Προς το περιεχόμενο

Jan Cyrka-Brief Encounter (cover)


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Καλησπέρα φίλτατοι!

Είχα χαθεί εδώ και καιρό και από forum και από uploads,δέχθηκα με πολύ ενθουσιασμό τη συμβουλή του RayDTutto και στρώθηκα στη δουλειά.Συνεχίζω και μελετάω καθημερινά αρκετές ώρες,διάφορα styles ασκήσεων αλλά και κομματιών,πάντα υπό την καθοδήγηση του καθηγητή μου.

 

Παρακάτω θα ακούσετε ένα cover που έκανα σε ένα take και μόνο* του γνωστού melodic rock κομματιού του Cyrka.Έχει κάποια λάθη,τα οποία ηθελημένα δεν διόρθωσα,ήθελα απλώς να ρίξετε ένα αυτί στην όποια πρόοδο έχω κάνει μέσα σε αυτούς τους 2.5 μήνες απερίσπαστης δουλειάς.

 

*Στα 3 από τα 4 parts ακούτε τη νέα μου κιθάρα,την Kramer Pacer.Το 1 part που δεν παίζει αυτή η κιθάρα,το έγραψα με την Partcaster Strat μου.Για να δούμε ποιος θα βρει ποιο part είναι με τη Strat... :)

 

https://soundcloud.com/billtrantos/brief-encounter-cover

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς είναι πολύ δυνατά οι κιθάρες στη μίξη.

Αν δεν βαριέσαι, ξανακάνε το mix.

Το παίξιμο είναι σαφώς καλύτερο, το touch σου πιο χαλαρό αλλά θέλεις ακόμα δουλειά εκεί.

Πάντως βλέπουμε σαφή πρόοδο. Συνέχισε.

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κατ'αρχάς είναι πολύ δυνατά οι κιθάρες στη μίξη.

Αν δεν βαριέσαι, ξανακάνε το mix.

Το παίξιμο είναι σαφώς καλύτερο, το touch σου πιο χαλαρό αλλά θέλεις ακόμα δουλειά εκεί.

Πάντως βλέπουμε σαφή πρόοδο. Συνέχισε.

 

 

Διορθώθηκε πιστεύω!

 

Προσπαθώ γενικά να είμαι πιο χαλαρός,τουλάχιστον έτσι νιώθω το τελευταίο διάστημα,αλλά όταν πατιέται το ''Rec'',κάτι γίνεται!Παίζει και ελάχιστα ρόλο το ότι παίζω για 2η φορά με τη νέα κιθάρα.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*Στα 3 από τα 4 parts ακούτε τη νέα μου κιθάρα,την Kramer Pacer.Το 1 part που δεν παίζει αυτή η κιθάρα,το έγραψα με την Partcaster Strat μου.Για να δούμε ποιος θα βρει ποιο part είναι με τη Strat... :)

Το 3! 8)

 

Μπράβο Βασίλη, προσπάθησε να μην πατάς πιο δυνατά τις νότες στις οποίες μένεις!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο κι από μένα Βασίλη! Πολύ ωραίο το cover! :D

 

Το παίξιμο μου ακούγεται σαφώς βελτιωμένο! Ακούω και ωραίο βιμπράτο και σωστά bend. ;)

Θεωρώ ότι κάποιες φορές πατούσες λίγο δυνατότερα τα τάστα με αποτέλεσμα ένα μικρό ξεκούρδισμα.

 

Τέλος κι εγώ νομίζω ότι το τρίτο μέρος είναι παιγμένο με τη strat.

 

Και πάλι μπράβο!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Bελτιωμενος σε ολα κι ωραιος(δε μιλαω για τη φλωροφωτο στο αλλο νημα ;D ;D ;D).

Μπραβο Μπιλ,συνεχα το!

 

Χαχαχαχα ο Anakin είναι λατρεία! ;D

 

Σ'ευχαριστώ πολύ,το παλεύω! :)

 

Το 3! 8)

 

Μπράβο Βασίλη, προσπάθησε να μην πατάς πιο δυνατά τις νότες στις οποίες μένεις!

 

Είναι καινούργιο ακόμα το οργανάκι και δεν το έχω συνηθίσει,αλλά γενικά το έχω αυτό το θεματάκι.I'm working on it!

 

Μπράβο κι από μένα Βασίλη! Πολύ ωραίο το cover! :D

 

Το παίξιμο μου ακούγεται σαφώς βελτιωμένο! Ακούω και ωραίο βιμπράτο και σωστά bend. ;)

Θεωρώ ότι κάποιες φορές πατούσες λίγο δυνατότερα τα τάστα με αποτέλεσμα ένα μικρό ξεκούρδισμα.

 

Τέλος κι εγώ νομίζω ότι το τρίτο μέρος είναι παιγμένο με τη strat.

 

Και πάλι μπράβο!!! :D

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!!Οι περισσότερες ασκήσεις μου σε αυτά αποσκοπούν!

 

Τώρα αναφορικά με το μέρος που παίχτηκε με τη Strat.Αυτό είναι το 4ο μέρος,το τελευταίο δηλαδή που ξεκινά από το 2.10 και μετά! :)

 

Σας ευχαριστώ όλους για την ακρόαση και το feedback!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα αναφορικά με το μέρος που παίχτηκε με τη Strat.Αυτό είναι το 4ο μέρος,το τελευταίο δηλαδή που ξεκινά από το 2.10 και μετά! :)

Από εκεί νόμιζα ότι ξεκινούσε το τρίτο μέρος που είπα καθώς άκουσα μια αλλαγή στον ήχο της κιθάρας!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από εκεί νόμιζα ότι ξεκινούσε το τρίτο μέρος που είπα καθώς άκουσα μια αλλαγή στον ήχο της κιθάρας!  :D

 

Οοοοκ,μικρό το κακό!!Γενικά πιστεύω ότι θα ακουγόταν πολύ πιο ''κουρδισμένο'' αν έκανα πολλά takes,αλλά δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου!Ήθελα μια όσο τον δυνατόν γίνεται ρεαλιστικότερη παρουσίαση!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου