Προς το περιεχόμενο

Το synth του σκυλάδικου και άλλα παράξενα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά με παρεξηγείται και όχι τίποτα άλλο, αλλά παντρεύομαι σήμερα!

Λοιπόν, ο μαέστρος θείος σου είμαι σίγουρος πως είναι εξαιρετικός μουσικός! Οπως και οι συμπαίκτες του μακαρίτη του δικού μου του θείου μου που "γαζώναν" οι άνθρωποι, διάβαζαν παρτιτούρα σαν εφημερίδα κτλ κτλ! Δεν το αμφισβητώ καθόλου. Το θέμα είναι πως αυτοί οι ταλαντούχοι μουσικοί ορισμένες φορές φυλακίζονται σε προγράμματα κατώτερα της αξίας τους (πίσω από γλάστρες, επιχειρηματίες κτλ κτλ - ο Γονίδης μάλλον ο λιγότερο χάλιας είναι στην περίπτωση του σκυλάδικου)

 

Οσο για το μικρός\μεγάλος το λέω επειδή τόσα χρόνια τα έχω πάρει με την σκυλάδικη αισθητική μας (η οποία δεν έχει να κάνει με τη μουσική αλλά είναι γενική). Το οτι μου την επιβάλει η ΤV και η κοινωνία, αυτό με κάνει και τα παίρνω (διότι έχω περάσει και γω τις ώρες μου στα σκυλάδικα και πέρασα και πολύ καλά μάλιστα αλλά θέλω να επιλέγω ΕΓΩ πότε θα το κάνω και πότε όχι και όχι να τρώω βομβαρδισμό στο κεφάλι 24/24... με εννοείς;)

Οσο περί γούστων πιστεύω πως έτσι είναι (αν και Medeski Martin & Wood, Cinematic Orchestra, Miles Davis, Coltrane, EST και πολλά άλλα που ακούω θα γούσταρε πολύ ο οποιοσδήποτε μουσικός ανεξαρτήτως γούστου νομίζω :wink: όπως και εσύ βάζω στοίχημα). Αυτά και -χιλιοεπαναλαμβάνω- χωρίς καμμία πρόθεση μείωσης του μουσικού που δουλεύει στη νύχτα (μπορεί να το κάνουμε όλοι μας κάποτε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ! Ελα στο κλαμπ και εσυ να δεις τη γλυκα.... :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζήσετε, καλούς απογόνους, βίον ανθόσπαρτον και όλες τις ευχές μου φίλε Γιάννη!

 

Παράτα όμως το Noiz, θα ξεχαστείς και δεν θα πας στην εκκλησία... :lol:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερσί παίδες!

Αλλά δεν θα πάω εκκλησία, θα πάω στον Δήμο Αθηναίων :wink:

Μπαίνω και γω στο κλαμπ (αλλά νοιώθω χαρά γι' αυτό)

Αντε και τα λέμε συντόμως και υπό άλλο status χαχα

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ζησετενα εχετε υγεια για να χερεστε τα αγαθα της ζωης.και παλι στο θεμα μας ειναι οπως τα λες αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι γιατι ετσι μας πανε η μ.......ς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Yannis, να ζήσετε, το κλάμπ σε περιμένει με ανοιχτές αγκάλες, ελπίζω να παίρνεις μουσικό, αλλοιώς δύσκολα τα πράματα... :lol:

 

@Κουρκουμέλης, άν ο θείος σου είναι όντως ο γνωστός, τον οποίο τον είχα γνωρίσει ως ντραμίστα το 87 στη Λαμία, επίτρεψέ μου να αμφιβάλλω κατά πόσο τον εκφράζει το στυλάκι με το οποίο μας τα λες...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειναι πληκτρας τωρα εαν ητα ντρμερ το 87 δεν ξερω ημουν μικρος το ονομα του ειναι γιαννης ηταν με αντζελα τερλεγγα αντυπα και πολους αλους και τωρα με γονιδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις πλακα ο θειος σου εχει ενορχηστρωσει τον καλυτερο κατα τη γνωμη μου ελληνικο δισκο της δεκαετιας του 90 ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ του Βασιλη Τερλεγκα..απλα δισκος αναφορας για το πως θα επρεπε να ειναι το μοντερνο λαϊκο ελληνικο τραγουδι απο ολες τις αποψεις (στιχοι-μουσικη & παραγωγη.. :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι το σιγουρα ξερεις του γονιδη δεν σου αρεσε?εμενα μου αρεσει

 

παιδια οποιος θελει δουλεια θεσσαλονικη σε σχημα αυτο ειναι το email μου γραψτε μου [email protected] και [email protected] Νικος κουρκουμελης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος πληκτρας ο γιαννης...

 

παιδια για τον συγκεκριμενο ξερω καλα οτι δεν παζει μονο σκυλαδικα.

 

ακουστε το λαιβ του βοσκοπουλου 2000-01 αν πεσει στα χερια σας να παθετε.με walkin' bass,λατιν brasses και σουπερ tuttia.ενορχηστρωμενο απο κουρκουμελη,παιζει κιολας Lead κευβοαRds Μαζι με τον εγγλεζο(αλλος απο κει)

 

και να εχετε υποψιν οτι ολοι εμεις που δουλευουμε την νυχτα δεν ειμαστε ολοι ανατολιτες και ουτε ανεβαινουμε με τον ιμαμη στο τζαμι με τα m1 gia αμανεδες.

 

αν παρατηρησετε ειδικα πρωτο προγραμμα μαγαζιων θα δειτε blues και jazzy διαθεση ιδιαιτερα απο πληκτραδες.

 

απλως,περα απο οτι ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ αυτο που κανουμε δεν εχουμε δυνατοτηα να συντηρηθουμε παιζοντας 1 στις 15 στο σταυρο του νοτου.

 

γιαννη να ζησεις καλους απογονους

 

και στην τελικη ο καθενας ακουει οτι γουσατρει για την παρτη του,ας τελειωνουμε την διαμαχη που δεν εχει κ λογο υπαρξης..

 

παναγιωτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου