Προς το περιεχόμενο

carvin guitars: help!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει τότε.

Ένα δείγμα 28 οργάνων από τρεις μόνο κατασκευαστές είναι υπεραρκετό για τόσο απόλυτες δηλώσεις.

 

Δεν πιστεύω να λες ψέμματα,έτσι; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγώ με τα παιδιά για τις carvin.

Πολύ καλά όργανα.Δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα απο πολύ ακριβότερες κιθάρες.Αν σου κάθεται στο χέρι χτύπα τη άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ, τα πρωινά.

 

Χθες βράδυ το είπες. :D

 

Τέλος πάντων,καλό θα ήταν να μην είμαστε τόσο κάθετοι σε τέτοια ζητήματα...

Από την στιγμή μάλιστα που μπορεί να υπάρχουν διαφορές σε ίδια μοντέλα μίας εταιρίας,αντιλαμβάνεσαι πόσο περιπλέκεται το πράγμα όταν αναφερόμαστε σε ολάκερα brand names.

 

Φιλικά,ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες βράδυ το είπες. :D

 

Τέλος πάντων,καλό θα ήταν να μην είμαστε τόσο κάθετοι σε τέτοια ζητήματα...

Από την στιγμή μάλιστα που μπορεί να υπάρχουν διαφορές σε ίδια μοντέλα μίας εταιρίας,αντιλαμβάνεσαι πόσο περιπλέκεται το πράγμα όταν αναφερόμαστε σε ολάκερα brand names.

 

Φιλικά,ναι;

 

Ναι βρε. Αλλά ξαναλέω, οι carvin είναι γαμιστερές. Μια δοκιμή θα σας πείσει. Για εμφάνιση δε συζητώ καν, μπείτε φόρουμ carvin και πάθετε πλάκα. Την παραγγέλνεις και άμα, για κάποιο λόγο, δε σου αρέσει σου φτιάχνουν άλλη. Customer service, όχι φασόν. Καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν κάτοχος μιας Carvin CT6C (Floyd rose) και η προσωπική μου άποψη είναι οτι ειναι αξιόλογα όργανα... Την πούλησα γιατί δεν βολεύτηκα με το Floyd...

Εάν σου αρεσει εμφανησιακά να την πάρεις... Τι να λέει να έχεις κάποια ακριβή και καλή κιθάρα εάν δεν σου αρεσει εμφανησιακά... Ειναι καλά όργανα όπως τα περισσότερα εκεί έξω σε αυτό το εύρος τιμών...

1fb925f9072f26286bca3025fc77e3ad.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι οργανα που η τιμη τους μεταχειρισμενα ειναι πολυ φτηνοτερα της καινουργιας, οποτε αν το σκεφτεσαι.... ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση..εφτασε η ωρα της κρισης, 

 

η carvin dc 400 δεν εφτανε σε ηχο ουτε κατα διανοια την καστομ εσπ που εχω ουτε την γκιμπσον στουντιο..πολυ σφικτος ηχος,αχρωμη κιθαρα, ασχημο φιλινγκ στο παιξιμο.τα καθαρα μονο αξιζαν..ηταν πολυ ευκολοπαιχτη παντος με καλο φρετμπορντ χωρις να ξεπερνα ομως αυτο τησ εσπ..δεν αξιζει τοσα λεφτα πιστευω ουτε τοση φημη.. ισως να ειναι το συγκεκριμενο μοντελο..δεν ξερω,ισως οι μαγνητες.. τι να πω απογοητευτικα.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπάμπη δεν ξέρω για την esp γιατί δεν έχω μεγάλη εμπειρία με esp.Άντε να έχω παίξει με 2-3.

 

Επειδή τυγχάνει να έχω μια dc-400,και έχω παίξει με άλλα 3-4 μοντέλα της,προσωπικά την τοποθετώ κλάσεις ανώτερη απο gibson studio.Είτε κατασκευαστικά είτε απο θέμα ήχου.

 

Η αλήθεια είναι οτι κάποιοι βρίσκουν πολύ άχρωμους τους μαγνήτες αλλα αυτό είναι προσωπικό γούστο.

 

Απο θέμα μπράτσου , νομίζω εξαρτάται απο το την χρονιά της κιθάρας γιατί κατα καιρούς έχουνε αλλάξει neck profile αλλά τα τελευταία χρόνια δεν νομίζω να έχουνε μεγάλες αλλαγές.(Νομίζω πάει ανα δεκαετία '80s '90s κτλ).

 

Φυσικά αν δεν σου άρεσε δεν υπάρχει λόγος να το πολυσυζητάμε.

 

Αλήθεια ποιούς μαγνήτες φορούσε;Και τι ηλεκτρικά;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου