Προς το περιεχόμενο

ΛΑΜΠΑΤΕΣ (FAKE???) ΠΕΤΑΛΙΕΡΕΣ VOX


Satanas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα ψαρώνουν πάρα πολλοί με το θέμα της λάμπας. Προσωπικά η vox μου άρεσε όπως μου αρέσει και ότι blackstar γκάζι έχω ή έχω ακούσει και χέστηκα αν ειναι λάμπα ή κάτι που μοιάζει με λάμπα και αν ειναι λυχνάρι ή αν βγαίνει η παραμόρφωση απο εκείνο το κύκλωμα που ειναι μεν αλλα δεν ειναι στη λάμπα και τρέχα γύρευε. Σαρεσει, αγοράζεις, δεν σου άρέσει το αφήνεις για τον επόμενο...τι συζητάμε τώρα...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Φυσικα και υπαρχουν και τις περισσοτερες φορες ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ  ;D (ειδικα αν μιλαμε για ενισχυτες κιθαρας) μια και ενας απο τους λογους που η TL ΟΝΤΩΣ σπερνει ειναι ΚΑΙ η λαμπα της. ;D

 

Τωρα marketing gimmicks χρησιμοποιουν ΟΛΕΣ οι εταιρειες ακομα και οι πλεον ευηποληπτες....δε χαλασε και ο κοσμος....

 

αλλωστε οπως σου ειπα και παραπανω αν δεν σου αρεσει απλα δεν το αγοραζεις.

SF θες να πεις οτι ο,τι εχει λαμπα μας αρεσει ετσι κι αλλιως? Εγω δεν ειπα πως το οτι σου αρεσει καποιο μηχανημα ΔΕΝ οφειλεται στις λαμπες. Ειπα οτι δεν εχει σημασια ΠΟΥ οφειλεται! Πας στο αλλο ακρο και στην ουσια λες ''αν εχει λαμπα, παρτο! Θα σου αρεσει.''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, φυσικα δεν πιστευω κατι τετοιο. Αλλα εγω ρωτησα ΕΣΑΣ τι πιστευετε. Οχι οποιονδηποτε μουσικο!

Όπως βλέπεις έχουμε μια υγιή διαφωνία...

Εγώ λέω οτι ειναι Marketing το λαμπιονι ο Sf και οι υπόλοιποι λένε παίζει ρόλο αλλά ακουσε την με τ ακουστικά....

Άλλος λέει τι με νοιάζει αν έχει λάμπα ή δεν έχει...

Η άποψη είναι ασν τις κ@λ@@@πιδες, όλοι έχουν από μία....

 

Υ.Γ Για Blackstar συμφωνω φίλος(δεν είμαι ηλεκτρονικός...κιθαρίστας είμαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF θες να πεις οτι ο,τι εχει λαμπα μας αρεσει ετσι κι αλλιως?

 

οχι,μπορω να σου πω τουλαχιστον 20 λαμπατους ενισχυτες που με κανουν να θελω να ξερασω... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως βλέπεις έχουμε μια υγιή διαφωνία...

Εγώ λέω οτι ειναι Marketing το λαμπιονι ο Sf και οι υπόλοιποι λένε παίζει ρόλο αλλά ακουσε την με τ ακουστικά....

Άλλος λέει τι με νοιάζει αν έχει λάμπα ή δεν έχει...

Η άποψη είναι ασν τις κ@λ@@@πιδες, όλοι έχουν από μία....

 

Υ.Γ Για Blackstar συμφωνω φίλος(δεν είμαι ηλεκτρονικός...κιθαρίστας είμαι)

Οταν λες λαμπιονι εννοειςτο led, ή την λαμπα? Γιατι προσωπικα καταλαβα το thread σαν ειδηση οτι η λαμψη ειναι απο led και οχι απο λυχνια. Τωρα πλεον μιλαμε για το αν οι λαμπες στα πεταλια κανουν διαφορα. Ειναι δυο διαφορετικα θεματα. Anyway, δεν σου ειπα οτι κακως εχετε αυτην την υγιη διαφωνια. Αλλα αν τοποθετηθεις στην αποψη οτι ''ναι, δεν εχει σημασια αν εχει λαμπα η οχι, αλλα εχει σημασια μονο αν μου αρεσει η οχι'', τοτε κανοντας αυτη τη συζητηση συμβαλλεις στην επικρατηση της παραπανω νοοτροπιας των μουσικων που ανεφερες...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα, με σειρά απόκτησης, τις behringer v-amp3, zoom g2, digitech rp1000 και vox tl Se. Για τα γούστα, τα ακούσματα και τις ανάγκες μου, η vox μου άρεσε περισσότερο (χωρίς να κάθομαι να σκέφτομαι, αν αυτό οφείλεται στη λάμπα ή όχι).

 

Το thread του ΟΡ, όπως το καταλαβαίνω εγώ, είναι περισσότερο μια παραίνεση προς εκείνους τους κιθαρίστες, που τώρα ξεκινάνε με το "άθλημα", ώστε να μην ψαρώνουν με τα specs και να χρησιμοποιούν και την ακοή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις αδερφέ ότι δεν υπάρχουν μουσικοί που μόλις δουν λάμπα δεν λένε χωρίς να το ακούσουν ότι σπέρνει????

 

Πιστεύω εδω μέσα ότι τουλάχιστον όσοι απάντησαν δεν έχουν ιδιαίτερα τέτοια κολλήματα.

Και αυτό γούστο είναι πάντως είτε ηχητικό είτε όχι. Πριν κάτι χρόνια το είχα δεί και εγώ το βιντεάκι και μου είχε κάνει εντύπωση. Θυμάμαι όμως ότι είχα βρει 2-3 ακόμα βιντεάκια που απέρριπταν το πρώτο που έβαλες. Οπότε δεν μπορείς να στηρίζεσαι στο τι ποστάρει ο καθένας στο youtube. Το μόνο που θα σου έλεγα να στηρίζεσαι είναι στο αυτί σου (ή τα αυτιά σου). Σου κάνει? Αν ναι τότε τι σημασία έχει αν έχει γλόμπο (λάμπα) ή δεν έχει ή αν γράφει πάνω vox,fender κλπ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες λαμπιονι εννοειςτο led, ή την λαμπα? Γιατι προσωπικα καταλαβα το thread σαν ειδηση οτι η λαμψη ειναι απο led και οχι απο λυχνια. Τωρα πλεον μιλαμε για το αν οι λαμπες στα πεταλια κανουν διαφορα. Ειναι δυο διαφορετικα θεματα. Anyway, δεν σου ειπα οτι κακως εχετε αυτην την υγιη διαφωνια. Αλλα αν τοποθετηθεις στην αποψη οτι ''ναι, δεν εχει σημασια αν εχει λαμπα η οχι, αλλα εχει σημασια μονο αν μου αρεσει η οχι'', τοτε κανοντας αυτη τη συζητηση συμβαλλεις στην επικρατηση της παραπανω νοοτροπιας των μουσικων που ανεφερες...  :)

Φίλος είμαι ξεκάθαρος σ αυτο που πιστεύω...

Marketing Trick not Sound difference

 

Απο mustafank

Το thread του ΟΡ, όπως το καταλαβαίνω εγώ, είναι περισσότερο μια παραίνεση προς εκείνους τους κιθαρίστες, που τώρα ξεκινάνε με το "άθλημα", ώστε να μην ψαρώνουν με τα specs και να χρησιμοποιούν και την ακοή τους.

 

αυτο ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος είμαι ξεκάθαρος σ αυτο που πιστεύω...

Marketing Trick not Sound difference

Ok, παω πασσο. Και ζητησα και προκαταβολικα συγνωμη αν σας τη σπαω, ετσι? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου