Προς το περιεχόμενο

Μαμά θέλω πολύ βαρύ distortion!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

[

Ο συγκεκριμενος ηχος ειναι αποτελεσμα του παιξιματος της μπαντας' date= της μεθοδου ηχογραφησης του ηχοληπτη και της παραγωγης. Επισης του χωρου που εγραφαν αλλα και των οργανων και μηχανηματων που χρησιμοποιησαν.[/quote]

 

Nα φανταστειτε οτι οι Metallica θεωρουν τον ηχο αυτο πολυ χαλια απο θεμα ηχοληψιας κλπ...κλαψ! :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι...ήθελαν να ανεβάσουν και άλλο τα drums...και έστω και ενδόμυχα...θα εύχονται να μπορούσε να ακουστεί και ο καημένος ο jason... 8)

 

Όσο για τον ήχο τους...βάσανο τρελό για τους εκατομμύρια θαυμαστές-κιθαρίστες...Πάντως η φωτογραφία που πόσταρε ο sleepless είναι η πλέον ενδεδειγμένη λύση για να πετύχεις metallica-sound... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η φωτογραφία που πόσταρε ο sleepless είναι η πλέον ενδεδειγμένη λύση για να πετύχεις metallica-sound... :)

 

Μακαρι να μουν μουν εγώ!

trelo agori σε παντρεύομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και με τον Triple Rec θα ήσουν ακόμη πιο κοντά αλλα και πάλι των Metallica οι ενισχυτές είναι όλοι πειραγμένοι μέχρι αηδίας

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στον Λιόλιο που πηγα και ρωτησα για ηχο boogie precision μου συνεστησε ενα μεταλι χειροποιητο 400europoula και μαλιστα μου εγγυηθηκε οτι θα μου δωσει τον επιθυμητο ηχο... 8) Πάντως αγρια ξυστρα είναι και το πεταλακι του dimebag...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά στον Λιόλιο που πηγα και ρωτησα για ηχο boogie precision μου συνεστησε ενα μεταλι χειροποιητο 400europoula και μαλιστα μου εγγυηθηκε οτι θα μου δωσει τον επιθυμητο ηχο... 8) Πάντως αγρια ξυστρα είναι και το πεταλακι του dimebag...

 

Αυτό το πεταλάκι το άκουσα και εγώ στο Λιολιο.Δεν τρελάθηκα πάντως.Έχανε σε όγκο και punch για τα δικά μου γούστα.Όσο για το Dimebag έχει πιο λίγα gain απο το αναμενόμενο και ιδανικό.Αλλά ξυρίζει το άτιμο όπως και ο ήχος του θεού(RIP) 8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ειναι η λυση για να εχεις metallica ηχο....

 

Bobrock.jpg

 

Με τη διαφορά ότι είναι κλεισμένος οπότε δεν πρόκειται για διαθέσιμη και εφικτή λύση :wink: :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε...σορι κι ολας αλλα για μενα αυτός ειναι ο ανθρωπος που μετα το black τους καταστρεψε.Μιλαμε για ηχο and justice καμια σχεση με τον κυριο της φωτο.Αν και εκανε το black να ακουγεται και στο χειροτερο ραδιοφωνακι χειρος ν ακουγεται ογκολιθος απο κει και περα δεν εχω να ζηλέψω κατι απο τον ηχο του.Βλεπε st.anger (στη χειρηστη των περιπτωσεων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε...σορι κι ολας αλλα για μενα αυτός ειναι ο ανθρωπος που μετα το black τους καταστρεψε.

 

αν και η κουβεντα ειναι λιγακι off topic, δεν καταλαβα καλα.... τους πιεσε να κανουν κατι που δεν ηθελαν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου