Προς το περιεχόμενο

ΑΛΛΑΓΗ BRIDGE TREMOLO ΣΕ SQUIER


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη, αλλά μου είναι αδιανόητο το να ψωνίσω από Αθήνα.  :( Ουτε χορδές δεν παίρνω από εδώ... ή μάλλον όχι, χορδές παίρνω καμιά φορά.  ::)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν υπαρχει πιστωτικη αλλιως θα ειχε γινει ηδη η παραγγελια απ'εξω!!!

 

Προπληρωμενη πιστωτικη. πηγαινε σε μια τραπεζα και βγαλε και κανε την δουλεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπληρωμενη πιστωτικη. πηγαινε σε μια τραπεζα και βγαλε και κανε την δουλεια σου

 

Μια που το εφερε η κουβεντα, κανουν ολων των τραπεζων για αγορες online??

 

Μαλλον παμε γι'αυτα:

http://www.guitarfetish.com/Pair-of-Roller-String-trees-Chrome-finish_p_601.html

 

http://www.guitarfetish.com/Made-in-Mexico-Import-Strat-UPGRADE-trem-Solid-STEEL-block_p_489.html

 

http://www.guitarfetish.com/Wilkinson-EZLok-Vintage-Style-Tuners-for-Fender-Headstocks_p_886.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ιδιο προιον ειναι σε ολες τις τραπεζες. Αλλα επειδη εχω βρει και site που δεν κανουν συναλλαγες με προπληρωμενες δεν χανεις τιποτα να δεις στους τροπους πληρωμης του εκαστοτε site . Αλλα μαλλον θα κανεις την δουλεια σου χωρις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψη ότι σε Squier Bullet, επειδή έχει πιο λεπτό σώμα σε σχέση με άλλες strat, ενδέχεται να προεξέχει τo tremolo block από το back cavity και να μην βιδώνει το πισω καπακι. Το είχαν αρκετοι αυτο το πρόβλημα στο φορουμ της squier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψη ότι σε Squier Bullet, επειδή έχει πιο λεπτό σώμα σε σχέση με άλλες strat, ενδέχεται να προεξέχει τo tremolo block από το back cavity και να μην βιδώνει το πισω καπακι. Το είχαν αρκετοι αυτο το πρόβλημα στο φορουμ της squier.

 

Ναι το διαβασα και εγω! Ή θα πεσει τριψιμο ή θα μεινει χωρις backplate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έτοιμη η κούκλα! Άλλαξα ηλεκτρικά (cts pots,crl 5way switch,switchcraft βύσμα),κλειδιά (dixon vintage), vintage sandles (nakas-no name), και έβαλα τελικά τους tonerider!

 

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ KOAP

 

Και μετά από το εξαιρετικό σετάρισμα του koap, η κιθάρα κελαηδάει απίστευτα!!!

IMG_1010.thumb.JPG.c2e7aaf55c44a0cedc735f8413fe59aa.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω μια Squier affinity της οποιας της αλλαξα τα ηλεκτρικα και τους μαγνητες με EMG SV,Ροκαρει απιστευτα..εχει βαλει κατω και αμερικανα fender strat...τι σου ειναι να πεσεις σε καλο ξυλο.. :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου