Προς το περιεχόμενο

Gibson customer support (ευχάριστη έκπληξη)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικους μήνες πήρα μεταχειρισμένη μια ακουστικη Gibson, στην οποία ενα κλειδί (της Σολ συγκεκριμένα) δεν δουλευε καλά. Απο την πρώτη στιγμή έψαξα να το αλλάξω, αλλά τα πράγματα δεν ειναι τόσο απλά όσο φαίνονται... Στο ίντερνετ μπορεί να βρει κανείς αμέτρητα κλειδιά για gibson (ή "τυπου" gibson) αλλα όπως διαπίστωσα έχουν διαφορές μεταξύ τους, μήκος, τύπος κλπ

 

Άφου βαρέθηκα να προσπαθώ να καταλάβω τι κλειδί έχω, και αφού πουθενά δεν μπορουσα να λάβω μια σαφή απάντηση του τι εχω (ή του τι χρειάζομαι) έστειλα ενα μειλ στη gibson, δίχως να περιμένω και τίποτα ιδιαίτερο.

 

Τους  έκανα την απλή ερώτηση ποιό part number χρειάζομαι για να παραγγειλω/αγοράσω.

 

Η απάντηση την επόμενη ημέρα ήταν μια μικρή έκπληξη! Και εν συντομία έλεγε: κρίμα για την ζημια που έπαθες, στείλε μας τα στοιχεία σου και ίσως μπορέσουμε να σου στείλουμε εμείς ενα, δωρεάν...!

Αυτό πριν πέντε ημέρες.. και σήμερα το πρωί ήρθε  ο κούριερ και μου εφερε (δωρεάν) ενα ολοκαίνουργιο κλειδί!!

 

Μεγάλη έκπληξη για εμενα όλο αυτο... ναι, φυσικα και δεν κοστίζει τίποτα στην εταιρία ενα κλειδάκι, ουτε και τα μεταφορικά του (ήρθε απο την Gibson europe, νομιζω στην Ολλανδία). Αλλα όπως και να το κάνουμε δεν ειναι κατι που περιμένεις να κανει μια μεγαλη εταιρία (έστω το customer support της) ιδιαίτερα καθώς βλέπουμε πόσο πιο απρόσωπες γίνονται μεσα στα χρόνια και τι πολιτικές πωλήσεων ακολουθουν (τις προάλλες διάβαζα ενα θεμα εδω για την πολιτικη πωλήσεων της fender πχ).

Δεν ξερω λοιπον αν έπεσα στον "καλό υπάλληλο" ή γενικά το κάνουν αυτο, πάντως ομολογώ οτι έπεσα (ευχάριστα) απο τα σύννεφα που ενα μικρό μεν, αλλα ενοχλητικό στην λύση του πρόβλημα για μια κιθάρα του '95 μου το λύνει έτσι απλα και τόσο γρήγορα μια, κατα τα αλλα, "απρόσωπη" εταιρία.

Να λέμε και τα καλά λοιπον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είδες ο Ομπάμα!!!

Είναι εντολή. Για όσες ημέρες βρίσκεται στην Αθήνα ο Ομπάμα, θα δίνονται δωρεάν τα ανταλλακτικά στους κατόχους Gibson, Fender, Martin, Gretsch  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτου μαμώτο.

 

Ξέχασα να του πω να μου φέρει μια L-5 να γλιτώσω το τελωνείο.

Ας μην μου την έφερνε σπίτι.

Θα πεταγόμουν εγώ μέχρι τον Αστέρα να την πάρω.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου