Προς το περιεχόμενο

VOX πεταλιερα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ε,ειναι μικροι ακομα.. :lol: οταν μεγαλωσουν λιγακι θα ανακαλυψουν οτι αν θες να παιζεις hard rock ο δρομος ειναι ΜΟΝΟ ενας

 

:wink: MARSHALL

 

 

:lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βεβαια για να ειμαστε και σοβαροι μη περιμενεις απο καμμια πεταλιερα να σου βγαλει τον ογκο ενος Triple rectifier μεσα απο 2 κτηνωδεις καμπινες 4χ12.. :lol:

:wink: 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πολυ σκαμπαζεις απο ηχο,παρε Tonelab ....ειναι μια καλη αρχη γιατι ειναι αρκετα απλη και ευχρηστη.......

Αν εχεις εμπειρια στο τι ηχο θες να εχεις και ξερεις να τον βγαλεις με οτι και να σου δωσουν(περιπου) τοτε παρε GT8 !

 

Αν εισαι Στρατοκαστερακιας...και γουσταρεις καθαρα ,και παιζεις funk,blues και soft rock παρε Tonelab......

Aν ομως εισαι ολα τα παραπανω και θες και ωραια γκαζια με ποικιλια και ρυθμισεις που δεν τελειωνουν ποτε.......τοτε παρε GT8.

 

Επισης πρεπει να εχεις και εναν σωστο ενισχυτη για να ακους σωστα την πεταλιερα ....οποια και αν ειναι αυτη...

 

Zakk.

 

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε' date='ειναι μικροι ακομα.. :lol: οταν μεγαλωσουν λιγακι θα ανακαλυψουν οτι αν θες να παιζεις hard rock ο δρομος ειναι ΜΟΝΟ ενας

 

:wink: MARSHALL

 

 

:lol:

 

+100000 :wink:

 

Aν ομως εισαι ολα τα παραπανω και θες και ωραια γκαζια με ποικιλια και ρυθμισεις που δεν τελειωνουν ποτε.......τοτε παρε GT8.

 

Η εμπειρία μου με GT (όχι όμως με την 8 ) είναι πολλή ψηφιακίλα στα γκάζια και θόρυβος στο πολύ hi-gain (αλλά όμορφα εφέ). Βέβαια γούστα είναι αυτά. Μπορεί η 8 να είναι πολύ διαφορετική δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν δεν εχεισ οικονομικο προβλημα εγω θα σου προτεινα την roland vg-88. http://www.thomann.de/gr/roland_vg88_guitar_system.htm

 

Θεωρω οτι απο αποψη εφε (οχι παραμορφωσεων και προσομιωσεων) ειναι η καλυτερη.Το θεμα ειναι αν εχεις να τα σκασεις ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσωπικη μου εμπειρια με την tonelab ειναι οτιπροκειται για την καλυτερη πεταλιερα ολα σε ενα που μπορεις να παρεις εαν την εμφαση τη δινεις σε ηχους απο καθαρους, overdrives, εως γκαζατα crunch.......

 

Ομως οπως ειχα πει και σε ενα παλαιοτερο ποστ η εμπειρια μου μαζι της οσον αφορα τους high gain ηχους δεν ηταν ιδιαιτερα θετικη. Οχι επειδη δεν εχει αρκετο saturation και γκαζι(σαν ποσοτητες) οπως πολλοι υποστηριζουν αλλα κυριως οσον αφορα την ποιοτητα του high gain ηχου της που κατα τη γνωμη μου αν σε ενδιαφερει καλο θα ηταν να την ψαξεις αλλου.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν δεν εχεισ οικονομικο προβλημα εγω θα σου προτεινα την roland vg-88. http://www.thomann.de/gr/roland_vg88_guitar_system.htm

 

Θεωρω οτι απο αποψη εφε (οχι παραμορφωσεων και προσομιωσεων) ειναι η καλυτερη.Το θεμα ειναι αν εχεις να τα σκασεις ομως.

 

Είχα vg-88 και τωρα έχω την GT-8 και είναι καλλίτερη απο πολλές απόψεις, κατα την αποψή μου βέβαια.

 

H VG-88 είναι καλή αν θες προσομοίωση μαγνήτη, κιθάρας και εναλακτικά κουρδίσματα. Πιο πολύ για session μουσικούς είναι, ασε που είναι βαβούρα ο ειδικός μαγνήτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω τα ιδια ειχα ακουσει για την tonelab οτι υστερει στα γκαζια για αυτο και πηγα στην gt-8.Ειχα και παλιοτερα το 6 αλλα ηταν οντως πολυ ψηφιακουρα.Δεν ξερω αλλα το 8 μου ακουγεται αρκετα καλυτερο.Και τα fx που εχει πανω ειναι αρκετα καλα

και ενα Link http://www.thestompbox.net/ViewArticle.aspx?ArticleID=21

ισως σε διαφωτισει

δεν εχει βεβαια την tonelab...

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου