Προς το περιεχόμενο

dimarzio pickups for strat


akis_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή οι CS 69 δεν ήταν αυτό που περίμενα(ή μηπως άλλαξαν τα γούστα μου ενδιάμεσα?) θα ξαναματααλλάξω μαγνήτες στη strat μου.εχετε υπόψη οτι χρειάζομαι πολύ,πολύ,πολύ overdrive (το έχω ανάγκη σας λέω) αλλα δεν προτίθομαι να διώξω τον valve junior του βάζω μπολικα πετάλια αν χρειαστεί.

 

σκεφτομαι ανάμεσα σε σετ hs-3,YJM και σε κατι πιο δυνατο tonezone,super distortion παντα singles και πάντα dimarzio.η απορια μου είναι αυτη:οι δυνατοτεροι σε output μαγνήτες που υποτίθεται οτι δίνουν μια ώθηση στο drive έχουν και περισσότερο θόρυβο σε σχεση με πιο mild μαγνήτες(hum οχι single

coils) σε καταστάσεις με αρκετό gain?γιατι τωρα χρησιμοποιώ το ts9 μαζι με οποιο αλλο dist pedal και αυτο φυσικα αυξάνει πολύ το θόρυβο ενω το noise suppresor με χαλάει πολυ.αν δηλαδη εχω 2 δυνατους μαγνήτες θα μπορώ να έχω τον ήχο που θέλω με ένα πετάλι και άρα με λιγότερο θόρυβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχετε υπόψη οτι χρειάζομαι πολύ,πολύ,πολύ overdrive (το έχω ανάγκη σας λέω)

 

τοτε δεν αλλαζεις ΚΙΘΑΡΑ καλυτερα & να αφησεις τη στρατ να κανει αυτο που κανει πραγματικα καλα?? :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος μπορεί να πει οτι έχει ζησει αν δεν έχει φάει διπλοπιτο με κετσαπ μπουστάρδα,τζατζίκι και αν δεν έχει βάλει superdistortion σε στρατ :D :D

θα πάρω σύντομα μια pgm αλλα θέλω να πειραματιστω λιγο ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

High output = περισσοτερος θόρυβος όχι απαραίτητα απο τον μαγνήτη αλλα απο το γεγονός ότι ενισχύει το σήμα και τον ήδη υπάρχον θόρυβο.Αλλά όταν παίζεις με πολλά γκάζια δεν τον ακούς

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή οι CS 69 δεν ήταν αυτό που περίμενα(ή μηπως άλλαξαν τα γούστα μου ενδιάμεσα?) θα ξαναματααλλάξω μαγνήτες στη strat μου.

Θα με ενδιέφερε να μάθω τι δε σου άρεσε στους CS69...

 

Τους είχα κι εγώ για αυτο...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή οι CS 69 δεν ήταν αυτό που περίμενα(ή μηπως άλλαξαν τα γούστα μου ενδιάμεσα?) θα ξαναματααλλάξω μαγνήτες στη strat μου.

Θα με ενδιέφερε να μάθω τι δε σου άρεσε στους CS69...

 

Τους είχα κι εγώ για αυτο...

 

είναι πολύ "καθαροί' μαγνήτες με απουσία μεσαίων αλλα νομίζω και μπάσων(να φανταστείς οταν ανεβάσω τα mids λιγο και το bass στο τέρμα με ένα eq μου ακούγονται ισορροπημένοι).περα απο αυτό νομίζω οτι ο neck fuzzάρει ή μαλλον fizzαρει δεν ξέρω πως το περιγράφουν :D .βασικά νομίζω οτι το <<προβλημα το έχει ο neck μαγνήτης,γιατι ο bridge μου αρέσει.Γενικα δεν νομίζω οτι σηκώνουν εστω και λίγο distortion με εξαίρεση ισως το big muff,αλλα με ελάχιστο overdrive είναι εξαιρετικοι(ή ετσι νομίζω).Εσυ γιατι τους έστειλες?εγω ψάχνω περίσσοτερο drive

 

 

Κανενας με single spaced dimarzio δεν υπάρχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σκεφτομαι ανάμεσα σε σετ hs-3' date='[/quote']

 

Πάντως αν θες γκάζια πρέπει να κοιτάξεις σε άλλο μοντέλο γιατί οι HS-3 έχουν πολύ χαμηλό output, περίπου 93(?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις μπορείς να μπείς στο site της DiMarzio, όπου εκεί θα βρείς

το Pickup Picker, με το οποίο μέσω κάποιων ερωτήσεων θα βρείς

ποιός μαγνήτης σου κάνει.

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου