Προς το περιεχόμενο

Οικονομικότερος τρόπος αποστολής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Όταν θέλουμε να αγοράσουμε κάτι από τις αγγελίες (και ειμαστε μακριά) ο τρόπος είναι η αντικαταβολή, σωστά;

 

Τωρα, όταν μιλάμε για ενα μικρο προιόν ( πχ 2 μνήμες ram που θα ερθουν απο Κρήτη -Σαλαμίνα) τα ΕΛΤΑ είναι ο οικονομικότερος τρόπος;

 

Ρώτησα και μου ειπαν οτι το πάγιο της αντικαταβολής είναι 2.30 ευρω και για μικρά προιόντα πάει αυτόματα επιστολή (που είναι ελαφρώς ακριβότερη) και όχι δεμα που είναι για μεγαλυτερα προιόντα αλλά περιέργως είναι οικονομικότερο ( εκτός και αν μιλάμε για πολλά κιλά).

 

Από κει και πέρα ξέρω για τις υπηρεσίες courier οι οποίες είναι μάλλον η μόνη εναλλακτική αλλα δεν εχω ιδεα.

 

Τι θεωρείτε λοιπόν πιο οικονομικό και βολικό γενικά;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η γενικη ταχυδρομικη ειναι βολικη, γρηγορη και σχετικα φθηνη! Γυρω στα 6 ευρω παιζει η αντικαταβολη μικρων αντικειμενων πχ μαγνητες, κλειδια, γεφυρες κτλ Αλλα και για ενισχυτη 20 κιλων που ρωτησα προσφατα για αντικαταβολη Θεσ/νικη-Αθηνα μου ειπε η κοπελα οτι μπορει να το κανει με 16 ευρω!!!!! αρκει ο πωλητης και ο αγοραστης να πανε οι ιδιοι και να παραδωσουν-παραλαβουν αντιστοιχα και να μην ερθει courier σπιτι! Καλη φαση! Ψαξ'το λιγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόσφατα έμαθα την υπηρεσία business express post από τα ΕΛΤΑ με παράδοση την επόμενη μέρα στις μεγάλες πόλεις...

αφορά μικρά αντικείμενα έως 500 γραμμάρια με 3,50€ (προπληρωμένος φάκελος)

 

φυσικά αυτο σημαίνει οτι ο αγοραστής πρέπει να καταθέσει σε τραπεζικό λογαριασμο ή paypal του πωλητή...με οτι συνεπάγεται αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου