Προς το περιεχόμενο

Μουσικες διακοπες


Gianniss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτηκατε ποτε την ωρα που παιζετε μουσικη, να σταματησετε για πολυ λιγο και να συνεχισετε αμεσως μετα? Ξερω, ξερω...δεν το σκεφτηκατε!

Ας πουμε οτι παιζετε καποιο σολο(σε οποιοδηποτε οργανο, ακομα και στη φωνη). Ας πουμε οτι οι νοτες που παιζετε ειναι c-d-e-f-g-a-b-c. Δοκιμαστε να παραλειψετε ασπουμε την e. Αντι γι'αυτην, μην παιζετε τιποτα! Μπορειτε να παραλειψετε και δυο συνεχομενες νοτες. Γενικα το σταματημα μπορει να διαρκεσει απο πολυ λιγο, εως αρκετα. Αναλογα με το ποσο εσεις θελετε. Το σημαντικο ειναι στο σταματημα να μην παιζετε τιποτα. Να ειναι κενο! Θα δειτε ποσο ωραια θα αλλαξει η μελωδια σας. Ονομαζω αυτα τα σταματηματα ''μουσικες διακοπες''.

Δοκιμαστε το και πειτε εντυπωσεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλος, οι "μουσικές διακοπές" μπορούν να εφαρμοστούν και σε παίξιμο με ακκόρντα;

 

Ή είναι, μόνο, για σολάρισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος, οι "μουσικές διακοπές" μπορούν να εφαρμοστούν και σε παίξιμο με ακκόρντα;

 

Ή είναι, μόνο, για σολάρισμα;

 

Ωχ...καλα το συνηθισμενο τρολλαρισμα. Δεν πειραζει φιλε μου...οσοι καταλαβουν καταλαβαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ...καλα το συνηθισμενο τρολλαρισμα. Δεν πειραζει φιλε μου...οσοι καταλαβουν καταλαβαν...

 

τρολλάρισμα και καλά...Ίσως κάποιος δάσκαλος μουσικής να μπορούσε να μας διαφωτίσει, εδώ, για να μην αφήνουμε κενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εννοείς ότι την ώρα εκείνη που κανονικά θα έπαιζε μια νότα ή όπως τις λέω εγώ "Σερίφης" δεν θα παίξουμε τίποτα έτσι ώστε να ακουστεί ένα κενό ας πούμε;

Θα πρόκειται δηλαδή για μία παύση ή όπως το λέω εγώ "νότια πολιτεία" χωρίς νότα, δηλαδή "Σερίφη". Με τον τρόπο αυτό νομίζω θα γίνει κατανοητό σε όλους. Η παύση είναι μια "νότια πολιτεία" χωρίς "Σερίφη".

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

' Ήξερα να παίζω μουσικές στις διακοπές. Τώρα θα παίζω διακοπές στις μουσικές'

 

Να γίνει sticky, παρακαλώ τους μοδς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που εχω και αυτο το θετικο feedback απο εσας παιδια. Αυτοι οι mods μονο παρατηρησεις ξερουν να κανουν. Δεν παραδεχονται ομως οτι ο,τι γραφω ειναι πρακτικα σωστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου