Προς το περιεχόμενο

Μεινε Εδω-Γιαννης Αδαμοπουλος


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου θύμισε λίγο το Mother των Floyd, αλλά μόνο τόσο, όσο χρειάστηκε για να το θεωρήσω απλή επιρροή και να μου αρέσει.

Μπράβο.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται ευχάριστα και είναι ωραίο ως το ρεφρέν που είναι αρκετά συνηθισμένο. Στο τελείωμα της πρώτης στροφή ίσως θα έπρεπε να παίξεις λίγο ερμηνευτικά ώστε να διαφοροποιηθείς επαρκώς από την αρχή της δεύτερης.

 

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

 

Είναι ωραίο κομμάτι και μου αρέσει το πάτημά της φωνής σου.

 

Χωρίς να με παρεξηγήσεις, έτσι απλώς επειδή κρατούσα την κιθάρα στα χέρια μου την ώρα που έβαλα το κομμάτι σου να παίζει και ακολούθησα ασυναίσθητα τα ακόρντα σου, έχεις σκεφτεί να αντικαταστήσεις το ακόρντο μετά το σι ματζόρε και το λα ματζόρε αντί για μι ματζόρε να γίνει σε ντο δίεση μινόρε; Έτσι μου ήρθε φλασιά. Και πάλι συγγνώμη, δεν έχω ύφος διορθωτικό ή κάτι παρεμφερές.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε!

 

Ωραιο τραγουδι.

Μου αρεσε ΠΟΛΥ ο χαλαρωτικος ''αερας'' στις κιθαρες.Ειναι  εξαιρετικα παιγμενες.

Η φωνη  σου εχει  ειλικρινεια και καθαροτητα,''μιλαει'' απο την ψυχη.

 

Μια μονο παρατηρηση:

Υπαρχουν αρκετα σημεια στα οποια δεν επιασες σωστα-τονικα -

τις  νοτες που ειχες στο μυαλο.Ειναι λιιιιγο πιο πανω,λιγο  πιο κατω.

Μιλαω για πολυ μικρες λεπτομερειες-συλλαβες αλλα με αφησαν να περιμενω σωστο πατημα και με πετουσαν εξω.

Η κιθαρα αριστερα που  παιζει ψηλα ειναι ''καπως'' τονικα.

Μηπως σε πηρε στο λαιμο  της? :)

 

Καλη  συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nick Το οτι επιασες κιθαρα σημαινει οτι κατι σου κανε τ κομματι και αυτο με χαροποιει ιδιαιτερα.Αν το Μι εκει γινει Ντο # το τραγουδι γινεται πιο  :( ενω εγω το θελα λιγο πιο smooth

@freerock Γενικα το εχω αυτο το θεμα που λες σε καποια σημεια ειμαι πιο χαμηλος κλπ και ειδικα σε αυτο γιατι ηταν μια πρωτη επαφη με το τραγουδι.Ηταν στα σκαρια τοτε.Και θα πεις ,σωστα,γιατι το ανεβασα αβεβαιο..Ειμαι σε μια φαση τωρα,ειδικα μετα το στρατο,που εχω βαρεθει να "πεταω" κομματια γιατι κατι δεν μου αρεσε.Εχω παει στο αλλο ακρο στο να γραφω τι μου κατεβαινει και να παιρνω ενα πρωτο feedback.Με τιμα ιδιαιτερα το οτι αρεσε σε ενα μουσικο με εξαιρετικη δουλεια σαν κ εσενα αυτη μου η προσπαθεια.Αν εχεις καποιο tip για μενα με χαρα να το ακουσω.

Αυτο μαζι με καποια αλλα που ετοιμαζω,ισως και κανα ξενο,ελπιζω μεχρι ανοιξη να τα χω στρωσει σαν EP με πληρη ενορχηστρωση κ μιξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγουδας καλα,παιζεις καλα,ηχογραφεις καλα..

Δε χρειαζεσαι  τιπς. ;)

 

Το μονο που χρειαζεσαι ειναι να  συνεχισεις  να γραφεις οσο μπορεις.Η ωριμοτητα και η βελτιωση δε σταματουν  ποτε. ;)

 

Προτεινω να συνεχισεις στο ελληνικο,να  το  οικειοποιηθεις.

Μη σε παρει  η μπαλα στο ξενο οπως μερικους μερικους εδω μεσα... :-X :D

 

Συνέχα ασταματητα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου