Προς το περιεχόμενο

Ο Δαυίδ μπορεί να νικήσει τον Γολιάθ!


S9F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Το ξέρω,δεν έχει καμμία σχέση με μουσική,κιθάρες κτλ.!Ακόμα -όμως- βουίζουν τ΄αυτιά μου από το γήπεδο και είμαι σε μία κατάσταση "μαγική"... :D(Συγχωρέστε με για την όποια δόση υπερβολής,αλλά όπως σας είπα ήδη,ακόμα δεν έχω συνέλθει! ;D)

 

   Είμαι ΑΡΗΣ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου...Όταν ήμουν πιτσιρίκι,πήγαινα στο γήπεδο ανελλιπώς.Σχετικά γρήγορα,όμως,συνειδητοποίησα,οτί κάποιοι (τουλάχιστον κάποιοι-ο Θεός να τους κανει...- "παράγοντες","πρόεδροι" και κάτι τέτοιοι κουτοπόνηροι-ούτε καν πονηροί...- τύποι),με/μας θεωρούν πρόβατο/α και το κοψα μαχαίρι.Ήμουν δεν ήμουν 15-16 χρονών.

 

   Από τότε πέρασαν άλλα 16 χρόνια και ενώ δεν πατούσα στο γήπεδο,προσπαθούσα να βλέπω όσα περισσότερα ματς της ομάδας μου μπορούσα από την τηλεόραση(ναι,Αριανός του καναπέ,όπως με πειράζει ο αδελφός μου... ;D)

 

   Για να μην τα πολυλογώ,χθες (και με έντονη παρότρυνση του αδελφού μου!),αποφάσισα να πάω ξανά και μετά από 16(!!!) χρόνια στο γήπεδο.Ήθελα να πάω και όταν παίξαμε το φιλικό με την θρυλική Boca,αλλά δυστυχώς δεν βόλεψε.

 

   Για να πω την αμαρτία μου,πιο πολύ πήγα για να δω την Atletico...Το χα-βλέπετε-χαμένο "από χέρι" το ματς και ακόμα και μία ήττα με 0-2 θα την θεωρούσα αξιοπρεπέστατη...Είχε προηγηθεί και ο ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ(σοβαρά μιλάω!) "βιασμός" του Παναθηναικού,από την επίσης Ισπανική Barcelona όπου απολύτως σοβαρολογώντας,έπρεπε να είχε χάσει με...τουλάχιστον 12-1 και είχα αγριευτεί-τρομοκρατηθεί... ;D

 

   Το ματς άρχισε... :o,έφτασε προς το ημίχρονο,άρχισε το 2ο, :o :o ,τελέιωσε... :o :o :o ...and the rest is (brilliant) history!!! 8)

 

 

Είναι κρίμα που αυτήν την ομάδα εδώ στην Ελλάδα την αντιμετωπίζουν σαν παρία,σαν να είναι ουρανοκατέβατη από άλλο πρωτάθλημα...(αλλά τι να λέμε,όταν ο Γκαγκάτσης μετά τη ΕΠΟ,πάει υπάλληλος στον ΠΑΟΚ και μετά υπάλληλος στον Ολυμπιακό...(καλά στον Ολυμπιακό ανέκαθεν ήταν,απλά τώρα είναι...κανονικά και με το νόμο!!! ::))

 

Και για να χουμε καλό ερώτημα...Εσείς τι ομάδα είστε??? (έστω "στα χαρτιά"! ;D)  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Το Ξαναδημοσιεύω κι εγώ χωρίς κανένα λόγο...  ;D

 

 

   Το ξέρω,δεν έχει καμμία σχέση με μουσική,κιθάρες κτλ.!Ακόμα -όμως- βουίζουν τ΄αυτιά μου από το γήπεδο και είμαι σε μία κατάσταση "μαγική"... :D(Συγχωρέστε με για την όποια δόση υπερβολής,αλλά όπως σας είπα ήδη,ακόμα δεν έχω συνέλθει! ;D)

 

    Είμαι ΑΡΗΣ από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου...Όταν ήμουν πιτσιρίκι,πήγαινα στο γήπεδο ανελλιπώς.Σχετικά γρήγορα,όμως,συνειδητοποίησα,οτί κάποιοι (τουλάχιστον κάποιοι-ο Θεός να τους κανει...- "παράγοντες","πρόεδροι" και κάτι τέτοιοι κουτοπόνηροι-ούτε καν πονηροί...- τύποι),με/μας θεωρούν πρόβατο/α και το κοψα μαχαίρι.Ήμουν δεν ήμουν 15-16 χρονών.

 

    Από τότε πέρασαν άλλα 16 χρόνια και ενώ δεν πατούσα στο γήπεδο,προσπαθούσα να βλέπω όσα περισσότερα ματς της ομάδας μου μπορούσα από την τηλεόραση(ναι,Αριανός του καναπέ,όπως με πειράζει ο αδελφός μου... ;D)

 

    Για να μην τα πολυλογώ,χθες (και με έντονη παρότρυνση του αδελφού μου!),αποφάσισα να πάω[ξανά και μετά από 16(!!!) χρόνια] στο γήπεδο.Ήθελα να πάω και όταν παίξαμε το φιλικό με την θρυλική Boca,αλλά δυστυχώς δεν βόλεψε.

 

    Για να πω την αμαρτία μου,πιο πολύ πήγα για να δω την Atletico...Το χα-βλέπετε-χαμένο "από χέρι" το ματς και ακόμα και μία ήττα με 0-2 θα την θεωρούσα αξιοπρεπέστατη…Eίχε προηγηθεί και ο ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ(σοβαρά μιλάω!) "βιασμός" του Παναθηναικού,από την επίσης Ισπανική Barcelona όπου απολύτως σοβαρολογώντας,έπρεπε να είχε χάσει με...τουλάχιστον 12-1 και είχα αγριευτεί-τρομοκρατηθεί... ;D

 

    Το ματς άρχισε... :o,έφτασε προς το ημίχρονο,άρχισε το 2ο, :o :o ,τελέιωσε... :o :o :o ...and the rest is (brilliant) history!!! 8)

 

 

Είναι κρίμα που αυτήν την ομάδα εδώ στην Ελλάδα την αντιμετωπίζουν σαν παρία,σαν να είναι ουρανοκατέβατη από άλλο πρωτάθλημα...(αλλά τι να λέμε,όταν ο Γκαγκάτσης μετά τη ΕΠΟ,πάει υπάλληλος στον ΠΑΟΚ και μετά υπάλληλος στον Ολυμπιακό...(καλά στον Ολυμπιακό ανέκαθεν ήταν,απλά τώρα είναι...κανονικά και με το νόμο!!! ::))

 

Και για να χουμε καλό ερώτημα...Εσείς τι ομάδα είστε??? (έστω "στα χαρτιά"! ;D) 

 

ΥΓ. Δεν είμαι καμία ομάδα, (αν και παλιά έμενα λεωφόρο, άρα...). Δεν παρακολουθώ παρά μόνο με τα παιδιά μου για να τους δώσω να καταλάβουν ότι ΚΑΠΟΙΕΣ στιγμές μερικοί χάνουν και οι άλλοι κερδίζουν (και για να μην γίνουν ρόμπα στο σχολείο: "Παίδάκι... τι όμαδα είσαι; - Δεν είμαι. Ο μπαμπάς μου είναι μουσικός όμως!")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manchestercity.jpg

 

8)

 

Εσύ μπήκες με φόρα... ;D Άρχισες με τα θηρία! ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικό μου το λάθος.Από Ελληνικές ομάδες. :)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ

ΟΜΑΔΑΡΑ

http://thiellakatsika.wordpress.com/

 

Βουνοπλαγιά, Μουσιωτίτσα, Χαροκόπι, Ραφταναίοι, μπάζα δεν πιάνουνε μπροστά της.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ

ΟΜΑΔΑΡΑ

http://thiellakatsika.wordpress.com/

 

Βουνοπλαγιά, Μουσιωτίτσα, Χαροκόπι, Ραφταναίοι, μπάζα δεν πιάνουνε μπροστά της.

 

Πόσο πήρες το διαρκείας?Έχουν ακόμα ή τελείωσαν??? ;D

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ καταλαβα...θα ερθει παλι ο τυπος απο το παμε τωρα να μας πει ανωμαλους που παρακολουθουμε 22 βλακες να κλωτσαν ενα τοπι οταν διπλα μας ο αλλος δεν εχει να φαει.

Παπαρηγα που εισαι?

Κουφοντινας???

 

 

Εγω παντως ειμαι

 

 

 

 

 

 

 

iraklis.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου