Προς το περιεχόμενο

Randall DR5H vs Jet City JCA22h


Nikos77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα αν και παρακολουθω το φορουμ τα τελευταια 2-3 χρονια πρωτη φορα ανοιγω θεμα.

Ψαχντας για high gain ενισχυτη για χρηση στο σπιτι ειμαι αναμεσα σε αυτους τους δυο. Ο ενισχυτης κατα 90% θα παιζει μεταλ (μεχρι thrash). Δεν προσπαθω να πετυχω τον ηχο καποιας μπαντας.

Πιο πολυ μ'ενδιαφερει ο Randall επειδη ειναι 5 watt αλλα οσο και να εψαξα στο net βρηκα πολυ λιγα πραγματα. Τον εχει δοκιμασει κανεις? Εχει κανεις καποια εμπιερια μ'αυτη τη σειρα?

Ευχαριστω   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω για τον randall αλλα για τον jca22h ενα εχω να πω! Απο θέμα ηχου ειναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΜΕΤΑΛΟΕΝΙΣΧΥΤΗΣ εως τα 1400 euro! ;D

 

Εχει επιστευτη διαυγεια ακομα και με φουλ γκαζια! απο ενταση παιζει πολυ καλα στο σπιτι αλλα θα σε βγαλει ακομα και σε live/προβα αν θες μονο γκαζια. Το μονο που δεν εχει ειναι καθαρα. Τα καθαρα του σπανε ακομα και σε ενταση σπιτιου (αυτο φτιαχνει με αλλαγη μιας προενισχυτριας βεβαια).

 

Πραγματικα ειχα εντυπωσιαστει τοσο πολυ απο τον μικρο jet city που ειχα ψηθει να τον παρω και ας μην παιζω gamostavrometal.

 

σημειωση που δεν ξερω ποσο ρολο παιζει. Τον ειχα δοκιμασει στην matched καμπινα του που φοραει 2 eminence ηχεια και φοραγα jb/jazz μαγνητες.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω διαβασει παλιοτερα post σου για τον Jet city και στα βιντεο που βλεπω ακουγετε καλος (οσο μπορεις να καταλαβεις απο ενα βιντεο) . Απλα με προβληματιζoυν τα 22watt του. Ειχα εναν 15αρι λαμπατο και πανω απο το 3 μεσα στο σπιτι ηταν πολυ δυνατα γι'αυτο και ειμαι πιο πολυ προς τον Randall. Δεν κανω live ουτε παω σε studio οποτε δυσκολα θα ανεβασω πολυ το volume. Tα καθαρα δε με ενδιαφερουν καθολου . Θα παιξει ο Jet City καλα χαμηλα?

Εχω κιθαρα με JB/Jazz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρένθεση: να δώσεις πολύ μεγάλη βάση και στην καμπίνα που θα πάρεις! Το να δώσεις τα περισσότερα λεφτά για την κεφαλή και να πάρεις μια φθηνή καμπίνα είναι μέγα λάθος, θα σου θάψει τον ενισχυτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει μια χαρα χαμηλα μιας και την παραμορφωση την βγαζει απο την προενισχυση και οχι απο το τελικο σταδιο. Φανταζομαι οτι με 1Χ12 καμπινα θα παιζει ακομα ποιο ανετα στο σπιτι αλλα και με τη δικια του δεν θα ελεγα οτι υπαρχει προβλημα.

Μιας και τον θες για μεταλ μαλλον θα πρεπει να δεις καμια κλειστη καμπινα....

 

Οσα βιντεακια και αν εχω δει στο youtube κανενα δεν δειχνει τι πραγματικα βγαζει αυτος ο ενισχυτης! ::)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο καμπινες κοιτουσα αυτες

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g112_lowend_unloaded.htm

με κανενα μεταχειρισμενο celestion

ή την δικια του 212 βλεπω οτι βγαινει στα ιδια λεφτα

 

Στην αρχη και εμενα δε μ'αρεσε και πολυ  στα βιντεακια μεχρι που ειδα αυτο

και ειπα να ζητησω γνωμες

Το ξερω οτι δεν μπορεις να καταλαβεις εναν ενισχυτη απο το youtube αλλα αν μπορει να ακουστει ετσι τοτε ειναι αυτος που ψαχνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και αυτό το βίντεο "θάβει" τις δυνατότητες του ενισχυτή. Δεν ξέρω αν είναι θέμα ηχογράφησης ή καμπίνας αλλά με τη δικιά του καμπίνα ήταν σαφώς πιό ογκώδης με περισσότερο definition χωρίς να ξυριζει.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μήπως εννοείς Randall RD5H?

http://www.thomann.de/gr/randall_rd_5_head.htm

 

Λένε τα καλύτερα για την σειρά Diavlo!Mπορείς να τον ακούσεις στο Telesound στο Γαλάτσι νομίζω

 

http://www.telesound.gr/b_menu_amps_randallhead.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτον εννοω, συγνωμη δικο μου λαθος.

Θεσσαλονικη ειμαι και ενας που εφερνε Randall παλιοτερα εδω μπηκα στην σελιδα του και εχει μονο πιανα. Εψαξα σε ξενα και Ελληνικα φορουμ και στο youtube αλλα εχει πολυ λιγα πραγματα. Ειπα μηπως καποιος απο το noiz ειχε δοκιμασει καποιο μοντελο να μου πει μια γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου