Προς το περιεχόμενο

Με έχει πιάσει BGAS


bouzoukleri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bass Guitar Acquisition Syndrome

 

7511013_800.jpg

 

 

 

 

;)

 

Μιας που δεν είμαι τετράχορδος αλλά στο σπίτι μια χαρά θα κάνει τα γούστα μου. Recording etc .

 

Λέω μέσα μου με το φτωχό μου το μυαλό.

 

Αχ.                  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bass Guitar Acquisition Syndrome

 

7511013_800.jpg

;)

 

Μιας που δεν είμαι τετράχορδος αλλά στο σπίτι μια χαρά θα κάνει τα γούστα μου. Recording etc .

 

Λέω μέσα μου με το φτωχό μου το μυαλό.

Αχ.                  8)

Μια χαρά μπασάκι είναι.

Αν και θα πήγαινα για το two-tone sunburst, γούστα είναι αυτά και ότι θες κάνεις.

Προπαντός παραμετροποιήσιμο (ειδικά εκείνο το 4ο κουμπάκι) και όταν πουλήσεις τις ελιές απ το χωριό και έχεις όρεξη, του παίρνεις ένα ζευγάρι nordstrands να μπιστάει ακόμα καλύτερα. ;D

Οι γέφυρα είναι θέμα γούστου. Την αφήνεις πάντως προς το παρόν.

Αν με ρωτήσεις βέβαια, μάλλον λίγο τσιμπημένο (κι ούτε μια σακούλα να το βάλεις) το δίνουνε και (κατά την ταπεινή μου educated γνώμη) κάπου στο δρόμο θα πεθυμήσεις τους παλιούς καλούς απλούς μονούς αλλά περί ορέξεως.....

 

Με το καλό....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο μπασο αλλα σαν  τον Κωστα θα πηγαινα για αλλο χρωμα.Τωρα για μαγνητες κτλ δεν ξερω αλλα ομορφο οργανακι οντως.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

κάπου στο δρόμο θα πεθυμήσεις τους παλιούς καλούς απλούς μονούς αλλά περί ορέξεως.....

 

 

Όταν είδα αυτό το κσύλο μου θύμισε Roscobeck στην «λογική» του: High mass καβαλαρης, alder σώμα και φυσικά το στιλ των μαγνητών του.

 

 

Δεν ξέρω αν γίνεται σε αυτό- αλλά γιατί όχι- θα μπορούσε να γίνει μόντα αλά Roscobeck, δηλαδή να σπλιτάρεις τους μαγνήτες και να το παίζεις με τους παλιούς, καλούς, απλούς μονούς.

 

Προσωπικά όποτε παίζω με το Roscobeck, πάντα το έχω σε μονοπήνια διάταξη.  

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν είδα αυτό το κσύλο μου θύμισε Roscobeck στην «λογική» του: High mass καβαλαρης, alder σώμα και φυσικά το στιλ των μαγνητών του.

 

 

Δεν ξέρω αν γίνεται σε αυτό- αλλά γιατί όχι- θα μπορούσε να γίνει μόντα αλά Roscobeck, δηλαδή να σπλιτάρεις τους μαγνήτες και να το παίζεις με τους παλιούς, καλούς, απλούς μονούς.

 

Προσωπικά όποτε παίζω με το Roscobeck, πάντα το έχω σε μονοπήνια διάταξη.  

 

 

 

Γι'αυτό με αρέγετε στο noiz. Ακόμη δεν έβγαλα το μπαγιόκο από την πορτοφόλα και σκεφτόμαστε τη μοντίφα.

 

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εγω θα κοίταζα κάτι σε πιο κλασικό σχέδιο με 2 μονούς, κάτι σε Squier classic vibe. Εχει περισσότερο μέλλον σαν όργανο, και για μόντες (βρίσκεις έυκολα μαγνητες, pickguards, κτλ) αλλά και σαν ήχος είναι ο κλασικός Jazz. Enough said! ;-)

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σας πειράζει λέω να γενικεύσω το Post.

 

Μόλις είδα αυτά και λέω να πάω να ζητιανέψω.

 

http://www.tcelectronic.com/bh550/

 

http://www.tcelectronic.com/bh800/

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου