Προς το περιεχόμενο

Ήχοι Akai


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Ενδιαφέρομαι για ήχους ΑΚΑΙ. Υπάρχει κανείς να γνωρίζει καμιά άκρη;

 

Όταν λές άκρη εννοείς αντίγραφα?

Ξέρεις ότι και τα Sample CD's υπόκεινται στους νόμους περί πνευματικής ιδιοκτησίας και η αντιγραφή τους είναι ΠΑΡΑΝΟΜΗ?.

Μην φέρνεις λοιπόν σε δύσκολη θέση τους ανθρώπους του Noiz....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι η ερώτηση μου είναι σαφέστατη για ένα forum που αφορά μουσικούς (και όχι μόνο). Αν θα γύρευα "αντίγραφα" σε ένα τέτοιο forum θα ήμουν -τουλάχιστον- αφελής. Οπότε, σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη Lampiris, (αν και μάλλον είναι λίγο άτοπη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ξεκινα απο εδω:http://www.soundsonline.com/search.php?mode=search

κι αν χρειαστεις την γνωμη μου για καποιο απο αυτα(επειδη εχω καμια πεντακοσαρια)πες μου :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι η ερώτηση μου είναι σαφέστατη για ένα forum που αφορά μουσικούς (και όχι μόνο). Αν θα γύρευα "αντίγραφα" σε ένα τέτοιο forum θα ήμουν -τουλάχιστον- αφελής. Οπότε' date=' σ' ευχαριστώ για την υπόδειξη Lampiris, (αν και μάλλον είναι λίγο άτοπη).[/quote']

 

Όταν κάποιος ψάχνει να βρεί καμιάν άκρη να με συμπαθάς αλλά πολύ εύκολα μπορεί να παρεξηγηθεί.Γιατί η ερώτησή σου δεν ήταν και πολύ συγκεκριμένη π.χ για κάποιο κατάστημα,φτηνά sample CD's, free samples κλπ.Συγνώμη λοιπόν εάν σε παρεξήγησα με την υποδειξή μου η οποία ήταν στον σωστό τόπο (όχι άτοπη) και στον σωστό χρόνο.(πρέπει να προλαβαίνουμε το κακό εν τη γεννέση του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Έχεις δίκιο Lampiris. Ζητάω συγνώμη.

 

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη δεν θέλω να το πάρεις προσωπικά αλλά νομίζω ότι όλοι θα πρέπει να "σεβόμαστε" τον χώρο που φιλοξενεί τις απόψεις μας.

Δεν νομίζω ότι υπήρχε πρόθεση αντιπαράθεσης απο κανέναν μας.

 

Όσο για samples εάν ψάξεις στο net νομίζω ότι θα βρείς αρκετά free για να ξεκινήσεις. ¶ν και δεν μας είπες για τί περίπου είδος samples ψάχνεις.

 

Επίσης κάποιες εταιρείες παλαιότερους τίτλους σε AKAI format τα δίνουν πολύ φτηνά σε προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε ότι είμαι άσχετος περι λέξεως "Akai"

αλλά να κάνω την ερώτηση μου.

είναι Virtual ήχοι που χρησιμοποιείς μέσω του PC

παίζοντας με ένα κλαβιέ συνδεμένο σε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μιλάμε για Sound Samples είναι ακριβώς αυτό που λέει η λέξη. Είναι ηχογραφημένο κομμάτι ήχου. Αυτό μπορεί να είναι ήχος από κάποιο όργανο Αναλογικό ή ηλεκτρικό ή ηλεκτρονικό, ή ακόμα και κάποιος ήχος από το περιβάλλον μας.(ένα τύμπανο - φλάουτο - δραπανοκατσάβιδο - καζανάκι τουαλέτας - ηλεκτρική κιθάρα - ακουστική κιθάρα - αέρας - θόρυβος - σειρήνες κλπ).Τα Samples αυτά μέσω κάποιων προγραμμάτων software samplers (Halion - Gigastudio)) ή μεσω hardware samplers (Akai - Roland - Yamaha) με ένα midi keyboard τα παίζουμε και τα χρησιμοποιούμε στην μουσική μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου