Προς το περιεχόμενο

επιλογη booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια προκειται να αγορασω ενα treble booster αμεσα..Ειμαι αναμεσα στο rooster του jam και στο RM treble booster της BSM.Ποιο προτεινετε?Αν εχετε να προτεινετε κατι διαφορετικο ..δεκτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To RΜ έχει λίγο περισσότερα μπάσα από την πρώτη έκδοση του πεταλιού του JAM η οποία ήταν πιο vintage correct. Σαν ποιότητα κατασκευής υπερτερεί αν ψάχνεις ένα απλό RangeMaster του JAM.

 

Τα BSM διακρίνονται κυρίως στα πιο περίεργα και ψαγμένα Treble Boosters, ιδιαίτερα αν ψάχνεις κάτι σε ήχο Blackmore ή κάποιο από τα Low Gain Treble Booster που βγάζει. Δυστυχώς η ποιότητα της σαν κατασκευή και επιλογή υλικών θα μπορούσε να είναι πολύ καλύτερη. Μόνο κάποια από τα πανάκριβα Majestic και Fireball ήταν σε καλά επίπεδα θορύβου απ' όσα έχω δοκιμάσει και είναι τα μόνα πετάλια που έχω καταφέρει να χαλάσω footswitches.

 

Πρέπει βέβαια να αναφέρω ότι εμένα δε με απασχολεί να αλλάξω ένα footswitch ή να 'χει λίγο θόρυβο το πετάλι αλλά κάποιους μπορεί να τους χαλάει άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει βέβαια να αναφέρω ότι εμένα δε με απασχολεί να αλλάξω ένα footswitch ή να 'χει λίγο θόρυβο το πετάλι αλλά κάποιους μπορεί να τους χαλάει άσχημα.

το να αλλαξεις fs το καταλαβαινω αλλα το να εχει θορυβο δεν σε χαλαει ? ??? ??? γιατι ?

 

fireball πολυυυυ καλο.......αλλα αν θες ακομα πιο "vintage" ηχο ψαξε για το germanium treble booster - και ποιο φτηνο και με αλλο ηχοχρωμα...... γουστα ειναι αυτα βεβαια...το μονο κακο ειναι οτι δεν ξερω αν κυκλοφορει ακομα ::)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω κατι σε ηχο Gallagher..Οχι παραπανω γκαζια

τοτε το fireball σου κανει μια χαρα  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω κατι σε ηχο Gallagher..Οχι παραπανω γκαζια

 

Yπάρχει και αυτός των Flynn Amps, αλλά ποιον ακριβώς ενισχυτή θέλεις να "μπουστάρεις"?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατ αρχάς η BSM βγάζει και το RG το οποίο κρίνοντας και από τα άλλα της μοντέλα μάλλον θα είναι λιιιγο πειραγμένο στο eq για να σε διευκολύνει να πετύχεις αυτόν τον ήχο. Από εμπειρία αν και υποτίθεται αρκετά διαφορετικά το BSM HS μου κάνει επίσης πολύ Blackmore/Gallagher ήχος...Καλύτερα να το πάρεις και με master vol (HS-M).

 

το να αλλαξεις fs το καταλαβαινω αλλα το να εχει θορυβο δεν σε χαλαει ? ??? ??? γιατι ?

 

Εντάξει δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση να είμαι noise free...δεν είμαστε στα 80s εξάλλου ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση να είμαι noise free...δεν είμαστε στα 80s εξάλλου ;)

σωστος κατα 1 αποψη........αλλωστε βρισκεσαι και στην χωρα του "μαχογκανι κανει για μεταλ ?? "  ;) ;) οποτε.............

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου