Προς το περιεχόμενο

Metallica Black Album Guitar Tone Test


teddyboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πεθαίνω όταν βλέπω τέτοιες συζητήσεις με ΤΟΣΗ λεπτομέρεια από αυτιά ραδιογωνιόμετρα  :D

 

Στο προφίλ σου δεν φαίνεται,οπότε σε ρωτάω.Σοβαρά και χωρίς ίχνος ειρωνίας...

Τι ηλικία έχεις;

 

'Εχω περιέργεια να μάθω γιατί απ' όσο μπορώ να σε παρακολουθήσω,οι θέσεις σου στα διάφορα νήματα συνοψίζονται πολύ συχνά στα εξής:

Νομίζετε ότι ξέρετε να αγοράζετε.

Νομίζετε ότι ξέρετε να πουλάτε

Νομίζετε ότι ξέρετε να ακούτε.

Νομίζετε ότι ξέρετε να στήνετε εξοπλισμό.

Νομίζετε...γενικώς.

Και βέβαια η υπογραφή σου της "να μην ξεχνιόμαστε" φάσης.

 

Αν το παραπάνω έχει να κάνει με το νεαρό της ηλικίας σου,τότε έχει καλώς.

Αν όμως απλά έτσι σκέφτεσαι,τότε καλό θα ήταν να το κρατάς για τον εαυτό σου και να μην σπεύδεις να το επαναλαμβάνεις με την πρώτη ευκαιρία.

 

Αυτά φιλικά και ζητώντας συγνώμη από τον op για το highjack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας λεει απλα τη γνωμη του όσο κι αν δεν σου αρέσει εσενα...σε forum βρίσκεσαι

Aν κατι σε χαλάει σε καποιον-ους απλά γελάς και δεν επιτίθεσαι επί προσωπικού ζητώντας συγγνώμες από OP για το κοινό αίσθημα ή ψάχνοντας συμμάχους στο κράξιμο...

To τι θα κάνω εγώ ΕΣΕΝΑ δεν σε αφορά ΚΑΘΟΛΟΥ...υποδείξεις όχι σε μένα.

Ο καθείς, Γράφει αυτό που θέλει, ότι κι αν είναι αυτό και απο εκει και πέρα υπάρχουν και οι Διαχειριστές...

Σ ευχαριστώ και για τη διαφήμιση(παρότι αυτά που γράφεις δεν στέκουν, εκτός κι αν είσαι luthier  ;D)

 

Btw ούτε στο δικο σου προφίλ έχεις ηλικία, να υποθέσω κι εγώ ότι είσαι 12??

Όχι δεν θα το πω... :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται πως έχει παραπάνω μεσαία του φίλου σε σχέση με το αυθεντικό; Επίσης λίγο πιο αυξημένα μπάσα και αρκετά πιο πάνω στη μίξη.

 

Μike απλά μου θύμισαν Pantera, που γενικά δεν είχαν καλές σχέσεις με το mid control, εκτός από τα lead βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεθαίνω όταν βλέπω τέτοιες συζητήσεις με ΤΟΣΗ λεπτομέρεια από αυτιά ραδιογωνιόμετρα  :D

 

Ο φίλος πόσταρε κάτι με την πρόθεση να λάβει κάποιο feedback όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε παιδιά,είναι ΛΑΘΟΣ το να μπορείτε να ξεχωρίσετε την έλλειψη ή την υπερβολή σε συχνότητες.Το ανθρώπινο αυτί ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ συχνότητες,όλα ένα ίσωμα είναι.

 

Εννοειται ότι όλα είναι ίδια.Η Jojo βγάζει ίδια πετάλια με την Wampler,η Harley Benton ίδιους ενισχυτές με τη Fender.Όλα είναι ίδια και όποιος λέει το αντίθετο είναι κομπλεξικός με τα brands και τις τιμές.

 

Τι τα παίρνετε τα EQ και όλα αυτά τα μαραφέτια;Απορώ και με τους ενισχυτές και οτιδήποτε έχει να κάνει με ήχο.Τι τα έχουν τα μπας-μιντ-τρεμπλ;;Το on/off είναι αρκετό,αφού όλα ίδια ακούγονται.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας λεει απλα τη γνωμη του όσο κι αν δεν σου αρέσει εσενα...σε forum βρίσκεσαι

Aν κατι σε χαλάει σε καποιον-ους απλά γελάς και δεν επιτίθεσαι επί προσωπικού ζητώντας συγγνώμες από OP για το κοινό αίσθημα ή ψάχνοντας συμμάχους στο κράξιμο...

To τι θα κάνω εγώ ΕΣΕΝΑ δεν σε αφορά ΚΑΘΟΛΟΥ...υποδείξεις όχι σε μένα.

Ο καθείς, Γράφει αυτό που θέλει, ότι κι αν είναι αυτό και απο εκει και πέρα υπάρχουν και οι Διαχειριστές...

Σ ευχαριστώ και για τη διαφήμιση(παρότι αυτά που γράφεις δεν στέκουν, εκτός κι αν είσαι luthier  ;D)

 

Btw ούτε στο δικο σου προφίλ έχεις ηλικία, να υποθέσω κι εγώ ότι είσαι 12??

Όχι δεν θα το πω... :-X

 

Είδα το ποστ σου όταν κανείς ακόμη δεν είχε απαντήσει και σκέφτηκα "μα τι κάνει ΠΑΛΙ αυτός; το πάει για καυγά απο το πουθενά;;"

 

Και βέβαια η συνέχεια με δικαίωσε, τα κατάφερες

 

Εύχομαι κάποια στιγμή να το δεις αλλιώς

 

Λέω "κάποια στιγμή" γιατί προς το παρόν είσαι προφανώς εντελώς ανέτοιμος, ανεξάρτητα από την ηλικία σου

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!! Τσεκάρετε, αν θέλετε, ένα μικρό τεστ που έκανα, προσπαθώντας να πιάσω τον ήχο των Metallica του Black Album στις κιθάρες.

 

 

Για γνώμες κι απορίες, εδώ είμαστε...

Φίλε μου μια χαρά ΗΧΟ έφτιαξες και μια χαρά ακούγεται....

Όποιος τον ακούσει καταλαβαίνει ότι είναι ήχος Metallica...

Αν και μεταξύ μας ακούω 63KHZ παραπάνω πρίμα στο δεξί κανάλι μάλλον θα φταίει η στραβωμένη μεμβράνη απ το V30 σου ή το ένα πηνίο του EMG σου έχει μια σπείρα παραπάνω τύλιγμα  ;D ;D ;D

Τώρα για τους υπόλοιπους(λασπωτήρες), τι να κάνουμε?? ξυδάκι....

Καλές γιορτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μια χαρά ΗΧΟ έφτιαξες και μια χαρά ακούγεται....

Όποιος τον ακούσει καταλαβαίνει ότι είναι ήχος Metallica...

Αν και μεταξύ μας ακούω 63KHZ παραπάνω πρίμα στο δεξί κανάλι μάλλον θα φταίει η στραβωμένη μεμβράνη απ το V30 σου ή το ένα πηνίο του EMG σου έχει μια σπείρα παραπάνω τύλιγμα  ;D ;D ;D

Τώρα για τους υπόλοιπους(λασπωτήρες), τι να κάνουμε?? ξυδάκι....

Καλές γιορτές

 

Eσύ παιδί μου η πρέπει να είσαι 10 χρονών ή εντελώς ΒΛΑΚΑΣ. Δεν εξηγείται αλλιώς. Λες και κάναμε αρνητική κριτική στο παιδί. Μας έστειλε ένα δείγμα και δώσαμε feedback...Που κολλάνε τα ξύδια και οι λασπωτήρες...όταν μεγαλώσεις ή όταν εκπαιδευτείς αρκετά ώστε να ανέβει η νοημοσύνη σου λιγάκι και ξεφύγεις από τα δίχτυα της βλακείας, εδώ είμαστε να καμαρώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου