Προς το περιεχόμενο

Stage fright


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aoυυυυυυυυυυυιιιιιιιιιιι! Σι μπεμόλ! Βλάσφημε  ;D

Άσε ρε φίλος. Το αυτοκόλλητο στην ταστιέρα έγραφε Λα#.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλά το τραγικό που είχαμε πάθει ως μπαντα. Γενικά κουρδίσαμε 1 τόνο κάτω για ευκολία στον τραγουδιστή. Ε, ήρθε η ώρα να πούμε το you give love a bad name το οποίο είναι σε ντο μινόρε κανονικά (οπότε σε μας ενα τόνο κάτω μας έβγαινε σε σιb μινόρε). Ξεκινάει με το α καπελα αρχικό ρεφραίν... και βλέπουμε έναν πληκτρά να φωνάζει: ΝΤΟ!! ΝΤΟ!!

 

Και μπαμ μπάσο κιθάρα πλήκτρα αλλάζουμε τόνο. Ούτε γάτα ούτε ζημιά αλλά άπειρο γέλιο!  ;D

 

Ηθικό δίδαγμα: άμα κάνεις λάθη μετά να γελάς με αυτά, και άμα υπάρχουν καλά παιδιά και μουσικοί στην μπάντα θα σε καλύψουν ή τουλάχιστον δε θα αφήσουν το λάθος να φανεί (όσο μπορούν)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σφίγγω τα δόντια και ανεβαίνω :)

 

εκλογικεύσεις και βαθιές φιλοσοφίες ανήκουν στο υποκειμενο, αλλά μέσες άκρες (νομίζω οτι) ισχύουν:

 

-η αποτυχία είναι πάντα στο πρόγραμμα

-τι είναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί?

-κανείς δεν ασχολείται

 

Εχω δοκιμάσει τα παραπάνω εκατοντάδες φορές... Πετυχαίνουν ΠΑΝΤΑ

Το καλο βέβαια με μένα ειναι οτι το κοινό μου ειναι πάντα το ίδιο...

Ο Πητ, ο γάτος

Ο οποίος, οντως, δεν ασχολείται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνε 34 χρόνια απ τη πρώτη συναυλία και μάλιστα μπροστά σε καμιά χιλιάδα κόσμο, σε κάποιο σχολείο-΄οχι πάντως το δικό μου.

Δεν θυμάμαι τπτ απ το άγχος που σίγουρα είχαμε, αλλά απ τις φωτογραφίες που βλέπω σήμερα, πρέπει να είχαμε διασκεδάσει αφάνταστα κι ας είχαμε κάνει και λάθη...............κανείς δεν τα κατάλαβε  ;D ;D ;D

 

Έχω να παίξω ζωντανά σε κοινό 22 χρόνια,πλέον θα είμαι εκλεκτικός, το κοινό είναι απαίδευτο, δεν τους αξίζει να δουν ζωντανά ένα τόσο σπουδαίο καλλιτέχνη σα κι εμένα, όσοι θέλουν θα απολαμβάνουν τη δισκοθήκη μου λαίμαι.

Έχω δίσκους από αλπακά, ασήμι, βινύλιο, επάργυρο και επίχρυσο. Ας αρκεστούν σε αυτούς.

Ευχαριστώ.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να παίξω ζωντανά σε κοινό 22 χρόνια,πλέον θα είμαι εκλεκτικός, το κοινό είναι απαίδευτο, δεν τους αξίζει να δουν ζωντανά ένα τόσο σπουδαίο καλλιτέχνη σα κι εμένα

 Αρκούδες, λύκοι, αιγοπρόβατα, σκιουράκια και πουλιά, το κοινό σου εκεί που θα πας να κατοικήσεις! ;D ;D ;D   Τυχερέ, το καλύτερο κοινό! 8)  Είμαι σίγουρος ότι θα τους αρέσει η μουσική σου :-X ;D    φαντάζομαι κατάλαβες ότι κάνω πλάκα......
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πάνε 34 χρόνια απ τη πρώτη συναυλία και μάλιστα μπροστά σε καμιά χιλιάδα κόσμο, σε κάποιο σχολείο-΄οχι πάντως το δικό μου.

 

 

Κάπως έτσι και εγώ. Πριν καμιά 30αρα χρόνια (μπρρρρρ), σε ένα σχολείο- όχι το δικό μου, αλλά κοντά του.

 

Χιλιάδα δεν ήταν, αλλά είχε μπόλικους. Ανεβήκαμε και γιούρια στα παλιούρια  8)

 

Αν και δεν θυμάμαι και πολλά, δεν πρέπει να ήταν live αλλά... αναδάσωση*  ;D

 

 

* Με τόση... πρασινίλα που θα έπεσε.

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμάσει τα παραπάνω εκατοντάδες φορές... Πετυχαίνουν ΠΑΝΤΑ

Το καλο βέβαια με μένα ειναι οτι το κοινό μου ειναι πάντα το ίδιο...

Ο Πητ, ο γάτος

Ο οποίος, οντως, δεν ασχολείται

 

Το δικό μου κοινό ασχολείται. Φωνάζει συνεχώς: Μπαμπάααααααααα σταμάτα.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν ο κιθαρίστας δεν είναι έτοιμος, κάντου δώρο ένα σετ cd "How to boost your ego in 3 weeks" κι άστον στην κλάψα του.

 

 

Απλά να ξέρεις οτι με το που διαβάσει το βιβλίο μετά δεν υπάρχει επιστροφή..ετοιμαστείτε να ακούτε τουλάχιστον 5' solo ανά τραγούδι..

 

Hint: για να σταματήσει να σολάρει κιθαρίστας ΔΕΝ πρέπει να του πεις να σταματήσει να παίζει, πρέπει να του αμφισβητήσεις τον εξοπλισμό του.

Μόνο τότε σταματάει (για λίγο) ή για να σου αποδείξει οτι κάνεις λάθος ή μέχρι να πάρει το επόμενο εφφέ και να ξεκινήσει πάλι.

Πίστεψέ με σε αυτό, και εγώ τέτοιος είμαι  ;D ;D

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου