Προς το περιεχόμενο

επιλογη booster


NEXT IN LINE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο RM treble booster βλεπω μονο ρυθμιση για volume.. Μηπως εννοουν gain?γιατι μου φαινεται λιγο ακυρο να μην εχει gain...

RM.jpg.481ba1170bd5d56b6b47021dc05afddc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

στο RM treble booster βλεπω μονο ρυθμιση για volume.. Μηπως εννοουν gain?γιατι μου φαινεται λιγο ακυρο να μην εχει gain...

Το booster δεν είναι ένα distortion πετάλι.Κάνει αυτό που λέει και το όνομά του:δίνει "ένταση" ή αν θέλεις "χρωματίζει" συγκεκριμένες συχνότητες.Οπότε, όσο ανεβάζεις το volume τόσο πιο έντονος θα είναι αυτός ο χρωματισμός.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το booster δεν είναι ένα distortion πετάλι.Κάνει αυτό που λέει και το όνομά του:δίνει "ένταση" ή αν θέλεις "χρωματίζει" συγκεκριμένες συχνότητες.Οπότε, όσο ανεβάζεις το volume τόσο πιο έντονος θα είναι αυτός ο χρωματισμός.  ;)

οτι ειπε ο hadgi

επισης να σου βαλω κι αλλο λιγο τον διαολο μεσα σου  :D (με την καλη ενοια) εγω προσωπικα εχω στον ενισχυτη μου με booster λιιιγο σηκωμενο το drive και στα τερματα το booster - οσο κλεινεις και ανοιγεις την ενταση κανει πολυ καλο "καθαρισμο" του ηχου χωρις να χανει σε ενταση  ;)

αν εχω π.χ. στην strat μου το volume στο 2 εχω "καθαρο" ηχο

αν ανεβασω το volume στο 10 εχω boostαρισμενο ηχο με "γρεζι"  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το booster δεν είναι ένα distortion πετάλι.Κάνει αυτό που λέει και το όνομά του:δίνει "ένταση" ή αν θέλεις "χρωματίζει" συγκεκριμένες συχνότητες.Οπότε, όσο ανεβάζεις το volume τόσο πιο έντονος θα είναι αυτός ο χρωματισμός.  ;)

Ευχαριστω φιλε! τωρα καταλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ο ενισχυτής σου δεν είναι στα όρια ή έστω crunchy

με ένα treble booster δεν θα πάρεις αυτό που θες. Όσο για προτάσεις,

τα καλύτερα που έχω παίξει και είχα στην κατοχή μου ήταν

το Sugar Boost από Creepy Fingers, το Beano με Nkt275 από AnalogMan.

και το καλύτερο που έχω κρατήσει είναι το Red Rooster από D*A*M.

 

Και τα 2 που λες τα έχω δοκιμάσει αλλά είχαν πολύ noiz σε σχέση

με αυτά που σου προτείνω και δεν τα ένιωθες τόσο καλά στα χέρια.

www.facebook.com/pulsedot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To BSM RM ειναι πολυ trebly και με το ανοιγμα του volume παραμόρφωνε πολυ ασχημα (ο ενισχυτης ηταν marshall tsl σε crunch mode πάντα.Επισης δεν ηταν καθολου βολικο γιατι το volume δεν εχει ενδειξεις επανω και δεν υπαρχει led on/off.Τωρα εχω το Toadworks meat που μπουσταρει καταπληκτικά το crunchy καναλι του boogie μου.Πάντως παιζει μεγαλο ρόλο ο συνδυασμος ενισχυτη-booster δηλ ενα booster μπορει να αποδιδει καλύτερα με εναν ενισχυτη απο οτι με καποιον αλλο.Γι αυτο δοκίμασε το booster που θα παρεις με τον ενισχυτη σου.Και ποτε στην λουπα, παντα πριν το καρφί

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν μπορω να παω Αθηνα...Ο ενισχυτης μου κρανσαρει πολυ λιγο μονο απ'τη μεση και μετα :-\ Βεβαια εχω και ενα tube screamer δεν ξερω αν μπορω να τα συνδιασω καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεπον να συνοψησουμε γιατι μπερδευτικα!

τι κιθαρας εχεις?

ενισχυτης farfisa?

και Tubescreamer?

 

παιζεις καθαρο τον ενισχυτη σου και για βρωμια το TS9?

πως σκεφτεσε να τα χρησιμοποιησεις?

 

θελεις Volume, Gain boost η και τα δυο μαζι?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου