Προς το περιεχόμενο

Soldier of Fortune


GMartin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το ακουσα ευχαριστα.Η κιθαρα εχει αρκετα "θεματακια" και θελει δουλεια η φωνη ομως εχει πολυ ωραια χροια και παταει καλα!

 

Latsios mode on: Κιθαρα 5/10

                        Φωνη 8/10

 

Latsios mode off

                     

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουσα ευχαριστα.Η κιθαρα εχει αρκετα "θεματακια" και θελει δουλεια η φωνη ομως εχει πολυ ωραια χροια και παταει καλα!

 

Latsios mode on: Κιθαρα 5/10

                        Φωνη 8/10

 

Latsios mode off

                     

 

ευχαριστώ για το σχόλιο! Ναι η κιθάρα ειδικά στο δεύτερο είναι ότι να ναι, προπάθησα να βάλω λίγο βάθος σαν μπασογραμμή κάτι, αλλά δεν μου βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκότωσα στα πιο πολλά σημεία, ειδικά δεύτερο μέρος
Έ αφού το ήξερες γιατί δεν το "παίδεψες" λίγο περισσότερο πριν το ανεβάσεις; ::).  Παρ'όλο που η φωνή σου θέλει δουλειά ακόμη, το άσμα το λες πολύ ωραία, αν και λίιιιγο διαφορετικά (καλά κάνεις) απ' τον David!  Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου (και σε μας ;D) και ξαναγράψε τις κιθάρες, γιατί έτσι αδικείσαι.......Φιλικά :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την προσπάθεια!

 

Η κιθάρα θέλει σίγουρα περισσότερο παίδεμα. Υπάρχουν λάθη και στον χρόνο και στο παίξιμο. Μετά τη μέση που μπαίνει και μια άλλη σαν μπάσο μπερδεύονται ακόμα παραπάνω τα πράματα. ;)

Η φωνή είναι πολύ ωραία αλλά θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα η προφορά.

 

Well done! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουγεται ευχαριστα μεχρι το 1:40. Η φωνη ειναι ωραια, μου αρεσε πολυ.

 

Οσον αφορα τις κιθαρες

1)Θα προτεινα να ηχογραφεις με μετρονομο

2)Θα προτιμουσα ακουστικη για το ρυθμικο μερος (αλλα περι ορεξεως)

3)Η σολο μου θυμισε Wishbone Ash εποχης Argus (που περιεχει ενα απο τα all time fav κομματια και σολο, το Leaf and stream)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωνητικά είσαι σε καλό επίπεδο αλλά θα ήθελα να ξαναγράψεις τις κιθάρες. +1 για χρήση μετρονόμου που αναφέρθηκε από άλλο μέλος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ αφού το ήξερες γιατί δεν το "παίδεψες" λίγο περισσότερο πριν το ανεβάσεις; ::).  Παρ'όλο που η φωνή σου θέλει δουλειά ακόμη, το άσμα το λες πολύ ωραία, αν και λίιιιγο διαφορετικά (καλά κάνεις) απ' τον David!  Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου (και σε μας ;D) και ξαναγράψε τις κιθάρες, γιατί έτσι αδικείσαι.......Φιλικά :)

 

Ευχαριστώ cigaret! Έχεις δίκιο, βιάστηκα λίγο να το ανεβάσω, πρώτο φουλ κόβερ γαρ και δεν κρατήθηκα ;-) Θα επανέλθω με καλύτερη ελπίζω βέρσιον!

 

Μπράβο για την προσπάθεια!

 

Η κιθάρα θέλει σίγουρα περισσότερο παίδεμα. Υπάρχουν λάθη και στον χρόνο και στο παίξιμο. Μετά τη μέση που μπαίνει και μια άλλη σαν μπάσο μπερδεύονται ακόμα παραπάνω τα πράματα. ;)

Η φωνή είναι πολύ ωραία αλλά θέλει λίγη δουλίτσα ακόμα η προφορά.

 

Well done! :)

 

Ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια! Χαίρομαι που η φωνή στέκει γενικά στα αυτιά σας, στην κιθάρα είμαι ακόμα πολύ αρχάριος είναι αλήθεια, αυτό ειναι το πρώτο φουλ κομμάτι που έμαθα...ακόμα δυσκολεύομαι πολύ στις αλλαγές με μπαρ κορντς :/

Ακουγεται ευχαριστα μεχρι το 1:40. Η φωνη ειναι ωραια, μου αρεσε πολυ.

 

Οσον αφορα τις κιθαρες

1)Θα προτεινα να ηχογραφεις με μετρονομο

2)Θα προτιμουσα ακουστικη για το ρυθμικο μερος (αλλα περι ορεξεως)

3)Η σολο μου θυμισε Wishbone Ash εποχης Argus (που περιεχει ενα απο τα all time fav κομματια και σολο, το Leaf and stream)

 

 

 

Θα προτιμούσα και εγώ :-) Δεν έχω ακουστική και παίζω με acoustic sim, που ακούγεται "κάπως". Για το σόλο είναι όντως ο ήχος που βγήκε μοιάζει πάρα πολύ! Έψαχνα κάτι διακριτικό για να δένει με την ακουστική, την χαμηλών τόνων φωνή και την απουσία ντραμς/μπάσου...

 

Φωνητικά είσαι σε καλό επίπεδο αλλά θα ήθελα να ξαναγράψεις τις κιθάρες. +1 για χρήση μετρονόμου που αναφέρθηκε από άλλο μέλος.

 

 

Μετρονόμος-κιθάρες τσέκ.

 

Ευχαριστώ πολύ για το feedback!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλύτερο απ'τό προηγούμενο!  Λαθάκια υπάρχουν, timing στα αρπίσματα, πράσινα σηκώματα και ως προς την μίξη, η τελευταία lead μπερδεύεται με την φωνή, αλλά για τον χρόνο που παίζεις κιθάρα αυτά είναι αμελητέα.  Αλλάζουμε φωνές? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου