Προς το περιεχόμενο

Επανέκδοση Proco Whiteface Rat!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τρελάθηκαν στο Thomann? Πώς και πουλάνε το παλιό καλό Rat?? Σήμερα το είδα και έπαθα πλάκα, η τιμή βέβαια είναι Απλησίαστη και Πολύ Υψηλή για distortion...!! Ευτυχώς έχω το παλιό καλό Vintage Rat και δεν χρειάζεται να το πάρω!!  ;D

 

Δείτε και μόνοι σας:

 

http://www.thomann.de/gr/proco_whiteface_rat.htm

 

Πού τα βρήκαν απο το Ebay? ή έκανε επανέκδοση η εταιρία και δεν το ξέρω???  ;D ;D ;D ;D ;D ;D Πάντως αν έκανε επανέκδοση μάλλον έκανε ένα σωστό βήμα προς τα μπροστά γιατί τα καινούργια Rat που κυκλοφορούσαν με το κινέζικο το Chip ήταν πατάτα αν δεν τα Modαρες.

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επανέκδοση είναι...

Περί ορέξεος κολοκυθόπιτα, αλλά 250 ευρώ για το rat ρε γαμώτο;

 

Καλά, στο κόσμο τους είναι;  :o

 

Adam Smith my ass... εαν ο άνθρωπος λειτουργούσε λογικά στην οικονομία, όλοι θα είχαν πάει σε ψηφιακές πεταλιέρες.  ;D

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...και 'γω το έχω το 90s Reissue και είναι φοβερό πετάλι αλλά 248 ευρώ για το RAT εν έτει 2010 είναι τουλάχιστον αστείο. Από τότε που το RAT ήταν ένα από τα καλύτερο distortion έχουν βγεί 5 δις πετάλια. Το OCD V4 και το ZVex B.O.R που μου έρχονται έτσι πρώτα το μυαλό (αν και το β' έχει περισσότερο muff voicing) είναι κλάσεις ανώτερα πετάλια από αυτό και μάλλον είναι και φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι reissue.... Πρώτα, ως εταιρία, έχεις ένα καλό και διάσημο προιόν, μετά το κάνεις φτηνιάρικο και το πουλάς χρόνια έτσι, χαλάς τη φήμη του και αργότερα το ξανακυκλοφορείς στην καλη αρχική του μορφή και το πουλάς μια περιουσία (όσο δεν έκανε ποτέ).

Δεν το εχω ακούσει, δεν έχω λόγους να πιστευω πως δεν είναι καλό reissue, αλλά... τα νεύρα μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι reissue.... Πρώτα, ως εταιρία, έχεις ένα καλό και διάσημο προιόν, μετά το κάνεις φτηνιάρικο και το πουλάς χρόνια έτσι, χαλάς τη φήμη του και αργότερα το ξανακυκλοφορείς στην καλη αρχική του μορφή και το πουλάς μια περιουσία (όσο δεν έκανε ποτέ).

Δεν το εχω ακούσει, δεν έχω λόγους να πιστευω πως δεν είναι καλό reissue, αλλά... τα νεύρα μου!!!

 

Κι εγώ μόλις το είδα άρχισα να αποκτώ ένα θέμα με τα νεύρα μου χαχαχαχα!  ;D ;D ;D

 

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Περί ορέξεος κολοκυθόπιτα, αλλά 250 ευρώ για το rat ρε γαμώτο;

 

 

Το ίδιο είπα κι εγώ μόλις το είδα........ υπερτιμολόγηση στο έπακρον....όσο δεν παίρνει άλλο που λένε....

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω πολυ εμπειρια απο ντιστορσια αλλα επεσε στα χερια μου πλακετα απο ρατ του 80 κ το εφταξα συνολικα με 30 ευρω κ σκοτωνει.Εχει απιστευτη χροια σαν μπουστ .Αλλαζει ολη η κιθαρα.

 

Το χει ο  jam για οσους ενδιαφερονται κ το χει πιο φτηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω πολυ εμπειρια απο ντιστορσια αλλα επεσε στα χερια μου πλακετα απο ρατ του 80 κ το εφταξα συνολικα με 30 ευρω κ σκοτωνει.Εχει απιστευτη χροια σαν μπουστ .Αλλαζει ολη η κιθαρα.

 

Το χει ο  jam για οσους ενδιαφερονται κ το χει πιο φτηνο

 

Συμφωνώ φίλε μου, τουλάχιστον ο Jam το φτιάχνει και πιο φθηνό και με official υλικά (αλλα έχει και πολύ ωραία overdrive type δική του έκδοση)!  :)

 

Δεν είναι Κλέφτης σαν του κυρίους της Proco.....!  >:(

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Nαι ο JAM πάντα χρησιμοποιεί φοβερής ποιότητας υλικά και έχει και καταπληκτικό αυτί όντας και ο ίδιος μουσικός (το σημαντικότερο), παρ' όλα αυτά το δικό του RAT έχει ελαφρώς διαφορετικό voicing από το original (πιο fuzzy). Όχι καλύτερο ή χειρότερο, απλά διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό βέβαια... Για δείτε τιμές για τα reissue των tubescreamer... Γιατί μη μου πείτε ότι αξίζει περισσότερο από τα 6,454,839 κλώνους που έχουν βγει τις τελευταίες δεκαετίες...  ::)

 

Έχω ένα original RAT και μάλιστα, επειδή δεν το πολυχρησιμοποιώ (έχει πλέον μόνο συναισθηματική αξία) σκέφτηκα να το βγάλω στις Αγγελίες. Κοιτάζοντας για τιμές στο ebay, καράφλιασα με ό,τι είδα...  :o Είναι προφανές ότι δεν θα το πάρει κανείς αν το βγάλω τόσο, εκτός αν είναι συλλέκτης. Αυτό το κατανοώ... αλλά τα reissue (γενικά!) σε τέτοιες τιμές είναι μεγάλο παραμύθι.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου