Προς το περιεχόμενο

Αγορά Κιθάρας Jackson Soloist slx


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω στη θέση σου θα έδινα το κάτι παραπάνω για μια Jackson Pro Soloist σαν αυτή που

είναι καλύτερο όργανο σε όλα του. Απο ξύλα (alder & ebony) μέχρι τρέμολο και μαγνήτες.

http://www.thomann.de/gr/jackson_sl2_pro_soloist_qs.htm

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

+1 απο μενα για την πρωτη Jackson, ειναι μακραν η πιο ομορφη!

 

Αν βγαινει, προτιμησε συνδιασμο H-S-S (διπλος-μονος-μονος), θα σου φανει πιο χρησιμο σε 80ιλες απο οτι ο διπλος.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γνκ Jackson soloist  το ψήνω να αγοράσω. ξέρετε μαγαζί στην αθήνα που να έχει πολλέσ κιθάρες jackson ή αντιπροσοπεία jackson.. πήγα και στο Στολλα και μου ειπε οτι απο jackson έχει μονο αυτές που ειχε βιτρίνα και οτι δε θα φερει αλλες jackson....  :-[

Αν ξέρετε κανένα μαγαζί πείτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ τι μου κάνατε μεσημεριάτικα........ :'(

 

http://www.thomann.de/gr/jackson_pro_dk2mqht_dinky_cb.htm

 

Βασιλη σε παω με τα 1000!!!! Κι εμενα μου χαμογελα εδω και καιρο το συγκεκριμενο μωρο, φοβαμαι οτι θα ενδωσω μονο και μονο για το λουκ. Κι ας εχω κιθαρες του 2000αρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

 

Θα απαντησω γνωριζοντας οτι ειμαι λιγο off-topic

 

Μιας και εχουν περασει διαφορες jackson απτα χερια μου ας γραψω και γω την αποψη μου:

 

1. Γενικα θεωρουνται μεταλλοκιθαρες, αλλα με τους καταλληλους μαγνητες παιζουν τα παντα

2. Εχουν πολυ χαμηλη μεταπωλητικη αξία. Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο

3. Τα φτηνα μοντελα <300ευρω δεν λενε πολλα, αλλα τα μοντελα μεταξυ 500-800 ειναι σουπερ. Τα ακριβα μοντελα θεωρω οτι ειναι υπερεκτιμημενα.

4. Λογω του 3 στην Ελλαδα υπαρχουν πολλες καλες Jackson στην κατηγορια των 500-800

 

Σχετικα με την περιπτωση σου:

Εξαιτιας των 2 και 4 θεωρω εγκλημα να αγορασεις καινουργια Jackson, με λιγη υπομονη θα βρεις στις αγγελιες. Και αν δεν βιαζεσαι θα βρεις και σε διαφορα χρωματα! Κατα καιρους εχουν βγει στις αγγελιες μοντελα που δεν πιστευα ποτε οτι θα εβγαιναν! Συνεπως συστηνω υπομονη, και καποια στιγμη θα εμφανιστει καποια που να σου κανει.

Γενικα θα βοηθουσε να εχεις στο μυαλο σου μια εικονα του τι στυλ jackson θες να παρεις οσον αφορα τα ξυλα, χρωματα κλπ

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H σειρα DK2 της JACKSON ειναι απο τις πιο ισσοροπημενες και "καλοκουρδισμενες" κιθαρες στην αγορα.

 

Και οπως ειχε πει το 2001 ο πωλητης στον ΤΣΙΤΙΡΙΔΗ (τοτε προμηθευτη Jackson στην Ελλαδα)

 

- "ΦΙΛΕ Η DK2 ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ"

EBMM John Petrucci 7

Jackson DK2

Yamaha Pacifica

ENGL Powerball-Invad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dk2 έχω και γω την γιαπωνέζικη με το ''κύμα'' σχέδιο. Φυσάει,και πατάει κάτω την ibanez prestige μου από άποψη feel ειδικά στο μανίκι και στο πως ''κάθεται πάνω μου''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

 

1. Γενικα θεωρουνται μεταλλοκιθαρες, αλλα με τους καταλληλους μαγνητες παιζουν τα παντα

 

 

 

Αυτο είναι θέμα παίκτη όχι κιθάρας.

 

Για τα άλλα συμφωνω, εκτός από το τελευταίο για μεταχειρισμένη. Εκτός και πάλι αν πετύχει καμία ιαπωνική της μετα-fender εποχής.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου