Προς το περιεχόμενο

Δυο ''ιερα '' τερατα των Keybords live!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μόνο απ'τον τίτλο και το όνομα του OP κατάλαβα ποιο βίντεο θα δω.😌 Ινδάλματα και οι δύο, ιδιαίτερα ο Lord είναι η βασική μου επιρροή στο Hammond, αλλά για κάποιον λόγο το συγκεκριμένο κομμάτι δεν μου κάνει "κλικ". Όχι ότι με χαλάει βέβαια όταν το ακούω, αλλά και οι δυο τους έχουν συνθέσει/παίξει απείρως καλύτερα κομμάτια. 
Αλλά απ΄την άλλη, οι στιγμές που θα δει κανείς αυτούς τους δύο θρύλους στην ίδια σκηνή είναι υπερσπάνιες, οπότε...🤘🙏

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pericles είπε

Μιας και μιλαμε για Hammond  ,εχεις τωρα τετοιο οργανο η περιμενεις για το καινουργιο .Στειλε pm να τα πουμε.

Σε κάποια φάση είχα δύο Hammond, τα έβγαζα και στα lives. Νομίζω σου είχα ξαναπεί παλιότερα γι αυτό. Το XK1 το χρησιμοποιούσα μόνο σαν lower manual για το XK1c, μια και διαθέτουν το ίδιο Fatar keybed. Τα drawbars του XK1 άλλαζαν το ήχο του lower manual του XK1c, και όλα δούλευαν ρολόι μέσω MIDI, ουσιαστικά ήταν σαν να παίζω σε ένα 2-manual Hammond. Μετά αντικατέστησα το ΧΚ1 με το M-Audio Code61 γιατί τα κιλά ήταν πολλά στο τέλος για lives.

Πριν ένα μήνα πούλησα και το XK1c, μου λείπει ήδη.🙄 Μιλάμε για τέρας, εκπληκτικό όργανο. Στο παρακάτω μικρό βιντεάκι ακούς την εισαγωγή του Perfect Strangers παιγμένη στο XK1c μου, το ηχογράφησα κάποιες μέρες πριν το πουλήσω. Το επόμενο Hammond που λογικά θα μπει σπίτι μου είναι το νέο ΧΚ4.

image.thumb.png.29415f51bdfa4e88e29c71a2e2afcd19.png

 

 

Επεξεργασμένο από Waterfall-K mk2

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω δει και τα δυο στο καναλι σου στο Tube. Σου εχω αλλη προταση καλυτερη και συμφερουσα .Αλλα αυτα στο τηλεφωνο σου το εχω στειλει πρι απο 2 εβδομαδες .😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pericles είπε

Τα εχω δει και τα δυο στο καναλι σου στο Tube. Σου εχω αλλη προταση καλυτερη και συμφερουσα .Αλλα αυτα στο τηλεφωνο σου το εχω στειλει πρι απο 2 εβδομαδες .😎

Προς το παρόν όχι Hammond μπορώ να πάρω, ούτε μελόντικα.😆 Το τηλ. που το έστειλες? Το τελευταίο μήνυμα που έχω από σένα είναι απ'το 2017.🤔

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ξεκινησες τον Παπαθανασιου ειχες στειλει μηνυμα σε μενα και σου απαντησα και μαλιστα ειπα να ερθω Χαλκιδα για καφε.Αν δεν το βρισκεις στο ξαναστελνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου