Προς το περιεχόμενο

The boys are back in town-Spyros Delta-atav cover


atav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ιδέα έπεσε στο τραπέζι πριν λίγο καιρό για να πάρω μυρωδιά πώς είναι να ηχογραφείς κανονικά, με το βούρδουλα απο πάνω , και την κάμερα μπροστά μου! Πρώτη απόπειρα λοιπόν, ούτε λόγος για one take και άλλα τέτοια όμορφα απο την αφεντιά μου, φαίνεται άλλωστε και στην εικόνα! Θεωρήσαμε ότι έπρεπε να ρίξουμε το βάρος στην ηχογράφηση και όχι στο να βγεί σερί το βίντεο. Φυσικά εκείνος εκνευριστικά όπως πάντα το έγραψε νεράκι

Το θετικό της όλης υπόθεσης είναι πως σταδιακά ξεπερνούσα το άγχος και είδα ΠΟΣΑ ΛΑΘΗ καταλαβαίνεις ότι κάνεις όταν ακούς ξανά αυτά που μόλις έπαιξες... Μεγάλο σχολείο...

Κριτικές εννοείται ευπρόσδεκτες! Πυροβολήστε, έρχονται κι άλλα εν καιρώ, με μεγαλύτερη πίεση γιατί όπως λέει, με χάιδεψε επειδή ήταν πρώτη φορά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ακούστηκε πολύ καλό, ίσως στο μέλλον να γίνεται ακόμα καλύτεροι. Σημασία πάντως έχει ότι το διασκεδάζετε!

Επειδή παίζω και εγώ τραγούδια των lizzy, το backing track που το βρήκατε? και τι κούρδισμα είχατε?

Καλές πενιές...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπαιγμένες οι κιθάρες και μπράβο.

 

Δύο πραγματάκια δεν μου μου έκατσαν όμως:

α. ο ήχος στις κιθάρες είχε πολύ gain / όγκο για το συγκεκριμένο κομμάτι

β. το πανάρισμα ξεχώριζε άσχημα τη διφωνία + η δεύτερη κιθάρα ήταν πολύ δυνατά.

 

Χαζη ερωτηση αλλα εχω καει απο τα μαθηματικα..

 

η φωνη ειναι απο το cd η τραγουδαει καποιος για το cover?

 

Η αυθεντική είναι αλλά μάλλον έχουν ξυριστεί κάποιες συχνότητες όταν έβγαλαν τις κιθάρες και το έκαναν bt.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου