Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρομαι ιδιαίτερα, ισως μπορω να βγαλω ακρη για καποια κομμάτια που ψαχνω εδω κ χρονια, ξερει κανενας οι eloy αν εχουν βγαλει μια τραγουδαρα με oriental στοιχεια κ τα γνωστα αιθέρια φωνητικα απο την ιδια τραγουδιστρια την οποια εχουν κ στο "colours", "ra" κλπ ????? το τραγουδι ειναι ασταματητο, εχει ενα σωρο ηχους, χαρακτηριστικο των eloy, δεν τσιγγουνευονταν σε αυτο, άλλωστε ο frank εχει δωσει διαπιστευτηρια αργότερα κ με τις παραγωγες που εχει κανει στο studio του για helloween κλπ...

κατι τελευταίο, υπάρχει ενα τραγούδι "country morning" απο '70s, δεν ξέρω γκρουπ, εχει μπασαρα κ σαξοφωνο, πανσπανιο του κερατα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

κατι τελευταίο, υπάρχει ενα τραγούδι "country morning" απο '70s, δεν ξέρω γκρουπ, εχει μπασαρα κ σαξοφωνο, πανσπανιο του κερατα !!!!

 

δεν είναι αυτό που ζητάς φυσικά αλλά μου θύμισες αυτούς που είχαν ένα άσμα που με άρεσε ιδιαιτέρως με αυτόν τον τίτλο στο παρακάτω άλμπουμ...

 

 

EDIT

 

οκ υπάρχει και μόνο του

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε νεε μου. meditate.gif

 

Αν και απο την πρωτη περιοδο τους ( με τον Evans στη φωνη δλδ και τον Simbers πως τον λενε στο μπασο  :P ) το αγαπημενο μου ειναι το τριτο τους, το Deep Purple : Lalena,Chasing Shadows,April και τα ρεστα  :P . Τα πρωτα δυο τα βλεπω σαν σταδιακη εξελιξη προς το τριτο δισκο τους 8)

I'm not bored. I've just got an incredibly boring face.

-Charlie Watts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και απο την πρωτη περιοδο τους....

Δεν εχει σημασια η περιοδος, πρωτη ή...20η, αυτη η μπανταρα εχει παντα να προσφερει κομματαρες. Παρε και ενα κομματι απο το τελευταιο τους αλμπουμ (2013) image.gif

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου