Προς το περιεχόμενο

Η 'Α'γενεια στο μεγαλειο της...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eλα ρε συ Dark ,δεν ειναι το ιδιο και δεν σου λενε τοση ωρα κατι τετοιο!Ηταν λαθος κινηση αυτο που εκανες και το καταλαβες ,αστο εδω, νταξ εισαι πικαρισμενος που τους βρισκεις ολους κοντρα αλλα μην συνεχιζεις με λαθος τροπο σκεψεως.

 

Δεν ειμαι πικαρισμενος που τους βρισκω 'ολους' κοντρα (δεν ειναι ΟΛΟΙ κοντρα) , αλλωστε αν συμφωνουσαμε ολοι με ολα δεν θα ειχε λογο υπαρξης η Δημοκρατια και η διαφοροποιηση αποψεων.

 

Με ενοχλουν οι διακρισεις που γινοντε και οι ατοπες κατηγοριες.

 

- Οταν εχω δει παρομοια thread κανεις δεν πηγαινε κοντρα σε αυτον που εκανε οτι εκανα εγω.

 

- Οταν δεχομαι επισυμανσεις για τα πμ μου σε καποιες αγγελιες που θεωρουντε για καποιους περιεργους πωλητες ενοχλητικα αλλα οταν εγω εκανα αναφορα ενοχλησης υπηρξε αδιαφορια.

 

- Οταν λενε ΟΤΙ ΑΛΛΟ OI ΑΓΓΕΛΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ FORUM. Οτι ειναι ξεχωριστα και προκειμενου να με βγαλουν 'ενοχο' μου επισυμενουν ΚΑΝΟΝΕΣ του φορουμ ... οταν εγω ασχολουμε απλα με τις αγγελιες , ενω οι αγγελιες εχουν αλλους κανονες.

 

Οποτε δεν με πιρακει καμια κοντρα... αλλα η αδικια.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To thread πλέον έχει πάρει άλλες διαστάσεις.. (κυρίως επειδή το επιδίωξε ο OP)

 

Στο ζουμί.

 

Απο οποιονδήποτε θα περίμενα να δώ αυτό το thread αλλά όχι απο εσένα φίλε Dark Oblivion...

(Καταλαβαίνεις φυσικά οτι πρόκειται για σχήμα λόγου και όχι για το οτι σου απογορεύω να ανοίξεις το οποιοδήποτε Thread... Το διευκρινίζω γιατί με αυτά που βλέπω να γράφεις εδώ, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι η απάντηση σου).

 

Στο παρελθόν είχα την τιμή να δεχθώ κι εγώ (ανάμεσα σε πολλούς άλλους απ' ότι καταλαβαίνω) την "κριτική" σου μέσω προσωπικού μηνύματος (που μεταξύ μας δε μου φάνηκε καθόλου ευγενική), για αγγελία κιθάρας.

 

Για την ιστορία, η κιθάρα πουλήθηκε στην τιμή που είχα ορίσει και η οποία κατά τη γνώμη μου, ανταποκρινόταν πλήρως στην πραγματικότητα.

 

Επομένως απο τη στιγμή που κάνεις το ίδιο (γιατί κατά τη δική μου οπτική γωνία η συμπεριφορά σου και το κίνητρό σου, δε διαφέρει καθόλου απο του τύπου που σου έστειλε μήνυμα), προς τι η όλη φασαρία;

 

Για τον τρόπο που σου μίλησε..; Get over it.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To thread πλέον έχει πάρει άλλες διαστάσεις.. (κυρίως επειδή το επιδίωξε ο OP)

 

Στο ζουμί.

 

Απο οποιονδήποτε θα περίμενα να δώ αυτό το thread αλλά όχι απο εσένα φίλε Dark Oblivion...

(Καταλαβαίνεις φυσικά οτι πρόκειται για σχήμα λόγου και όχι για το οτι σου απογορεύω να ανοίξεις το οποιοδήποτε Thread... Το διευκρινίζω γιατί με αυτά που βλέπω να γράφεις εδώ, θα μπορούσε κάλλιστα να είναι η απάντηση σου).

 

Στο παρελθόν είχα την τιμή να δεχθώ κι εγώ (ανάμεσα σε πολλούς άλλους απ' ότι καταλαβαίνω) την "κριτική" σου μέσω προσωπικού μηνύματος (που μεταξύ μας δε μου φάνηκε καθόλου ευγενική), για αγγελία κιθάρας.

 

Για την ιστορία, η κιθάρα πουλήθηκε στην τιμή που είχα ορίσει και η οποία κατά τη γνώμη μου, ανταποκρινόταν πλήρως στην πραγματικότητα.

 

Επομένως απο τη στιγμή που κάνεις το ίδιο (γιατί κατά τη δική μου οπτική γωνία η συμπεριφορά σου και το κίνητρό σου, δε διαφέρει καθόλου απο του τύπου που σου έστειλε μήνυμα), προς τι η όλη φασαρία;

 

Για τον τρόπο που σου μίλησε..; Get over it.

 

 

Εγω θα θεσω ενα πολυ απλο ερωτημα:

 

Αν ειμαι τοοοοοοοοοοοοοοοοσο 'σκαρτος' και επιθετικος οσο ισως να φαινομαι σε καποιους

πως και εχω κανει τοσες αψογες αγοραπωλησειες??

Με ατομα που ειμαστε και φιλοι τωρα πια?

Με ατομα που ειχαν ολη την καλη διαθεση να με εξυπηρετησουν?? (ζητουσα δλδ ευκολια πληρωμης ενω κρατουσαν το εκαστοτε προιον και παραλαμβανα στο τελος?!)

Αν ειμαι τοσο ........... οσο με παρουσιαζουν καποιοι ακομα και το απογευμα το παληκαρι πως απαντησε ευγενικοτητα και απο μονος του κιολας αλλαξε την τιμη σε οτι πουλουσε?

Να εχω καθημερινη προσωπικη - φιλικη επικοιωνια με αρκετα μελη απο δω στο φμ και να ανταλλαζουμε αποψεις και κτλ κτλ?

Να υπαρχουν ατομα που να θελουν ακομα και τις συμβουλες μου σε καποια πραγματα επι μουσικου εξοπλισμου η οτι αλλο (απο τα λιγα που ξερω)?

Η να ζηταω εγω συμβουλες και με καλη διαθεση να με βοηθουν?!

Εχω δεχτει κοσμο και κοσμο σπιτι μου... για συναλλαγες. Οταν δουλευα καποτε σε σαντουιτσαδικο και τυχαινε να γινοταν η συναλλαγη εκει ... παντα κερνουσα. :)

Αλλωστε γι αυτο εχω κανονα να κανω αγοραπωλησειες εντος Αθηνας ... για να γνωριζω οποιον συναλλασομαι. Το θεωρω πιο ανθρωπινο.

 

Αν ημουν οπως ο φιλος που εστειλε το mail θα πετυχαινα κατι απο ολα αυτα?

Αν ημουν οπως θεωρεις οτι ειμαι και οπως λες οτι σου μιλησα θα πετυχαινα κατι απο ολα αυτα?

 

 

* Εδω φιλος ηρθε σπιτι με ολοκληρο κεφαλι ενισχυτη μονο και μονο για να τον ακουσω στην καμπινα μου...

 

Και επισης ακομα και οταν αντιμετωπισα το περιβοητο περιστατικο με 'φιλο' απο την Βορεια Ελλαδα που εδινε Bugera 500 και για χαρη μου τον αφηνε 470.... ενω καινουριος ειχε 420... ακομα και τοτε ευγενεστατα του ειπα την πραγματικη τιμη και απλα εξαφανιστηκε.

 

Σε καμια περιπτωση δεν αντεδρασα οπως ο 'φιλος' του μαιλ... και ο λογος ειναι οτι παντα σκεφτομαι και το μετα. Δλδ τους μισους απο τις αγγελιες θα μπορουσα να τους πετυχαινα και να εκανα γνωριμιες πχ σε προσφατο event γειτονικου μουσικου φορουμ.

Πιστεψε με .... ειμαι ανθρωπος που θελω να τα εχω καλα με αλλους. (απλα δεν μπορω την πονηρια σε μερικες περιπτωσεις).

 

Και αν οντως εσφαλα στην περιπτωση σου ζητω δημοσια συγγνωμη , αν και θα χαιρομουν να ξερω για ποια κιθαριτσα μιλαμε :) .

Και οπως βλεπεις ακομα και τωρα ειμαι συζητησιμος και οσο πιο πολυ μπορω ανθρωπινος. Δεν μπλοκαρα κανεναν... οπως ο φιλος του μαιλ

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, φιλε Dark Obl. νομιζω ησουν ξεκαθαρος στα παραπανω γραφομενα.

Εδω δεν ειμαστε λαικο δικαστηριο. Απο την αλλη, μηπως τελικα δεν εχει κατι αλλο να προσφερει η συζητηση;

 

Συμφορουμιτες ειμαστε, ερχομαστε εδω και γραφουμε σαν να ειμασταν σε καφε, ε, ας παμε παρακατω και ολα καλα ;)

 

Φιλικα

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, φιλε Dark Obl. νομιζω ησουν ξεκαθαρος στα παραπανω γραφομενα.

Εδω δεν ειμαστε λαικο δικαστηριο. Απο την αλλη, μηπως τελικα δεν εχει κατι αλλο να προσφερει η συζητηση;

 

Συμφορουμιτες ειμαστε, ερχομαστε εδω και γραφουμε σαν να ειμασταν σε καφε, ε, ας παμε παρακατω και ολα καλα ;)

 

Φιλικα

 

Καλημερα φιλε μου και σε σενα. :)

 

Δεν ειχα σκοπο να δωσω περαιτερω εκταση... σημερα ειναι μια καινουρια μερα. :)

Οτι ειχα να πω το ειπα... οπως πηρα τροφη για σκεψη , εδωσα τροφη για σκεψη.

 

Ακριβως επειδη το βλεπω οτι μιλαω με κοσμο εδω μεσα σαν να ειμαστε σε καφε... θελω να τα εχω καλα με ολους. :) Καλους ,κακους ... και ασχημους. :P

 

Φιλικα ολα παντα ... καλη μερα σε ολους. :D

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Φίλε Dark Oblivion όταν τα επιχειρήματα είναι η προσωπική σου εμπειρία και άποψη, που δεν διασταυρώνεται απο τρίτο... και μιλάς πηδώντας απο το ένα θέμα στο άλλο χωρίς σημεία αναφοράς, αφου για σένα τα πάντα είναι ανοιχτά μιας κι έχεις την εντύπωση πως αντιμετωπίζονται απο την ανθρωπότητα για πρώτη φορά, το καφενείο είναι δεδομένο.

Το ίδιο κάνεις και στην άλλη κουβέντα που άνοιξες ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΟΡΩΝ!!!.  ::)

Η κουβέντα έχει κάποιες πολύ σοβαρές τοποθετήσεις απο τους συνομιλητές σου και γι αυτό δεν θα τη μεταφέρω στην Παιδική Χαρά.

 

Σε παρακαλώ διάβαζε το φορουμ για απαντήσεις πριν γράψεις.

Οποιαδήποτε νέα αναφορά σε αυτο το θεμα θα διαγραφεί.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου