Προς το περιεχόμενο

The blue side band @ Lizard Sound Sessions


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα παίξαμε με τους blue side band στα Lizard Sound Sessions. Περιέχονται 3 κομμάτια από την πρόσφατη δουλειά μας, ένα εκ των οποίων παρουσιάζεται για πρώτη φορά (give her some moonlight).

 

 

Eυχαριστούμε για το χώρο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω πηξίματος, πρόλαβα να ακούσω μόνο το I am. Θαυμάσιο.

Στα γρήγορα, δύο πράγματα:

Εξαιρετικό guitarscape από τους δύο εξάχορδους.

Πού είναι το κοντραμπάσο;

Θα επανέλθω με πλήρη εικόνα το βράδυ. :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το I Am μου άρεσε κι εμένα πάρα πολύ! Όχι ότι τα υπόλοιπα κομμάτια πάνε πίσω.

 

Στέκομαι κι εγώ σ' αυτό που είπε ο φίλτατος Haris παραπάνω για το εξαιρετικό guitarscape αλλά και στην επίσης εξαιρετική ατμόσφαιρα την οποία δημιουργούν τα τραγούδια.

 

Μπράβο σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν απατώμαι έχετε-κάποιοι από εσάς και ένα δεύτερο γκρουπ?

 

Οι κουβέντες που ακολουθούν, είναι υποκειμενικές εκτιμήσεις και τπτ άλλο, σας παρακαλώ να μη με παρεξηγήσετε.

 

Το όλο κόνσεπτ μοιάζει όμορφα στημένο, μουσική-ηχογράφηση-οβίνδεο-παιξίματα κλπ, αν και ''παλαιομοδίτικο''. Περί αυτού βέβαια ουδείς λόγος καθότι κάποιοι γράφουν ακόμη τα βλουζ, όχι τον  Νικ  το σπηλιά.

 

Στα κατά τόπους  ;D ;D, μπάσο και νδράμς, διεκπεραιώνουν και στέκονται άψογα, χωρίς όμως να δίνουν το κάτι παραπάνω.

 

Ο ''κουστουμάτος'' μπουθαρίστας είναι η αγάπη μου, εμφάνιση, βλέμμα τρελού σε σνύποπτο χρόνο, στήσιμο. Δεν αρκείς βεβαίως ;D ;D ;D

 

Ο άλλος μπουθαρίστας-νομίζω τον έχω συναντήσει με άλλο γκρουπ- φαντασιώνεται πως ψάχνοντας ρυθμίσεις στα πετάλια , ενώ παίζει, θα μας αφήσει έκθαμβους............. Νομίζω στο έχω δηλώσει και προσωπικά κάποιο βράδυ στον εξάσκυλο :D. Είναι ανόητο να σε βλέπουν οι θεατές συνέχεια σκυμμένο  πάνω από μια πεταλιέρα.

 

Ο τραγουδιστής............. βαριέμαι αφόρητα τους Ταλιμπάν, ιδιαίτερα, όταν ακολουθούν, είτε από συνήθεια, είτε από πόζα το Σπηλιά. Λυπάμαι, αυτό μου βγάζεις, αν και θα μπορούσες καλύτερα.

 

Εύχομαι και ελπίζω να μην αισθανθείτε πως έχω ψυχολογικά προβλήματα απέναντί σας  ;D ;D ;D

 

            Όχι ότι καίγομαι κιόλας :D

 

Υπάρχει δυναμική, καλή συνέχεια, χώστε κάτι παραπάνω.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για το χρόνο σας. Το τελευταίο από τα σέσιονς είναι το "for mercy, pity and peace" που σε απλούστερη εκδοχή παρουσιάσαμε πρόσφατα :

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου