Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ενισχυτή


YFCBanana

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά ο κινέζος έχει βελτιωθεί θα έλεγα. Τα Q&A τμήματα των εργοστασίων παραγωγής (για μουσικά πάντα και όχι αναπτήρες) έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. Τώρα αν είναι κάτι να χαλάσει δεν σημαίνει ότι απαραίτητα φταίει ο κινέζος. Μου είχε τύχει σε κεφάλι GK (usa όχι κινεζιά) να κ*&^σει μέντες...ευτυχώς είχα εναν ampeg ενός συμπολεμιστή στην καβάντζα που έπαιξα.

Εγώ θα έλεγα ότι η κινεζικης κατασκευής ενισχυτές ναι μεν έχουν περισσότερες πιθανότητες σφάλματος αλλά πια πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο μέγάλη η διαφορά απο αμερικανο-ευρωπαικούς ενισχυτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο κινέζος έχει βελτιωθεί θα έλεγα......

 

Εγώ θα έλεγα ότι η κινεζικης κατασκευής ενισχυτές ναι μεν έχουν περισσότερες πιθανότητες σφάλματος αλλά πια πιστεύω ότι δεν είναι και τόσο μέγάλη η διαφορά απο αμερικανο-ευρωπαικούς ενισχυτές.

 

Προσοχή γιατί δεν λέω το απλοϊκό (το λέω ευγενικά) το Κινέζικο κακό - αλλά το ΓερμανικοΑμερικανικοΣουηδικό καλό.

Τώρα πως μπορεί κανείς να αντιληφθεί και πόσο αξιολογεί κανείς την συνέπεια και την φερεγγυότητα, είναι προσωπική υπόθεση. ;)

 

Δεν με προσέχεις....  ;) ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η φερεγγυότητα ή να το πω καλύτερα η σιγουριά που σου εμπνέει το gear που κουβαλάς μαζί σου, είναι το Α και το Ω.

 

Όπως είπε και ο Κώστας, πας να παίξεις, τον πίνεις και... τα μαγαζιά είναι κλειστά εκείνη την ώρα.

 

Προσωπικά όσο και αν μου άρεσε ο Reidmar (ο δεύτερος, που έπαιζε) δεν θα τον αγόραζα, γιατί με κρέμασε μια φορά.

 

Αντίθετα, για τον GK που έχω (σχεδόν δύο χρόνια), παρότι Κίνα, έχει παίξει παντού (φτου φτου φτου) και δεν με έχει κρεμάσει ποτέ.

 

Οπότε λόγω καλής εμπειρίας τον θεωρώ αξιόπιστο.

 

Αλλά και πάλι θα πω, είναι πως θα κάτσει το ζάρι: Ο Gommer με τον αμερικάνικο GK την πάτησε, εγώ με τον κινέζικο EBS, άλλος με κάποιον άλλο...

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Terry ποιόν GK έχεις?

 

(και σορρυ για το οφτόπικ)

 

MB112 πρώτης γενιάς, αν θυμάμαι καλά. Που θυμάμαι γιατί τον έχω κι εγώ. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nice!

 

Αυτός με την τετράγωνη ασημένια γρίλια σωστά? Την κοίταζα κι εγω αυτή τη σειρά πριν κάνω τις δικές μου αγορές, κυρίως τον 115.

 

Σε πρόβα/live στέκεται κανονικά από θέμα έντασης και παρουσίας στα χαμηλά?

And I know, I’m going right into the storm

And I know, I’m gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πρόβα/live στέκεται κανονικά από θέμα έντασης και παρουσίας στα χαμηλά?

 

Σε πρόβα ναι, κομπλέ. Σε live ως monitor, επίσης απροβλημάτιστα. Να βγω μπροστά δεν έχω δοκιμάσει, αλλά νομίζω πως με ένα μεγάφωνο δύσκολα κουνάς αρκετό αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θα μπορουσες ισως να δεις και τους Phil Jones για αυτο που τον θελεις...

          http://philjonesbass.com/store/bass/bass-cub-bg-100/

O συγκεκριμενος ειναι πολυ κοντα στα λεφτα που δινεις (λιγο παραπανω)...

Εγω αυτον εχω και ειναι σουπερ.Βεβαια δεν ξερω αν εχεις ηδη προχωρησει σε αγορα.     

Παντως (αναφορικα σε αλλες απαντησεις) το θεμα ειναι και με 'τι' υλικα δουλευει αυτος που φτιαχνει τους εκαστοτε ενισχυτες ειτε ειναι κινεζος ειτε ειναι Αμερικανος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου