Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κιθάρας Jackson Soloist slx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για σας παιδιά μετα απο καιρο επιτελους θα παρω την πρώτη μου ηλεκτική κιθάρα. Ξέρω καλα κλασσική έπαιζα καμποσα χρόνια. Ενδιαφέρομε ν παίξω hard rock, heavy metal, glam metal και λιγο thrash αλλα κυρίως ροκιές μεταλιές απο 80ς. Mou αρέσει αρκετά μια κιθάρα Jackson Soloist SLX :

http://www.jacksonguitars.com/guitars/soloist/models/soloist-slx-rosewood-fingerboard-snow-white/

 

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τη κιθάρα. Είναι καλή για τη μουσική που τη θέλω. Τα λεφτα που μπορω ν διαθεσω για τη κιθαρα ειναι εκει στα 600 ευρω. Απαντήστε γτ λεω αν ειναι να κανω την αγορα μεσα στη βδομαδα. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αφού αυτή γουστάρεις με τρέλα να την αγοράσεις.

 

Όλες οι κιθάρες είναι καλές για όλες τις μουσικές.

 

Σωστά ρυθμισμένη να  είναι και να σε βολεύει στα χέρια.

 

;)

 

Μην κολλάς σε στερεότυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Jackson γενικώς είναι πολύ καλές κιθάρες για τα χρήματά τους.

 

Όλες οι κιθάρες είναι καλές για όλες τις μουσικές.

 

Σωστά ρυθμισμένη να  είναι και να σε βολεύει στα χέρια.

 

+1000

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριξε μια ματια σ αυτες chapman guitars και δες μερικα video στο youtube μου κανουν τρελο value for money καθως καινουργια εταιρια και προσπαθει να κανει ονομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρα ειναι φιλε μου μη σε απασχολει...το θεμα ειναι να σου κανει εσενα κατι και να σε παρακινει να παιξεις....εχε παντως στο μυαλο σου πως τον ηχο θα τον παρεις κυριως απο τον υπολοιπο εξοπλισμο(ενισχυτες πεταλια κτλ κτλ), οποτε μπορεις να κανεις δουλεια και με πολυ φθηνη κιθαρα αν το χρηματικο ειναι θεμα....

 

Αν παιζεις σπιτι,σε εντασεις δωματιου, ενισχυτη δεν χρειαζεσαι αμεσα(αμεσα χρειαζεσαι να εκπαιδευσεις το δεξι χερι με την πενα, απο κλασσικη ημουν καποτε και εγω και ξερω.... :P) παρε κανα μεταχειρισμενο πολυεφφε για ολη την...80ιλα που θες ;D η  δοκιμασε τα δωρεαν virtual software ενισχυτακια  που υπαρχουν αφθονα στο νετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ριξε μια ματια σ αυτες chapman guitars και δες μερικα video στο youtube μου κανουν τρελο value for money καθως καινουργια εταιρια και προσπαθει να κανει ονομα

 

+1 σε περίπτωση που κινηθεί για άλλη κιθάρα.Είναι τρομερές οι κιθάρες του Chappers.Κι εγώ θα πάρω την ML-2 σε 10-15 μέρες.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά, στα specs φαίνεται πολύ καλό value for money και είναι πολύ ωραία κιθάρα.

Βλέπω στο νετ η τιμή είναι περίπου στα 530 Ευρώ, οπότε σου μένουν και για μια καλή μαλακή θήκη (φρόντισε να είναι "χτισμένη"  ;) ). Παρεπιπτόντως, οι μαγνήτες Duncan Designed είναι πάρα πολύ καλοί.

 

Άντε με το καλό, να γίνει της eightίλας το κάγκελο  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι λατρης των Jackson γενικα κατα την δικη μου αποψη θα προτιμουσα κατι σε alder ξυλο για πιο all around ΚΣΥΛΟ XAXAXAXA...

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_sl2q_pro_soloist_tr.htm

 

Δες και αυτη την προταση αλλιως υπαρχει και αυτη...

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_pro_dk2ht_dinky_mbk.htm

 

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα προσεχε γιατι το BASSWOOD με τους DUNCAN DESIGN δεν ειναι και οτι καλυτερο.

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου