Προς το περιεχόμενο

esp ltd ερωτηση για τα serial number


daeore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους. προσφατα απεκτησα μια esp ltd m-252bb και ειμαι  πολυ  ικανοποιημενος απο το συγκεκριμενο μοντελο. αλλα θα ηθελα να μαθω που κατασκευαστηκε. αποσω ξερω αυτο μπορεις να το μαθεις με βαση του  serial number της κιθαρας. εχω ψαξει και δεν βρηκα τιποτα. το serial number ειναι w0220423. οποιος γνωριζει περι του θεματος θα με βοηθουσαι πολυ. ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρωτο γραμμα ειναι το εργοστασιο στο οποιο κατασκευαστηκε (πχ W ειναι το Κορεατικο εργοστασιο) τα δυο επομενα νουμερα ειναι η χρονια...τα επομενα 2 ειναι η εβδομαδα μεσα στη χρονια το επομενο ειναι η μερα μεσα στην εβδομαδα και τα τελευταια νουμερα ειναι ο αυξων αριθμος της κιθαρας που εκεινη τη μερα βγηκε απο τη γραμμη παραγωγης.

 

οποτε εσενα ειναι

 

w0220423 αρα

 

w  - Κορεα

02 - 2002

20 - ¨20η εβδομαδα του ετους (Μαίος)

4  - Πεμπτη

23  - Η 23η κιθαρα ιδια με τη δικη σου που φτιαχτηκε εκεινη τη μερα

 

Αν δεν εκανα λαθος στο μετρημα η κιθαρα σου φτιαχτηκε

 

2 Μαιου του 2002 ημερα Πεμπτη στο εργοστασιο της ESP/LTD στην Κορεα

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εκανα λαθος στο μετρημα η κιθαρα σου φτιαχτηκε

 

2 Μαιου του 2002 ημερα Πεμπτη στο εργοστασιο της ESP/LTD στην Κορεα

Είναι δηλαδή

27926834-taurus-or-ox-astrological-zodiac-sign-black-and-white-image.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VangelisV έκανες που έκανες το καλό, πες μας για τον χαρακτήρα της και που μπορούμε να σε βρούμε, να σε συμβουλευτούμε για τις περαιτέρω κινήσεις μας στο μέλλον. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VangelisV έκανες που έκανες το καλό, πες μας για τον χαρακτήρα της και που μπορούμε να σε βρούμε, να σε συμβουλευτούμε για τις περαιτέρω κινήσεις μας στο μέλλον. ;D

 

..όπως καί ανάλογα με την ημερομηνία γέννησης καί τον ωροσκόπο

του daeore  αν θα είναι βιώσιμη η σχέση μεταξύ τους..

 

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα αφορουν το Serial του neck...αν βρουμε και serial στο body τοτε θα ξερουμε και ωροσκοπο!!!!

 

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα! η σχεσεις μας τα πηγαινει πολυ καλα. μαλλον ταιριαζουμε! 

 

made in korea μαλιστα.  βγαζουν καλες κιθαρες? η σχετικα φτινες και μη αξιοπιστες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω εδώ και 10 χρόνια περίπου μια ESP/LTD KH-203 η οποία είναι φτιαγμένη στην Κορέα και δεν έχω κανένα παράπονο.

 

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, η ταστιέρα επίσης ωραία χωρίς προβλήματα στις άκρες των τάστων κι επίσης κρατάει το κούρδισμά της.

 

Το floyd της δεν είναι τίποτα το φοβερό βέβαια. Δεν ξεκουρδίζει μεν όταν το χρησιμοποιείς αλλά νομίζεις ότι με λίγη σκληρή χρήση θα σπάσεις καμιά χορδή (το έχω πάθει και το λέω). Κατά τα άλλα μια χαρά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου