τι διαβαζουμε.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ιδιο φιλε.

Εσυ προσβαλλεις εμενα.

Χωρια που ερχεσαι να μου πεις οτι δεν τους εχω ακουσει.

Ασε που μπορει να εχεις ηλικία που να μπορεί να ησουν παιδί μου.

Διαβασε να μάθεις διοτι αποδεδειγμενα πλέον ΔΕΝ ξέρεις

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Waterfall, μπορεί και να καταφέρναμε να το συζητήσουμε το θέμα αν δε πόσταρες σε αυτό το θέμα μόνο και μόνο για να πεις ότι κακώς ποστάρει όποιος (τολμά να) ποστάρει...

Μέχρι στιγμής το μόνο που είπες επί του θέματος ήταν αυτό:

Λυπαμαι και γω πραγματικα για την αποφαση τους αυτη

 

Άσε το μέγεθος, το βάρος και το χρώμα. Ένα συγκρότημα είναι, σε άλλους αρέσει, σε άλλους δεν αρέσει. Πώς σχολιάζεις το γεγονός ότι οι Purple έπαιξαν σε κατεχόμενο έδαφος, σε "κράτος" μη αναγνωρισμένο από τη διεθνή κοινότητα, επιτρέποντας σε ό,τι αντιπροσωπεύει το brand name τους να χρησιμοποιηθεί ένας Θεός ξέρει πως;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλο το ποσα λεφτα μπορει να περασαν απο τα χερια καποιου στην ζωη του και αλλο σε τι οικονομικη κατασταση βρισκεται, και ποσα μπορει να χρωσταει σημερα, ειναι πραγματα που δεν θα διαβασεις σε συνεντευξη, εγω δεν πιστευω οτι τα 200 χιλιαρικα τα εχουν τοσο για τη πλακα, η κυπρος  δεν ειναι κανενας προορισμος για εκατομμυριούχους, για δουλιτσα πανε, θα φανε την ταλαιπωρια τους και να πληρωθουν, μπορει ακομα να τα εχουν και αναγκη, οποιοι και να ειναι-ηταν

 

Tωρα η βορια κυπρος ειναι μια χωρα, που δημιουργηθηκε μεν με πολεμο, οπως και τοσες αλλες, Αμερικη, Ουκρανια, Ελλαδα κτλ.  αλλα δεν παυει να ειναι μια χωρα συμφωνα με τους κατοικους της εστω, δεν βρισκω τιποτα το κακο με την συναυλια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά... δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημά (μας). Από τότε που ήμουν έφηβος, κατέστη σαφές ότι οι μπάντες που ερχόντουσαν στην Ελλάδα (π.χ.) δεν είχαν κάποια επίγνωση της πολιτικής ή άλλης κοινωνικής κατάστασης στη χώρα, αλλά - και αν είχαν - για ποιον λόγο να ενδιαφέρονται;

 

Ακόμη και στα κατεχόμενα, κάποιος πιτσιρικάς θα εμπνευστεί από αυτό που θα δει, και αυτό θα τον βοηθήσει να γίνει καλύτερος άνθρωπος, και να διεκδικήσει (όπως και εμείς υποτίθεται ότι κάνουμε) έναν καλύτερο κόσμο. Γιατί πρέπει να το στερηθεί αυτό; Επειδή εμείς οι Έλληνες θέλουμε από τους DP να υλοποιήσουν μία στάση που ως έθνος και ως κράτος δεν έχουμε επιδείξει με την απαραίτητη σαφήνεια;

 

Και πάνω σε όλα αυτά, έχουμε την άσκοπη (με την έννοια ότι δεν μπορεί να τεκμηριωθεί) συζήτηση για το ρόλο του management σε αυτές τις αποφάσεις, και έναν καυγά για βλακείες, ενώ προφανώς αγαπάτε την ίδια μουσική.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου