Προς το περιεχόμενο

Μουσική μαζι με σκηνοθεσία


Kin245

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εστω οτι ειμαι μουσικος και θελω να παραξω ενα επαγγελματικο βιντεο,με μουσικη, με σεναριο που εχω γραψει ο ιδιος.Τι πρεπει να κανω; Που να απευθυνθω;Πως θα βρω τον καταλληλο σκηνογραφο κτλ; Εχει η Ελλαδα τις προδιαγραφες για κατι τετοιο;Ποσο θα κοστισει;  ???

There it was the land of decay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγεται όμορφο όνειρο. Άραγε μπορείς να το πληρώσεις;

 

Εγώ στη θέση σου θα επικοινωνούσα απευθείας με εταιρίες τηλεοπτικών παραγωγών.

Με το συγκεκριμένο keyword βρίσκεις πολλές στo internet, πχ δες εδώ:

 

http://directory.in.gr/ShowEntities.aspx?deid=1946

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το κοιταξω το λινκ.Ουσιαστικα,θελω να πετυχω ενα παντρεμα μεταξυ μουσικης και εικονας.Θελω να φτιαξω κατι αισθητικο με ηλεκτρονικη μουσικη και βιντεο.Να εχουν ατμοσφαιρα και να προκαλουν μυστηριο.Για να το κανω αυτο πρεπει να συνεργαστω και με ατομα που θα τους φανει ενδιαφερον.Καναλια δεν θελω με τιποτα.Θα ητανε το ονειρο μου να κρατησω την καλλιτεχνικη ελευθερια μου και να φτιαξω ενα τετοιο project.Το σεναριο το χτιζω απο τωρα.Βασιζεται στην ελληνικη μυθολογια και σε ολες τις ιστοριες που μεγαλωσαμε οταν ημασταν μικροι.Θελω να θιξω διαφορα προβληματα της κοινωνιας μας και να φερω πιο κοντα κοσμο με αυτον τον τροπο.Ολα αυτα τα λεω περιπου για να καταλαβεις τι θελω.Μου φαινεται ομως καστρο απορθητο ολο αυτο,το να βρεις τοσα ατομα να συνεργαστεις και να βγαλεις ενα εξαιρετικα ποιοτικο αποτελεσμα σε δεδομενα Ελλαδας και οικονομικης κρισης :( .Για τωρα κανω μικρα βηματακια βαζωντας σαν προτεραιοτητα την εισαγωγη μου στο μουσικο πανεπιστημιο.Απο εκει περα θα κανω οτι μπορω.Θα ηθελα τοοοσο πολυ ομως.Αλλα μου φαινεται αδιανοητο.Για αυτο ρωταω και τις συμβουλες σας εδω.

There it was the land of decay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μου φαινεται ομως καστρο απορθητο ολο αυτο,το να βρεις τοσα ατομα να συνεργαστεις και να βγαλεις ενα εξαιρετικα ποιοτικο αποτελεσμα σε δεδομενα Ελλαδας και οικονομικης κρισης :( .

 

το αντίθετο συμβαίνει... πλέον (και σίγουρα για όσο θα διαρκεί η κρίση) μπορείς να κάνεις εύκολα, πράγματα που όντως πριν μερικά χρόνια φάνταζαν "όνειρα θερινής νυκτός" ...

 

δε μιλάμε για "τσάμπα" (ένα μικρό κεφάλαιο ανάλογο με τον στόχο σου θα το χρειαστείς) αλλά το κόστος έχει πέσει στο ένα δέκατο... οι άνθρωποι του χώρου της εικόνας στην Ελλάδα ψάχνουν πια "μεροκάματο" για να θρέψουν τις οικογένειες τους και σχετικά εύκολα μπορείς να βρεις έναν αξιόλογο σκηνοθέτη να συνεργαστείς σε μια παραγωγή που θα κοστίσει  χρήματα που και ένας "κοινός θνητός" μπορεί πλέον να διαθέσει (πάντα τηρουμένων των αναλογιών)...

 

τώρα αν ονειρεύεσαι "χολυγουντιανή" παραγωγή με ένα δυο χιλιάρικα, όχι δεν γίνεται.... ένα "αξιοπρεπές" video clip όμως ναι...

 

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αν ονειρεύεσαι "χολυγουντιανή" παραγωγή με ένα δυο χιλιάρικα, όχι δεν γίνεται.... ένα "αξιοπρεπές" video clip όμως ναι...

 

Προφανως χολυγουντιανη παραγωγη δεν γινεται με τιποτα.Θελω απλα ενα συγχρονο βιντεο υψηλης ποιοτητας με καποια συγκεκριμενα αισθητικα χαρακτηριστικα και με ανθρωπους προθυμους να καταλαβουν τι θελω να δειξω.Σουρεαλισμος κατα βαση.

There it was the land of decay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες έναν μικρομηκά σκηνοθέτη που σ' αρέσει η δουλειά του ή πήγαινε στο επόμενο Φεστιβάλ Φανταστικού κινηματογράφου και βρες έναν μικρομηκά που θα σ' αρέσει η δουλειά του .

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Βρες έναν μικρομηκά σκηνοθέτη που σ' αρέσει η δουλειά του ή πήγαινε στο επόμενο Φεστιβάλ Φανταστικού κινηματογράφου και βρες έναν μικρομηκά που θα σ' αρέσει η δουλειά του .

Το θέμα μου είναι πώς τον βρίσκω και τον προσεγγίζω:!  ???

There it was the land of decay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου