Προς το περιεχόμενο

distortion pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε μαγκες θελω ενα πεταλι distortion και βοηθεια δεν θελω να εχω την death παραμορφωση αλλα να χωνει καλα και οχι με το τρελο τζιτζιριζμα help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

BOSS DS-1 (με βρωμικο καναλι και το distortion του πεταλιου λιγο κατω απο το μισο)....ισως αυτο να σου αρεσει!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειδα και μου φανηκε απλα καλο (ο satriani το εχει αμα το δεις στο dvd live in san francico οταν δειχνει τα πεταλια του)(μονιζω !!!!!!!μπορει να λεω και μα.....ες

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ίδια συζήτηση έχει ξαναγίνει.Υπάρχουν ειδικά για θέματα που αφορούν οτιδήποτε έχει να κάνει με ηλεκτρική κιθάρα πάρα πολλές πληροφορίες στο noiz.Καλό θα ήταν να αξιοποιούμε όλοι αυτή την αποθηκευμένη γνώση.Επιπλέον ανατρέχοντας σε παλιότερα θέματα και προσθέτωντας τους δικούς σου προβληματισμούς εμπλουτίζεις την ήδη υπάρχουσα πληροφορία.

 

Distortion pedal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να δοκιμάσεις το Digitech Metal Master.Πιστεύω είναι πολύ κοντά σε αυτό που θές

 

Το είχα δοκιμάσει κάποτε και απογοητεύτηκα.Μου φάνηκε πολύ "τζιτζίκι".Μπορεί να έφταιγε η κιθάρα/ενισχυτής/χώρος κλπ,αλλά δεν μου άρεσε.Αντίθετα,βρήκα πολύ ωραίο το warp factor της Hughes&Kettner.Όχι για τόσο βαριά παραμόρφωση όσο το metal master,αλλά πολύ πιο "ποιοτικό".

 

Κάνε μια βόλτα στα μαγαζιά και άκου...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα δοκιμάσει κάποτε και απογοητεύτηκα.Μου φάνηκε πολύ "τζιτζίκι".Μπορεί να έφταιγε η κιθάρα/ενισχυτής/χώρος κλπ' date='αλλά δεν μου άρεσε.Αντίθετα,βρήκα πολύ ωραίο το warp factor της Hughes&Kettner.Όχι για τόσο βαριά παραμόρφωση όσο το metal master,αλλά πολύ πιο "ποιοτικό".

[/quote']

 

'Οσο αφορά τα ρυθμικά ήταν απο τα καλύτερα που άκουσα.Αν έχεις συνηθίσει τον ήχος της λάμπας ναι θα σου ακούγεται τζίτζικας.Αλλά σε σχέση με άλλα πετάλια του είδους πολύ λιγότερο.

 

Το Wrap Factor και εγώ ήθελα να τον τσεκάρω.Παρόλα αυτά μου είπαν οτι είναι καφροπετάλι :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα δοκιμάσει κάποτε και απογοητεύτηκα.Μου φάνηκε πολύ "τζιτζίκι".Μπορεί να έφταιγε η κιθάρα/ενισχυτής/χώρος κλπ' date='αλλά δεν μου άρεσε.Αντίθετα,βρήκα πολύ ωραίο το warp factor της Hughes&Kettner.Όχι για τόσο βαριά παραμόρφωση όσο το metal master,αλλά πολύ πιο "ποιοτικό".

[/quote']

 

'Οσο αφορά τα ρυθμικά ήταν απο τα καλύτερα που άκουσα.Αν έχεις συνηθίσει τον ήχος της λάμπας ναι θα σου ακούγεται τζίτζικας.Αλλά σε σχέση με άλλα πετάλια του είδους πολύ λιγότερο.

 

Το Wrap Factor και εγώ ήθελα να τον τσεκάρω.Παρόλα αυτά μου είπαν οτι είναι καφροπετάλι :D

 

Λάμπα ούτε έχω,ούτε έχω παίξει ποτέ με τίποτα τέτοιο...

 

Πάντως,όταν το έψαχνα το πράγμα,ήθελα παχιά,μοντέρνα παραμόρφωση.Σε αυτόν τον τομέα το digitech απλά sucked. :D Το warp factor έβγαζε αυτό που ήθελα αλλά μόνο με το gain στο τέρμα (τουλάχιστον με τη συγκεκριμένη κιθάρα).Πάντως μου φάνηκε τεράστια η διαφορά "ποιότητας" στον ήχο.Πάνε άκου το!Δεν θα χάσεις!

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου