Προς το περιεχόμενο

My latest fingerstyle & perscussive guitar cover.Thoughts? :)


SotosOpeth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους!

Πρόσφατα έκανα ενα live cover video του "Fearless" από τον Erik Mongrain,ενός μουσικού που πραγματικά θαυμάζω και με έχει εμπνεύσει αρκετά στην κιθάρα.

Η ηχογράφηση,μίξη και το mastering έγινε απο εμένα στο home studio μου στην Ολλανδία οπού μένω τα τελευταία χρόνια.

Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις γνώμες σας!

Ευχαριστώ πολύ που το τσεκάρετε!

Καλή συνέχεια σε όλους! : )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δυσκολο δρομο διαλεξες να διαβεις :)

Εχω καποιες "χρονικες διαφωνιες" οι οποιες κατα την γνωμη μου δεν αφηνουν

το παιξιμο σου να φανει αβιαστο. Κατα τα αλλα, ολα καλα!

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαρα digisilence!

Ευχαριστω παρα πολυ για τον χρονο σου να το τσεκαρεις και να μου πεις την γνωμη σου,το εκτιμαω full!

Για τις χρονικες διαφωνιες που λες μαλλον δεν εχει σχεση με μενα,αλλα με τον συνθετη που το εγραψε διοτι το παιζω ακριβως με τους original ρυθμους.Εμενα μου φαινονται super οι ρυθμοι του αλλα σιγουρα παιζει και το γουστο ρολο και για αυτο το ποσταρα εδω για αλλες γνωμες.

Σε ευχαριστω και παλι!  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταπληκτικο! :)

 

συνδιαζεις πολυ ωραια την τεχνικη με την μελωδια και την μουσικoτιτα :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξεκινήσω δηλώνοντας το θαυμασμό μου για την τεχνική σου. Παρόλο που γενικά, αυτό το στυλ κρουστού παιξίματος της ακουστικής δε μου λέει κάτι, είναι προφανές ότι τεχνικά το έχεις φτάσει σε ένα υψηλό επίπεδο.

 

Πέραν αυτών, υπάρχουν όντως θεματάκια με το χρόνο σου και δεν είναι θέμα σύνθεσης (τα εντοπίζω κυρίως στο αριστερό σου χέρι, το δεξί μου ακούγεται αρκετά σωστό). Ειδικά σε αυτό το κομμάτι που τονίζεται η θέση τουλάχιστον κάθε δεύτερο τέταρτο, είναι νομίζω σημαντικό το κομμάτι να παιχτεί μετρημένο. Δε θα στα έλεγα όλα αυτά βέβαια πριν βάλω να ακούσω το original όπου ο Mongrain το παίζει λες και ακούει μετρονόμο.

 

Σε κάθε περίπτωση, εξαιρετικό το παίξιμό σου.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

darshan και Sakis_Gallo σας ευχαριστω πολυ! 

 

Jazzjoker φιλε μου ευχαριστω για τον χρονο σου να το τσεκαρεις και να μου στειλεις,εκτιμαω πολυ την γνωμη σου!

Βασικα επειδη με τον Erik Mongrain προσωπικα μαθαινω κιθαρα η γνωμη μου ειναι οτι φυσικα και δεν παιζω το ιδιο τελεια με αυτον,εχεις δικιο(κανεις στον κοσμο δεν πιστευω πως μπορει αυτη τη στιγμη + παιζει γυρω στα 18 χρονια παραπανω απο μενα).Μετραει να δεις ομως και αλλα ατομα που το εχουν δοκιμασει εκτος του Mongrain για να δεις ποσο κοντα ειμαι η οχι.

Χαιρομαι που σου αρεσε η τεχνικη μου φιλε,σε ευχαριστω!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Σώτο. Παίζεις εξαιρετικά αυτό το πολύ δύσκολο κομάτι με πολύ καλή τεχνική. Ζηλεύω  ;D Σε σχέση με το ρυθμό το κρατάς πολύ καλά εκτός από ένα σημείο που λίγο σου φεύγει περίπου στη μέση, επουσιώδες όμως κατά την γνώμη μου.

Δεν είμαι τόσο φίλος του Mongrain, ο οποίος βέβαια είναι εξαιρετικός, αλλά δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να φτάσει τον Andy mcKee ή τον Antoine Dufour στο επίπεδο της σύνθεσης. Όσα κομμάτια του έχω ακούσει είναι μεν εγκεφαλικά και πολύ δύσκολα τεχνικά αλλά τους λείπει (κατά την ταπεινή μου γνώμη) η έμπνευση στη μελωδία που έχουν πχ. οι προαναφερθέντες. Αλλά περί ορέξεως....

Συγχαρητήρια και πάλι

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου