Προς το περιεχόμενο

Garland Custom Preamp - Poweramp Review!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας!

Μετα απο αρκετη επικοινωνια με τον Galin (απο Σεπτεμβρη), πριν ενα μηνα ολοκληρωθηκε το project και εφτασε το υλικο σπιτι!

Το αποτελεσμα στα αυτια σας απο κατω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιο μηχανημα ! πυροβολαει! μπραβο! πιστευω απο κοντα θα ακουγεται πολυ καλυτερο! καλα παιξιματα!

 

 

τι χαρακτηριστικα εχει? σε τι καμπινα το τρεχεις? ποσο κοστισε εαν επιτρεπεται??

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας!

Μετα απο αρκετη επικοινωνια με τον Galin (απο Σεπτεμβρη), πριν ενα μηνα ολοκληρωθηκε το project και εφτασε το υλικο σπιτι!

Το αποτελεσμα στα αυτια σας απο κατω.

 

Αντε δικε μου ...καλοπαιχτο.

Ευχαριστημενος;;;

Εγω μετα απο τεσσερα project εχω να πω μονο τα καλυτερα για τον Galin..

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 2 gainάτα κανάλια μου άρεσε πολύ ο ήχος και ο χαρακτήρας που άκουσα αλλά στο clean channel είχε λίγο headroom και στο boost βρώμιζε πολύ .

Κατα τα άλλα πολύ καλή δουλειά , πάντα ακούγοντας από youtube .

Έχω 3 ερωτήσεις

α ) για ποιό λόγο καταλήξατε στα 40 w ?

β ) από την στιγμή που είχατε καταλήξει στα specs συγκεκριμένα ,πόσο καιρό έκανε για να το έχεις στα χέρια σου ?

γ ) αν θες λές και μια τιμούλα !  :D

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να'στε καλα!

Λοιπον, ας ξεκινησουμε απο τη τιμη, με τα καλουδια που του ζητησα πηγε γυρω στο χιλιαρικο, ολα μαζι.

Τα χαρακτηριστικα για το φιλο N4Sha τα λεω στο βιντεο πριν το review.

Αν θες κατι συγκεκριμενο μπορεις να ρωτησεις.

Η καμπινα ειναι μια randall closed back 250w αν θυμαμαι καλα, 2x12"

 

Ksekourdistos να σου πω την αληθεια ηθελα 40w εγω απο την αρχη, για να παιζω και σπιτι και προβα, live κτλ... αλλα τελικα καταλαβα πως λειτουργει το κολπο με τα ρακ, και θα μπορουσα να ειχα πει και παραπανω, δεν θα ηταν κατι ιδιαιτερο στο κοστος.

 

απο τη στιγμη που στανταραμε το project εκανε 1 με 1 μιση μηνα να ερθει στα χερια μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο εργαλείο. Βέβαια θα ήθελα να έπαιζες λίγο με τα eq να δούμε πόσο ευέλικτο είναι.

Για τα γούστα μου:

Το clean στο βίντεο δεν έχει όγκο.

Τα γκαζερα κανάλια είναι πολύ scooped

το boost δεν δίνει σχεδόν τίποτα στο βίντεο.

 

Φαντάζομαι ότι με λίγο σκάλισμα του eq αυτά θα στρώνουν...

Από δυναμικές Και κομπρεσαρισμα τι λέει?

 

Όπως και να έχει είναι πολύ δυνατό εργαλείο και σε λογική τιμή! Καλοτάξιδο!

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Clean ειναι το πιο παραμελλημενο καναλι μεχρι στιγμης, ακομα να το ψαξω ολοκληρωτικα και σε βαθος, γιατι το gain ηταν αυτο που με ενοιαζε περισσοτερο.

 

Το booster πιστεψε με κανει τη μεγαλη διαφορα! ισως να μην ακουγετε τοσο, αλλα τελικα ηταν απαραιτητο.

 

Δεν μπηκα στη διαδικασια να αλλαζω switch, να δοκιμαζω voicings και eq γιατι και με μια κιθαρα στο review θα κραταγε παααρα πολυ ωρα για να αποδοσεις κατι καλο, ετσι, επελεξα να γραψω το review με τις ρυθμισεις που μ'αρεσουν προσωπικα, scooped κτλ... οντας λατρης του wolf hoffman ηχου...

και να μην μπω στη διαδικασια, να ψαξω ολο το φασμα των ρυθμισεων.

ισως το κανω καποια στιγμη...

 

παντως τα ποντεσιομετρα του eq δεν τα εχει για διακοσμηση, εχουν μεγαλο range.

 

δυναμικες καλο, αναλογα παντα και τον παιχτη και τους μαγνητες, και κομπρεσαρισμα, αν καταλαβαινω σωστα την εννοια που εννοεις, το πετυχαινεις με το μπουστερ, τον σφιγγει τον ηχο στα gain καναλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου