Προς το περιεχόμενο

Roland JV-2080


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σ'ολους τους φίλους αυτού του forum! Θα ήθελα την βοηθειά σας στο εξής: Έχω ένα Roland JV-2080 και θα ήθελα να το πουλήσω, αλλά δυστυχώς ενώ το module είναι σε άψογη κυριολεκτικά κατάσταση, η οθόνη του μπροστά έχει ένα ράγισμα. Ξέρει κανείς μήπως κάπου όπου θα μπορούσα να το επισκευάσω και περίπου τι κόστος πρέπει να περιμένω να έχει μια τέτεια επισκευή; Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το ράγισμα είναι στον κρύσταλλο της ίδιας της οθόνης εσωτερικά ή στο προστατευτικό διάφανο πλαστικό της οθόνης εξωτερικά;

Η οθόνη λειτουργεί; εμφανίζει γράμματα - ενδείξεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το ράγισμα είναι δυστυχώς στον κρύσταλλο της ίδιας της οθόνης εσωτερικά και η οθόνη δεν εμφανίζει γράμματα - ενδείξεις...εγώ λειτουργώ το module μέσα από το DAW στον υπολογιστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η μία λύση είναι να το επισκευάσεις.

Η άλλη λύση είναι να το πουλήσεις όπως είναι με ραγισμένη οθόνη.

Άλλωστε για κάποιον που γνωρίζει, το συγκεκριμένο μηχάνημα είναι πλήρως ελεγχόμενο μέσω MIDI. Ειδικά εάν πρόκειται για χρήση Studio αλλά και Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και πάλι. Να το πουλήσω θέλω, αλλα δεν ξέρω τι τιμή μπορεί να πιάσει με ραγισμένη οθόνη. Γενικά υπάρχει κάποια ένδειξη ως προς την τιμή για ένα τέτειο module στην αγορά αυτή τη στιγμή; Το συγκεκριμένο έχει και ένα Bass & Drums expansion card. Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σχετικά με την τιμή, αν και πολύ σχετικό, μπορείς να δεις στο περίπου στις αγγελίες.

Για παράδειγμα υπάρχει αυτή την στιγμή ένα JV-2080 με δύο επεκτάσεις στα 250 ευρώ.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=105996

 

Επίσης ένα XV-3080 (νεότερο μοντέλο) πουλήθηκε στα 290 ευρώ.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=127249

 

Χωρίς να σημαίνουν τίποτα όλα αυτά σχετικά με τις τιμές.

Ο καθένας όσο θέλει πουλάει. Είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολυ και πάλι! Γενικά άν το πάω για επισκευή για τι κόστος περίπου πρέπει να κοιτάζω? Επίσεις υπάρχουν ανταλακτικά για τέτειου είδους modules και πού θα ήταν καλύτερα να το πάω για service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ξεκίνα απο την επίσημη αντιπροσωπεία. Αντι να παίρνεις υποψίες απο εμας, ένα τηλέφωνο θα σου δώσει απαντήσεις. Πληροφορίες στα www.stollas.gr και www.roland.gr

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks admin, τη λύση αυτή την είχα στο μυαλό μου ούτως η άλλως κ'εγώ, απλά είπα να ρωτήσω στο forum σε περίπτωση που κάποιος είχε καμμιά εναλλακτική να προσφέρει! Άλλωστε γι'αυτό δεν υπάρχουν τα fora?  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου