Προς το περιεχόμενο

Gibson LP Studio Gothic - Αλλαγή χρώματος και τοποθέτηση binding


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχα το σκέφτηκα αυτό να σου πω την αλήθεια...

Σκεψου το αλλη μια φορα γιατι θα πληρωσεις πολλα φραγκα για κατι που μπορει να μην σε ικανοποιει και στην τελικη.....εγω θα την πουλαγα(βασικα εκανα το ιδιο για μια strat) και θα εφτιαχνα μια απο parts απο την αρχή, unfinished, οπως ακριβως τη θελω, ξεροντας απο την αρχη πως θα φαινεται το ξυλο για σιγουρο αποτελεσμα.

 

Μια αλλη λυση αμα θες να...ξεχαρμανιασεις ;D ειναι να κολλησεις ενα photoflame απο πανω σε φυσικο χρωμα ξυλου ωστε και να γουσταρεις αλλα και να μην καταστρεψεις την μεταπωλητική της αξια.

http://photoflames.com/cgi-bin/store/commerce.cgi?cart_id=892012.21898&product=tonewood

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εφτιαχνα μια απο parts απο την αρχή, unfinished, οπως ακριβως τη θελω, ξεροντας απο την αρχη πως θα φαινεται το ξυλο για σιγουρο αποτελεσμα.

 

Το να την φτιάξω μονος μου δεν υπάρχει περίπτωση γιατι θα την καταστρέψω... τώρα το να πάρω parts δεν το είχα σκεφτει ποτέ.. δεν ξέρω καν από που να αρχίσω να ψάχνω για κάτι τέτοιο...τι parts δηλαδη? πουλάει η gibson κομμένα parts? έχεις να μου στείλεις κάποιο link να δω για τι πράγμα μιλάμε?

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να την φτιάξω μονος μου δεν υπάρχει περίπτωση γιατι θα την καταστρέψω... τώρα το να πάρω parts δεν το είχα σκεφτει ποτέ.. δεν ξέρω καν από που να αρχίσω να ψάχνω για κάτι τέτοιο...τι parts δηλαδη? πουλάει η gibson κομμένα parts? έχεις να μου στείλεις κάποιο link να δω για τι πράγμα μιλάμε?

 

Βρε οχι τι να φτιαξεις μονος σου...για συναρμολογηση μιλαμε....εγω πχ θα την πουλαγα την κιθαρα χωρις να την πειραξω και θα επαιρνα σωμα και λαιμο απο πχ warmoth  οπως ακριβως θα ηθελα.Τα υπολοιπα parts  σιγα σιγα...τωρα λινκ δεν ξερω να σου δωσω γιατι με τα lespauloειδη δεν ειμαι φιλος, παντως ετσι θα φτιαξεις την les paul που παντα ηθελες και σιγουρα ειναι καλυτερο απο το να ξεβαψεις αυτη που εχεις καταστρεφοντας την μεταπωλητικη της αξια,δινοντας ταυτοχρονα τοσα λεφτα και μη ξεροντας και τι ξυλο θα αντικρυσεις απο κατω.....δωστην και φτιαξε αυτη που θες μια και καλη ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε οχι τι να φτιαξεις μονος σου...για συναρμολογηση μιλαμε....εγω πχ θα την πουλαγα την κιθαρα χωρις να την πειραξω και θα επαιρνα σωμα και λαιμο απο πχ warmoth  οπως ακριβως θα ηθελα.Τα υπολοιπα parts  σιγα σιγα...τωρα λινκ δεν ξερω να σου δωσω γιατι με τα lespauloειδη δεν ειμαι φιλος, παντως ετσι θα φτιαξεις την les paul που παντα ηθελες και σιγουρα ειναι καλυτερο απο το να ξεβαψεις αυτη που εχεις καταστρεφοντας την μεταπωλητικη της αξια,δινοντας ταυτοχρονα τοσα λεφτα και μη ξεροντας και τι ξυλο θα αντικρυσεις απο κατω.....δωστην και φτιαξε αυτη που θες μια και καλη ;).

 

Nαι, το να τη φτιάξω μόνος μου το είπα γιατί το ανέφερε ένα παιδί σε προηγούμενο post. Έριξα μια ματιά στο post του superfunk και δεν υπάρχουν πολλά πράγματα για LP...

Δεν ξέρω αν έχει και καμια τρομερή μεταπωλιτική αξία μία LP Studio, κανα 500αρικο τις πουλάνε στο e-bay. Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι αν ασχοληθείς λίγο τρως γερό κόλλημα..

FONT face=impact size=3>once is a mistake twice is jazz...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, το να τη φτιάξω μόνος μου το είπα γιατί το ανέφερε ένα παιδί σε προηγούμενο post. Έριξα μια ματιά στο post του superfunk και δεν υπάρχουν πολλά πράγματα για LP...

Δεν ξέρω αν έχει και καμια τρομερή μεταπωλιτική αξία μία LP Studio, κανα 500αρικο τις πουλάνε στο e-bay. Πάντως αυτό που βλέπω είναι ότι αν ασχοληθείς λίγο τρως γερό κόλλημα..

 

Ακριβως....και κολλημα τρως, και το σπορ δεν ειναι φθηνο αλλα αν το κανεις για πολυ συγκεκριμενους λογους, δηλαδη να φτιαξεις μια κιθαρα που θα ειναι ακριβως οτι θες και δεν θα βαζεις κατω με τιποτα αξιζει...αν το κανεις μονο για....καλλωπιστικους λογους τοτε οχι...ουτε η λυση του καινουργιου κιτ αλλα ουτε και η λυση του.ξεβαψιματος....πολλα χρηματα και οι δυο....για αυτο και εγω σου προτεινα το photoflame ;D....φθηνη λυση για μοστρα 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου